• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Mam pytanie (szczególnie dla nowych forumowiczów) :)

pomocy

witam pierwszy raz na forum i oczywiscie mam problem ten sam co wszyscy tylko ze urolog nie potrafi tego nazwać przede wszystkim swedzenie przy ujsciu cewki moczowej wyciek przezroczystej wydzieliny szczegolnie rano ja widac i bole kregosłupa w odcinku krzyzowym ktore sie przenosza na biodra oraz na konczyny dolne urolog pobral probke wydzieliny z cewki moczowej poprzez ucisk gruczolu krokowego przez odbyt nie bylo to przyjemne uczucie w czasie tej czynnosci i po niej strasznie mnie bolala cewka moczowa i prostata po okolo 4h bol przeszedl badania laboratoryjne nie wykazaly bakteri czy grzybow przepisal mi sterko i cataflam 50 ktory juz mi sie skonczyl a sterko zozstalo mi 15 tabletek i niestety nie widze poprawy i nie wiem co robic sex jest wskazany ostatnio po ostrym bzykaniu napieprzal mnie kregoslup urolog powiedzial ze skoro nie ma bakteri czy gzybow to mozna smialo uprtawiac sex\. chcialbym sie dowiedziec czy ktos mial podobny przypadek moze jakies porady prosze o pomoc jednym slowem pozdrawiam i szczesliwego nowego ruku bez problemow
 

kapibara

New member
re

miałem podobne objawy do Ciebie, żadne leki nie pomagają alfa blokery, antybiotyki itp. Też mam bóle po bzykaniu w krzyżu. Zrób sobie rtg kręgosłupa. Być może jakiś kręg naciska na nerw, stąd te objawy. Robiłeś sobie badania TRUS?? Wiesz jak wygląda twoja prostata?? Czy nie jest powiększona itd.?? Jak wszystko jest ok to prawdopodobnie problem zaczyna się w kręgosłupie. Później dysfunkcja mięśni w "tych" okolicach i problem gotowy... Dorzuć do tego sobie jeszcze stres, który potęguje objawy i kolo zaczyna się zamykać... Poszukaj sobie jakiegoś terapeuty manualnego/ kręglarza/ rehabilitanta. Nie powinno się przeginać z bzykaniem bo to może zaostrzać objawy, natomiast całkowita abstynencja też nie wskazana. Gruczoł trza od czasu do czasu "opróżnić". Nie zamartwiać się zaistniałą sytuacją, wszystko ma charakter odwracalny. Czasu i cierpliwości trzeba...Poczytaj sobie wątki dot dysfunkcji dna miednicy na tym forum, szczególnie tych osób, które wychodziły z tej przejebanej dolegliwości w "inny" sposób, gdzie farmakologia już sobie nie radziła. Parę osób bardzo interesująco to opisywało. Jak lekarz normalny to Ci antybiotyku nie przepisze jak badania masz "czyste". Co jakiś czas profilaktycznie możesz oddać materiał na posiew oczywiście, gdy czujesz, że objawy się zaostzrają, ale to nie raczej wina bakterii. Gdyby one odgrywały pierwszoplanową rolę to posiewy miałbyś dodatnie z antybiogramem oczywiście. Póki co zacznij od kręgosłupa, skierowanie dostaniesz od zwykłego lekarza domowego, no i później na konsultacje do ortopedy lub neurologa. Oczywiście jak zdjęcie RTG pokaże jakieś zmiany zwyrodnieniowe. Na twoim miejscu od tego bym zaczął.
 

kapibara

New member
re

Tak swoją drogą to twój lekarz jest "ciekawy" co piernik do wiatraka. Jak jesteś zdrowy to se możesz bzykać, kiedy masz ochotę i nic Ci nie będzie. Widocznie twój organizm daje sygnały, że coś nie tak... Acha możesz sobie zrobić badania w kierunku chorób przenoszonych droga płciową bo one w takich standardowych posiewach nie wychodzą są na to inne badania. Jeżeli pełna diagnostyka bakteriologiczna nic nie wykaże to raczej rola urologa się na tym kończy a zaczyna się długa i żmudna droga do przywrócenia właściwej funkcji mięśni dna miednicy.
 
dzieki za odp

musze zrobic sobie rtg kregoslupa i badanie trus w sumie u urologa bylem 2 razy za pierwszym razem przepisal mi macmiror gdyz nie mialem czasu na posiew bo musialem wyjechac macmiror oczywiscie nic nie dal. wydaje mi sie ze problem tkwi w kregoslupie poniewaz kiedys bardzo mocno go przeciazylem podczas pracy do tego stopnia ze nie moglem chodzic bylo to straszne oczywiscie jak poszedlem do lekarza rodzinego wyskoczyl do mnie z tekstem ze bym sie nie martwil zapisal cos i powiedzial ze chcialby miec taki kregoslup jak ja takze do tego pana tez juz sie nie wybiore. kregoslup przestal mnie bolec po jakims miesiacu ale przy schylaniu i podnoszeniu ciezszych przedmiotow bol powracal nic z tym nie robilem bo myslalem ze to normalne wszystko trwalo jakis rok gdy nagle budzac sie rano zauwazylem wyciek z cewki moczowej i wtedy poszedlem do urologa. jeszcze raz dzieki za odpowiedz bede informowal o zmianach pozdro
 

kapibara

New member
re

A poza tym wyciekiem z cewki oraz bólami w kręgosłupie masz jakieś inne objawy?? Co ci lekarz powiedział?? Goni Cie do kibla?? Jak bzykales się z przygodną panienką bez gumy to zrób sobie badania w kierunku schorzeń przenoszonych drogą płciową np chlamydia tudzież innych. Niestety diagnostyka przy tych schorzeniach związanych z drogami moczowymi jest kosztowna i długa. Na NFZ to wiesz sam jak jest, na lekarza urologa w moim mieście czeka się ok 2-3 miesięcy bo kontrakty już się dawno wyczerpały a nowe nie podpisane, priv koszt ok 100 zł o badaniach nie wspomnę. Tak swoją drogą to ty nie wykluczaj innych schorzeń bo tak naprawdę to wiadomo tylko tyle, że nie masz bakterii a tak w ogóle co Ci jest to reszta badań powinna dać trochę więcej "światła" na to co Ci dolega. Standardowymi badaniami to są posiewy moczu i nasienia, badania trus, wymazy z cewki moczowej, PSA, cytoskopia, żeby wyeliminować ewentualne dolegliwości ze strony układu moczowego. Dodatkowo rtg kręgosłupa i wtedy jak masz te wyniki to jakiś "dobry" lekarz mam nadzieje podejmie skuteczne leczenie. Jak nie to jak pisałem wcześniej:terapeuta manualny, kręglarz, rehabilitant i autoterapia.... Przy tych schorzeniach liczy się również czas, więc im będziesz miał szybką i dokładną diagnostykę to tym lepiej, bo szybciej będzie można podjąć konkretne kroki odnośnie twojego leczenia. Znam przypadek konkretny, że gościu miał dolegliwości z drogami moczowymi i tak go leczono, a problem tkwił w kręgosłupie. Ale jak przeglądasz to forum natkniesz się również na osoby, które miały problemy z gruczołem przez bakterie i to nie zawsze wykrywane w pierwszych badaniach. Jednoznacznej odp raczej nikt Ci tu nie udzieli, ale o badaniach, lekach, formach leczenia to się sporo dowiesz to ci gwarantuje a to już coś. Dysfunkcję tych mięśni wywoływane są przez różne czynniki od prostaty poprzez inne schorzenia, sporo jest tego w necie do poczytania. Moja rada to jest taka, że objawy o których czytasz tyczą się konkretnych osób a nie Ciebie więc sobie ich nie "przypisuj" póki co, bo się tylko źle nakręcisz, a stres w tym przypadku jest Ci najmniej potrzebny. Pozdr i życzę zdrowia oraz spokoju i bez paniki:).
 

przemeo

New member
Przeglądam wasze wypowiedzi na temat ZGK, wszyscy piszecie o objawach jakie wam towarzyszą (w sumie ja też piszę), ale chciałem was zapytać jak u was wygląda bycie w zwiazku z dziewczyną , podczas tej całej choroby?? Czy wasze partnerki was wspierają w chorobie?, rozumieją was?, czy może im wogóle nie mówicie że jesteście chorzy. U mnie osobiście, to ZGK zniszczyło mój ponad 3 letni związek. Panna odeszła odemnie przez tą pieprzoną chorobę, okazała się być wredną suką, żałuję teraz że jej powiedziałem o wszystkim, myślałem że jest jakaś wyrozumiała a tu lipa :x
 

ntls

New member
dziwny ból

witam

trafiłem tu wpisując w gugla 'ból w plecach podczas wytrysku', ale dokładnie takiej frazy nie znalazłem.

to jest właśnie jedyny mój objaw. od jakichś może 2 miesięcy, może krócej; niezależnie od tego, czy robię to sam, czy podczas seksu we dwoje, przy wytrysku czuję uciskający ból po prawej stronie, na wysokości mniej więcej nerek. jeśli zdążę ucisnąć to miejsce ręką, ból znika. i to jest wszystko. nie mam żadnych innych bóli, anomalii i objawów.

ból zgrał się w czasie z moimi ćwiczeniami. siedzący tryb pracy sprawił, że postanowiłem się trochę poruszać i zacząłem robić brzuszki. niekoniecznie forsownie, ale jednak codziennie w dwóch seriach.

niebawem wybieram się do lekarza, ale mimo to zadaję moje pytanie i tutaj. czy to może być objaw ZGK?

będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam
 

wektor

New member
tak. kilka osob to tuaj mialo, jakby bol nerki, nie wie daczego tak sie dzieje
czasami przy zgk moze jakas migracja patogenow? zawsze przy tym te osoby mialy bil przy badaniu prostaty, powiekszenie jej. jak to bedzie u ciebie to zgk, jak nie boli, nie powiekszona - to raczej nie zgk.
 

ross

New member
Ja czasami odczuwam dyskomfort w okolicach prawej nerki - od wrażenia uwierania do nagłego kucia. Objawy te są sporadyczne, ale zawsze wiążą się z pogorszeniem samopoczucia i nasileniem innych dolegliwości.
 

eloziomale

New member
To ja mam pytanie.. Jestem 24h po zabiegu. Opatrunek po nocy jest troche zakrwawiony (erekcje :?) .. Poza tym podczas sikania zalał się trochę resztkami moczu. Do tego chyba przylepił się w miejscu gdzie było wędzidełko. Wszystko to sprawia, że boję się go ściągać. Ale przydałoby się to chyba zrobic, bo wizytę mam dopiero jutro no i nie wyobrażam sobie doktora oddzierającego to wszystko na żywca :p

No więc próbować go jakoś zmienić? Może czymś namoczyć? Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze cholernie duża nadwrażliwość..
 

cinek87

New member
eloziomale napisał:
To ja mam pytanie.. Jestem 24h po zabiegu. Opatrunek po nocy jest troche zakrwawiony (erekcje :?) .. Poza tym podczas sikania zalał się trochę resztkami moczu. Do tego chyba przylepił się w miejscu gdzie było wędzidełko. Wszystko to sprawia, że boję się go ściągać. Ale przydałoby się to chyba zrobic, bo wizytę mam dopiero jutro no i nie wyobrażam sobie doktora oddzierającego to wszystko na żywca :p

No więc próbować go jakoś zmienić? Może czymś namoczyć? Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze cholernie duża nadwrażliwość..

hmm nie ten dział !!
 

dzidson

New member
Witam. Mam 18 lat.
Od dłuższego czasu, nie wiem nawet dokładnie od kiedy zawsze podczas parcia na stole, moja moszna podnosi się ku górze i twardnieje, a w normalnych warunkach, nawet podczas wzwodu jest wiotka i zwisająca. W dodatku czasami, podczas masturbacji czułem w okolicach krocza i odbytu taki dotkliwy, kłujący ból. Kolejna niepokojąca rzecz to fakt, że podczas oddawania moczu strumień jest słaby, a pod koniec musze sam wyciskać z penisa ostatnie kropelki bo coś tam zawsze zostaje. Dawniej tego problemu nie miałem. Czasami tez odczuwam jakis taki niewielki ucisk w okolicach odbytu i krocza i wtedy tez moszna jest podniesiona ku górze. Sporo tego jest ale jakoś nie przeszkadza mi to bardzo w funkcjonowaniu.
Czy to są objawy świadczące o problemach z prostatą i czy powinienem się martwić?
 

asdfgh

New member
Właściwie nie wiem czy jest sens rozpisywać się na temat tego, jak wyglądał przebieg mojej choroby. Od dwóch lat mam okropne parcia w cewce, które się nasilają w okresie jesiennym. Ostatnio jeszcze doszły bóle w prostacie, lewym jądrze i lewej nerce. Robione USG układu mocz. i jąder rok temu i w międzyczasie kilka bad. ogólnych, 2 wymazy, kilka posiewów- wszystkie jałowe, poza jednym badaniem ogólnym po masażu- podwyższona ilość leukocytów, ale to również było z kilka miesięcy temu, a równolegle robiony wymaz nic nie wykazał. Lekarze są bezradni, dostałem jako suplement diety prostaceum i to wszystko. Pytanie jest tylko jak odróżnić ZGK niebakteryjnego (o ile to jest niebakteryjne), od CPPS, z którym to spotykam się pierwszy raz na tym forum? Bo objawy są podobne, ale różnica jest w leczeniu.
 

Homer22

New member
Odróżnienie CPPS od zapalenie jest raczej nie możliwe gdyż nie ma takich testów.Z tego co czytałem CPPS dzieli się na postać zapalną tzw IIIa i IIIb nie zapalną.Kategoria IIIa jest to zapalanie miąższu prostaty i można to stwierdzić w biopsji a postać nie zapalana IIIb to bóle pochodzenia nie zapalnego, co do leczenia postaci zapalnej czy nie zapalnej nie ma tak naprawdę żadnych wytycznych
 

asdfgh

New member
Czyli de facto należy próbować wszystkiego? Przecież to jest chore. Na całym świecie jest taka patowa sytuacja w stosunku do leczenia tego typu schorzeń, czy tylko w naszej kochanej Polszy?
 

many

New member
nie jestem znawcą medycyny, ale chyba da się odróżnić zapalenie niebakteryjne , od cpps niezapalnego w badaniach , na zapalenie wskazuje przecież podwyższona ilość białych krwinek (leukocyty ) jest jakiś test czterech szklanek w wydzielinie z prostaty po masażu jeśli nie ma bakterii a jest podwyższona ilość leukocytów może być zapalenie niebakteryjne , a jeśli jest w normie a są dolegliwości to pewnie jest to cpps niezapalny , lub badanie z nasienia jeśli nie ma bakterii to trzeba by dokładniej czy są te leukocyty ponad normę , tak mniej więcej to zrozumiałem
 

Podobne tematy

Do góry