• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytania po.

Tomaszek88

New member
aha nie no lajtowo ogolnie rzecz biorac to juz blizej niz dalej :D mi jeszcze ze 6 szwow na dole zostalo i koniec tylko tym wedzidelkiem sie martwie
 

kleszcz

New member
Cieżki kawałek chleba jednym zdaniem :)
Ja ma tylko nadzieje ze szwy odpadna, bo ich nie widze nawet sa pod spodem i ze wszystko bedzie ladnie i proste a najwazniejsze ze bedzie ladnie zlazic bo poprawki psychicznie bym nie wytrzymal :(:(:(
 

kleszcz

New member
Czy w 18 dniu jak mi nie zejdzie napletek z zoledzi mam sie zaczac martwic? Nie schodzi mi ale czuje ze mam jeszcze szwy i mam nadzieje ze to dlatego nie schodzi jeszcze.
Prosze mi napisac, bo nie wiem co mam o tym myslec i wizja poprawki mnie dreczy.
 

_Paweł_

New member
Myślę że daj mu trochę czasu, u mnie napletek blokował się na koronie 2 tyg. po zabiegu i bałem się poprawki, dopiero po miesiącu zaczęło się poprawiać! Dziś minęły dwa miesiące i wszystko jest super! Cierpliwość i czas, będzie dobrze! Myślę że maść na blizny ma też swój udział co do elastyczności szycia!

Pozdrawiam
 

kleszcz

New member
Ale ja nie widze szwow bo mam je gdzes tam w srodku. Jeszcze mam troszke ropy na opatrunku ale obrzek mi mija. Musi byc dobrze bo sie zalamie. Nawet nie mowie o tym ze w wzwodze nie schodzi bo wcale nie schodzi. Jutro mam kontrole.

Jaka masc na blizny powinienem uzyc?
 

Tomaszek88

New member
wiesz 18 dzien to majac szwy pod spodem to one juz sie pewnie dawno rozpuscily a naciagac to juz powinienes dawno tak mi sie wydaje mi kazal w 2 dniu a masc na blizny mi powiedzial ze nie trzeba ze on robi tak aby blizn nie bylo ja mam kontrole 24 takze opisze co u mnie a Ty daj znac co i jak
 

_Paweł_

New member
kleszcz napisał:
Jeszcze mam troszke ropy na opatrunku..
Niejednokrotnie czytam takie sformułowanie!! Jak wy możecie doprowadzać do stanu gdzie pojawia się ropa, nie potrafię tego zrozumieć?! Ja u siebie nie utrzymywałem higieny, a stosowałem sterylność! Małego całkowicie odciąłem od czynników zewnętrznych!
Jak czytam o tym że się rana paprze, ze mały jest zakrwawiony, ze jest ropa itp. to aż nie wierze!!

Co do maści, to bardziej zakup był podyktowany emocjami, bo blizn nie mam żadnych, ale jak już kupiłem to będę stosował aż się tubka skończy.

Pozdrawiam
 

gerard

New member
_Paweł_ napisał:
Jak wy możecie doprowadzać do stanu gdzie pojawia się ropa, nie potrafię tego zrozumieć?!
To sprobuj zrozumiec, ze ropa to zupelnie normalne i czesto nieuniknione w takich przypadkach. U mnie szew po plastyce napletka zagoil sie szybko i bez problemow ale na wedzidelku rozeszly sie troche szwy i pojawila sie krew i ropa. Przez to ciezko sie goilo a wlasciwie do dzisiaj (18 dni) nie jest w pelni zagojone. Nic sie na to nie poradzi mimo utrzymywania higieny a "sterylnosci" niestety nie da sie zachowac.
 

_Paweł_

New member
Wiesz, ja tez miałem plastykę napletka, tez miałem rozerwana tkankę przez szwy, ale takie rzeczy jak krew czy ropa? Może to kwestia organizmu, ale może też sposobu operowania? Pierwszy mój zabieg NFZ, wykonano skalpelem efekt - krwotoki i bóle, drugi zabieg prywatny, skalpel elektryczny z koagulacja! Mimo wzwodów, nie uronił ani kropli...hmm?!
 

zordon

New member
najgorsze sa takie cfaniaki jak pan _Pawel_ ktorym sie wszystko ladnie bez bolu zagoiło i potem kozaczą na forum :p

nie wporzadku jest pisac teksty w stylu 'jak mozna doprowadzic do takiego stanu'. Czesto wina spoczywa na operującym lekarzu, ktory moze wykonac chocby niedokładne szwy. Kwestia jest tego, zeby w pore zauwazyc co jest nie tak i pędzić to porządnego urologa.
 

_Paweł_

New member
oky! Wiesz co, miałem się na tym forum zbytnio nie udzielać, bo lekarzem nie jestem, więc chyba tak jednak postąpię! Mi nie chodzi o ty by kogoś obrazić itp. ale ja przeszedłem swoje! Historia opisana, wnioski opisane, więc swoje chyba już zrobiłem!

Pozdrawiam
 

kleszcz

New member
22 dzien lekarz sciagnaol mi napletek bez zwodu i mowil ze nie bedzie mi schodzil podczas wzwodu bo mam obrzek. Ale ze jest wszystko spoko i zeby sie nei zamartiwac. czy to dobrze ze jeszcze ani raz nie sciagnalem sam ? Mam nadzieje ze lekarz nie myli sie. :(
 

Tomaszek88

New member
ciezko mi powiedziec jednak bez zdjec nie da rady wtedy lepiej jest ocenic u mnie juz sie zagoilo wszystko ok napletek schodzi w spoczynku i we wzwodzie takze gitara szwy powypadaly
 

Tomaszek88

New member
nie wiem mi poki co juz lepiej w sumie zajebiscie ale 24 mam wizyte i wtedy lekarz rozwieje moje watpliwosci takze narazie lajtowo a tak nawiasem moze wy jakies dziwne te kutasy macie xD sam nie wiem ciekawe jak u mnie bedzie teraz sie smieje a moze sam 2 raz wyladuje na stole xD pozdro
 

gerard

New member
U mnie wszystko sie juz (dopiero?) zagoilo. Wyglada niezle tylko w miejscu gdzie rozeszly sie szwy na wedzidelku jest duza, nieladna blizna. Rana w tym miejscu nie zamknela sie tylko jakby wypelnila blizna w srodku. Troche sie obawiam czy takie cos nie bedzie bardziej podatne na jakies rozerwanie itp. Pozatym skura nie rozciaga sie tak swobodnie po calym trzonie, trzeba ja troche naciagnac zeby uzyskac taki efekt ale mysle ze cwiczenia i masc na blizny zrobia swoje. Teraz stosuje Dermatix, dopiero drugi dzien wiec efektow za bardzo jeszcze nie widac. Napisze pozniej co i jak. Ogolnie jestem bardzo zadowolony :]
 

Podobne tematy

Do góry