• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna ...)

many

New member
lekarze lekką ręką wypisują te leki czasami nawet nie są potrzebne w ogóle o czym się przekonałem w 2017 dosłownie , takie objawy jak u justyna1 to jak neuropatia jest w ulotce cipronexu pisze że może wywołać właśnie neuropatie , mnie rehabilitacja nic nie pomogła na bóle po cipronexsie zresztą ile trzeba by chodzić , rehabilitant stwierdził że jestem po napinany ale zabiegi za wiele nie pomogły właściwie nic nie dały czułem tylko polepszenie na góra jeden dzień
 

chronos

New member
Skończyłem niedawno brać cipronex, lewoxacyne i moxofloxacynę. W sumie około 50dni jeden po drugim z krótką przerwą. Wiedziałem że te antybiotyki są toksyczne ale myślałem że tylko jakiś minimalny odsetek ludzi ma problemy. Jednak podczas brania tych specyfików zaczęło mnie boleć scięgno achillesa i to mi otworzyło oczy że też mogę mieć problem. Do tego miałem i mam dziwne bóle mięśni w nogach tak jakby zakwasy, nie rozumiałem skąd się te bóle brały teraz już chyba wiem.. Mam nadzieję że sobie zdrowia nie zniszczyłem ale jestem mocno zestresowany tą sytuacją. Po tak długim braniu tych toksyn to może być bomba z opóźnionym zapłonem. Szczególnie przerażający jest ten artykuł:
https://www.drmichalak.pl/pl/uwaga-ostrzezenie-o-antybiotykach-z-grupy-fluorochinolonow


Na tym forum jest pewnie wiele osób które brały przez długi czas fluorochinolony. Czy mogliby się wypowiedzieć ludzie którzy przez dlugi czas brali te specyfiki a nie mają zadnych efektów ubocznych? Ja kilkanasie lat temu brałem cipro przez ponad 2 miesiące i nie pamiętam żebym miał jakiekolwiek problemy potem.
 

polakpoko

Member
chronos, jakie miales objawy, z jakiego badania wyszla Ci bakteria, czy Ci pomogło? Pamietaj ze takie lekki moga byc placebo, bo dzialaja tez przeciwzapalnie
 
Skończyłem niedawno brać cipronex, lewoxacyne i moxofloxacynę. W sumie około 50dni jeden po drugim z krótką przerwą. Wiedziałem że te antybiotyki są toksyczne ale myślałem że tylko jakiś minimalny odsetek ludzi ma problemy. Jednak podczas brania tych specyfików zaczęło mnie boleć scięgno achillesa i to mi otworzyło oczy że też mogę mieć problem. Do tego miałem i mam dziwne bóle mięśni w nogach tak jakby zakwasy, nie rozumiałem skąd się te bóle brały teraz już chyba wiem.. Mam nadzieję że sobie zdrowia nie zniszczyłem ale jestem mocno zestresowany tą sytuacją. Po tak długim braniu tych toksyn to może być bomba z opóźnionym zapłonem. Szczególnie przerażający jest ten artykuł:
https://www.drmichalak.pl/pl/uwaga-ostrzezenie-o-antybiotykach-z-grupy-fluorochinolonow


Na tym forum jest pewnie wiele osób które brały przez długi czas fluorochinolony. Czy mogliby się wypowiedzieć ludzie którzy przez dlugi czas brali te specyfiki a nie mają zadnych efektów ubocznych? Ja kilkanasie lat temu brałem cipro przez ponad 2 miesiące i nie pamiętam żebym miał jakiekolwiek problemy potem.

Witam, bralem 2 tygodnie cipro, 5 tygodni levoxe, 10 tygodni moxifloxacin. To wszystko w trakcie 8 miesięcy. Po i w trakcie brania bolały mnie uda, po lexovie przeszlo mi w ciagu kilku dni po lekach przeciwzapalnych. Po moxie bralem miesiac diosmine i tez juz jest duzo lepiej.
 

esterek2

Member
Witam ,w maju przez 30 dni brałem cipro,levoxe i sultamicillinum na zapalenie bakteryjne prostaty,po terapi zrobiłem posiew nasienia i bakterii nie było ale problem nie do końca znikł jeśli chodzi o prostate.
Ale nie w tym problem ,gdy już wybrałem antybiotyki po 1 dniu końca kuracji ostre bóle kręgosłupa,karku (chyba ścięgna ,stawy ,rozrywający ból),napady drgawek,ucisk w odcinku piersiowym i ból w klatce ,szybkie bicie serca ,mam wrażenie że się uduszę ,ślinotok ,klucha w gardle ,przez to zrezygnowałem z pracy ,dodam że podczas brania tych antybiotyków ćwiczyłem na siłowni ,od 10 lat ćwiczę ,zdrowy tryb a teraz od 6 miesięcy jestem wyeliminowany z życia ,badania krwi i hormonalne idealne tylko OB podniesione w przedziale 1-8 mój wynik to 10.
Robiłem dużo badań których nie będę wymieniał i na które wydałem worek $ i nic nie wyszło .
Myślę że to wina Ciprofloxacinum ponieważ sięgnąłem pamięcią i znalazłem stare opakowanie cipropol z przed 3 lat po którym miałem podobne objawy ale wtedy zjadłem tylko pół opakowania i te objawy trwały 4 miesiące ,myślałem że umrę ,naprawdę ,przygotowywalem się na śmierć bo nie mogłem oddychać ,wylądowałem w szpitalu gdzie uznali mnie za psychicznie chorego.
Brałem milgamme 100 (b6 +b1)na receptę przez 3 miesiące i przeszło ale teraz to już trwa 6 miesięcy i nic nie pomaga.

Większa część tutaj to niestety przesadza, po jednej tabletce od razu spektrum objawów, bez jaj nie ma możliwości.
Co do większości objawów tutaj bóle karku, miednicy, kręgosłupa, neurobóle to wina jest prostaty. Mam to samo. Nie brałem antybioli przez kilka lat i jest to wina samej prostaty, napięci mięśni miednicy i h... wie czego. Po wytrysku mi się nasila, potem każde oddanie moczu potęguje objawy, bóle neuropatyczne, bóle kręgosłupa karku, kłucie, mrowienie itp itd. Więc to nie wina CIPRO !!!! bo jednak u mnie punktem zapalnym jest wytrysk !!! a potem każde oddanie moczu potęguje te dziwne objawy !!! ale i teraz UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!
Brałem przez 25 dni OFLOKSACYNE bo miałem nadzieje że mi się polepszy że może to Chlamydia (chlama daje dziwne objawy stawowo neuro) a OFLO działa na CHLAME !!! i co ?? i hu... nie polepszyło się tylko ..... dołączyły mi się dziwne bóle mięśni, ścięgien, zakwasy, większa deprecha, większa niechęć do wszystkiego niż była ale i tak była itp itd więc jest większa masakra niż była, bo doszły bóle mieśni osłabienie mieśni, mam nadzieje że mi to przejdzie. I to są faktyczne objawy po fluorochonilonie, mięśnie dziwnie nakurwiają jakoś źle pracują, większe osłabienie siły mieśniowej itp itd. OFLO jest ponoć najsłabsza z tej grupy ale widać też rypie, teraz ciekawe ile organizm będzie oczyszczał się z tego syfu zanim wróci do siebie.

P.S Osłabienie siły mieśniowej przed OFLO też się pojawiało ale było inne tutaj jest typowo mięsniowe, wcześniej bardziej neuro coś od miednicy jakieś uciski. Ktoś tu pisał o miednicy i bólach ciągnących do kręgosłupa przed OFLO też to miałem jakbym miał się połamać na pół, jakby był tam połamany. Po OFLO Jest gorzej bo doszło osłabienie łydek i robi się dziwnie.
Teraz biorę NITROXOLIN FORTE z UROREC jak to nie pomoże kończe przygodę z lekami wchodże w oczyszczanie i naturalne leczenie !!! O ile będzie dało się oczyścić po tej chemii którą brałem przez tą prostatę na przełomie 8 lat !!!! 2 lata przerwy od antybioli czy wczesniej z antybiolami nie ma różnicy jakby to leczenie w ogóle nie pomagało, NITRO i UROREC osatnia szansa i walcze inaczej.
Najgorsze te bóle miednicy, kręgosłupa, karku a teraz przez OFLO ta mieśniówka nóg.
Relanium mi jedynie chyba pomogało ale problem to dostać, jak ktoś ma możliwości niech da znać
 
Ostatnia edycja:

sausade

Member
Chronos, leczysz sie u odwaznego lekarza jesli przepisal Ci takie antybiotyki na blisko 2 miesiace, Twoj przypadek pokazuje, ze infekcja bakteryjna jest tylko jednym z wektorow problemu

Znakomita wiekszosc ludzi opisuje pierwsza antybiotykoterpie jako skuteczna na poczatku, pozniej przychodzi nawrot i leki juz nie pomagaja, moze to swiadczyc o jakiejs autoagresji czy odpowiedzi autoimmunilogicznej ale to jest takie moje pierd#($&@, lekarze powinni wiedziec co jest nie tak ale udaja, ze wiedza albo mowia otwarcie, ze nie wiedza
 

polakpoko

Member
Chronos tyle brał i mu nie pomoglo. Gołąbek urolog u Ciebie też dowali Ci 2 miechy i nic nowego nie wniesie, ewentualnie będzie Ci sprzedawał swój suplement
 

sausade

Member
polakpoko, pewnie masz racje ale jak juz zaczalem sie u Niego leczyc to dam mu szanse i zobacze co dalej, mam nadzieje, ze ta cala diagnostyka za kilka tysi nie sprowadzi sie do recepty na levoxe i "zobaczymy"
 

sausade

Member
Na przestszeni kilku lat mialem rozne bakterie - E. coli, P. aeruginosa, F. faecalis... rowniez Citrobacter Koseri.

Wszystkie bakterie powyzej wykazywaly wrazliwosc na fagi za wyjatkiem Citrobacter Koseri, w najnowszych wynikach z posiewu nasienia - brak baterii (!), wymaz z cewki - Citrobacter Koseri wlasnie, a w wydzielinie z prostaty jeszcze nie wiem czy i co wyszlo.
 

polakpoko

Member
A masz w ogóle jakieś mocne objawy? Z 1 wpisu Twojego wynikało, że nie bardzo.

Czemu w Polsce nie robiłes tych fagów ile ta kuracja fagami Cię kosztowała?
 

Podobne tematy

Do góry