• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Beeqs

Active member
Tylko czym zainfekowane jak posiewy jałowe i współczynniki stanu zapalnego niskie sugerujące brak stanu zapalnego hmmm a jak zrobiłem posiew z cewki
moczowej to mi gronkowiec wyszedł ale podobno ma go jakieś 99% populacji

jest jeszcze jedna ciekawostka, otóż wcześniej jak miałem częstomocz to w nocy z 2-3 razy wstawałem aby się załatwić no to teraz jak częstomocz się skończył i tak się budzę ale już nie z potrzebą oddania moczu a ze wzwodem i tak muszę iść do toalety oddać kilka kropel moczu i wówczas wzwód ustępuje niemalże natychmiast i kładę się dalej spać. jednym słowem mówić co tydzień inne ciekawostki z którymi wcześniej nie miałem doczynienia
U mnie też nie ma współczynnik np CRP-1.8 na morfo mało wychodzi aczkolwiek stan zapalny związany z patogenem jest....
 

jarcy

Well-known member
Stosował ktoś może Zinnat ? czy to jest antybiotyk, który nie daje takich ciężkich jak czytałem o Cipro i tej grupie powikłań ?
 

Beeqs

Active member
a jaki masz ten patogen ? jest coś konkretnego ?
Enterococcus faecalis i Staphylococcus epidermidis MRCNS szczep była jeszcze Chlamydia trachomatis dodam, że objawy wyszły na 3dzien od zakażenia podczas kuracji cypronexem bakterie doszły do gruczołu krokowego i się zagnieździły.
 

Beeqs

Active member
Stosował ktoś może Zinnat ? czy to jest antybiotyk, który nie daje takich ciężkich jak czytałem o Cipro i tej grupie powikłań ?
Zinnat miałem w skojarzeniu z Doxycyclinum z wyboru przed posiewami u mnie nie działał. Proponuję cefalosporyny III generacji np. CETIX w miarę nowy lek.
 

jarcy

Well-known member
Zinnat miałem w skojarzeniu z Doxycyclinum z wyboru przed posiewami u mnie nie działał. Proponuję cefalosporyny III generacji np. CETIX w miarę nowy lek.

Enterococcus faecalis i Staphylococcus epidermidis MRCNS szczep była jeszcze Chlamydia trachomatis dodam, że objawy wyszły na 3dzien od zakażenia podczas kuracji cypronexem bakterie doszły do gruczołu krokowego i się zagnieździły.
Z czego miałeś robione posiewy w jakim laboratorium robiłeś
 

Beeqs

Active member
Labo luxmed bo mam za darmo, aczkolwiek nie polecam lepsza jest diagnostyka. Posiew z ujścia cewki po przebudzeniu przed oddaniem moczu, można samemu sobie zrobić, potem oddać wymazowkę przerabiane to już było na forum. Mocz, nasienie wychodziło mi jalowo.
 

jarcy

Well-known member
Labo luxmed bo mam za darmo, aczkolwiek nie polecam lepsza jest diagnostyka. Posiew z ujścia cewki po przebudzeniu przed oddaniem moczu, można samemu sobie zrobić, potem oddać wymazowkę przerabiane to już było na forum. Mocz, nasienie wychodziło mi jalowo.
Czyli to wszystko z cewki wyszło ?
 

kaolik98

Well-known member
A po odebraniu dziś: E-Coli 10^4, tak jak poprzednio. Antybiotyk wybił jedynie Proteus Mirabillis. Czyli antybiotykoterapia była zła, w sensie, że albo brałem za krótko, albo antybiotyk nie był odpowiedni mimo, że z antybiogramu.
 

Adam_ŁDZ

New member
jak leczenie ? jakaś poprawa ? ja wciąż nie wykupiłem antybityku licząc na to, że ból sam ustąpi ale co dzień niestety czuje ból lewego jądra i już sam nie wiem co dalej
a powiem tak dobrze przez tydzień było, nagle na cewkę nacisk i to samo + bole jader czyli gruczoł krokowego, słuchać już nie mogę lekarzy w Piątek jadę do warszawy, robię test 4 szklanek tak dla siebie zobaczymy co będzie.

Znajoma siostry ze szpitala zajmie się mną od następnego tygodnia , masakra jakaś
 

Adam_ŁDZ

New member
A po odebraniu dziś: E-Coli 10^4, tak jak poprzednio. Antybiotyk wybił jedynie Proteus Mirabillis. Czyli antybiotykoterapia była zła, w sensie, że albo brałem za krótko, albo antybiotyk nie był odpowiedni mimo, że z antybiogramu.
za krótka tym samym antybiotykiem powinieneś się faszerować aż nieustanie - tak mi dzisaj w szpitalu powiedziano a;e tak jak wcześniej pisałem Urologia jest 10 lat za wiadomo czym .......
 

jarcy

Well-known member
a powiem tak dobrze przez tydzień było, nagle na cewkę nacisk i to samo + bole jader czyli gruczoł krokowego, słuchać już nie mogę lekarzy w Piątek jadę do warszawy, robię test 4 szklanek tak dla siebie zobaczymy co będzie.

Znajoma siostry ze szpitala zajmie się mną od następnego tygodnia , masakra jakaś
Też miałem chęć wybrać sie na ten test ale poczkam do konca, od dziś zacznę zinnat brać i zobaczę czy będą jakieś efekty. Najgorsze, że wypiłem w piatek trochę wódki i widzę, iż z każdym dniem jest coraz gorzej wraca po woli parcie na mocz.
 

Beeqs

Active member
Na badaniu translaktarnym prostaty widać u mnie było małe zwapnienie plus torbiel 3,5mmx4mm, w przewodzie nasiennym. Prostata trochę się zmniejszyła objawy po woli ustępują obecnie ma 32cm3 jeszcze nie jest dobrze tłukę dalej antybiotyk. Co o tym myślicie? Jak u was wychodziło USG?
 

jarcy

Well-known member
Na badaniu translaktarnym prostaty widać u mnie było małe zwapnienie plus torbiel 3,5mmx4mm, w przewodzie nasiennym. Prostata trochę się zmniejszyła objawy po woli ustępują obecnie ma 32cm3 jeszcze nie jest dobrze tłukę dalej antybiotyk. Co o tym myślicie? Jak u was wychodziło USG?
Ja na usg miałem 2 małe zwapnienia ale to podobno standard i nic groźnego, wymiary ok. Zrobiłem rezonans magnetyczny z kontrastem i też jest ok. Myślę, że przy zapaleniu przewlekłym zazwyszczaj jest obrazowo wszysko ok co niczemu nie dowodzi
 

Beeqs

Active member
Właśnie zastanawiam się nad zwapnieniami czy mogą być ogniskiem namnażania bakterii jeśli tak to wspomagająco przydałaby się fala uderzeniowa albo chociaż ultradźwięki + magnetronic żeby to jakoś rozbić. U mnie dochodzi jeszcze torbiel na którą nie mam pomysłu bezinwazyjne hormonów brać nie mam zamiaru....
 

jarcy

Well-known member
Byłem u 7 róznych urologów i każdy mówił, że zwapnienia nie są groźne i ma je praktycznie każdy. Co do fali uderzeniowej myślałem i ja nad tym ale chwile poczekam co do jej skuteczności też zdania są podzielone bynajmniej nie ma tu chyba kogoś komu w 100% pomogła ale są ludzie którzy jej próbowali.
 

Beeqs

Active member
Byłem u 7 róznych urologów i każdy mówił, że zwapnienia nie są groźne i ma je praktycznie każdy. Co do fali uderzeniowej myślałem i ja nad tym ale chwile poczekam co do jej skuteczności też zdania są podzielone bynajmniej nie ma tu chyba kogoś komu w 100% pomogła ale są ludzie którzy jej próbowali.
Ciekawe czy by tak mówił mając ten sam problem.
 

jarcy

Well-known member
Hahaha już odpowiadam ;) jeden z urologów zaraz po tym jak pokazałem wynik rezonansu za ktory zapłaciłem prawie 800zł zaproponował mi cytoskopie za własnie 800zł stwierdzając jednocześnie, że raczej nic nie znajdzie ale woliałby zrobić. Wiec ja mu mówię panie doktorze naczytałem się troche i podobno boli a on mi na to, że nie bardzej niż cewnikowanie wiec odpowiadam, że nigdy nie miałem i ciężko porównać- odparał no ja w sumie też ;) podsumuje to tylko tak... jesteśmy krulikami doświadczalnymi wydajacymi mase kasy trując się antybiotykami gdzie efektów nie widać
 

Podobne tematy

Do góry