• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

prośba o poradę, po 2 zabiegu korekty blizn

stuiverke

Member
To znaczy ? Jaki rodzaj? Ty masz takie medium&tight a tamto to high&tight, widze tylko roznice w odleglosci blizny od zoledzia. (Ilosci tej rozowej skorki) reszta to fart i umiejetnosci lekarza + gojenie sie organiznu i predyspozycje do blizn lub ni

To znaczy ? Jaki rodzaj? Ty masz takie medium&tight a tamto to high&tight, widze tylko roznice w odleglosci blizny od zoledzia. (Ilosci tej rozowej skorki) reszta to fart i umiejetnosci lekarza + gojenie sie organiznu i predyspozycje do blizn lub nie.
No właśnie niby tight a cały czas mam wrażenie że tej skóry u mnie za dużo i chciałbym to zwęzić... Będę na konsultacji za 2 miesiące to się podpytam i przy okazji zobaczymy jak ta blizna się rozwinie albo zniknie
 

stuiverke

Member
Jeszcze szybkie pytanie, jeśli to była tylko drobna korekta, jak to doktor powiedział płytkie cięcie to czy po 3 tygodniach (mimo że jest cały czas ta blizna i czerwone zgrubienie oraz delikatny ból, prawdopodobnie w miejscu gdzie są jeszcze szwy i trzeba poczekać aż się wchłoną) mogę śmiało jeździć na rowerze?
 

stuiverke

Member
A czy to możliwe żeby blizny mogły się powiększać? Moczę codziennie w szarym mydłem staram się masować, nad plastrami jeszcze się waham używałem jeden dzień ale jeszcze je odstawiłem a dzisiaj zauważyłem że są jeszcze bardziej czerwone i wypukłe...
 

nope

Well-known member
Skontaktuj sie z lekarzem. Drabina zakłada jakieś szwy pod skórą jeszcze? Może to przez nie tak się dzieje.
 

stuiverke

Member
Chyba rzeczywiście umówię się na wizytę w przyszłym tygodniu. Czy pod skórę to nie wiem ale przy wyciąganiu szwów mówił że jeden dwa zostały i żeby się nie przejmować bo się wchłoną. Może panikuje i to normalne.. ale po wcześniejszych dwóch zabiegach nie pamiętam żeby tak miał i DJa mnie to coś nowego. Mam obawy mimo że to dopiero niecałe 4 tygodnie po zabiegu że to w mniejszym lub większym stopniu zostanie
 

nope

Well-known member
No delikatnie dziwne to zaczerwienie. Ale no tez cza przyznac ze blizna z poczatku bywa czerwona, wypukła a po czasie blednie i sie wyrównuje.
 

stuiverke

Member
A może to efekt wzwodów, stosunków seksualnych lub choćby masturbacji?

Umówię się na wizytę, popytam o jakieś preparaty ale dr Drabina zawsze jak dla mnie zbyt optymistycznie podchodzi do tematu hehe ma to swoje plusy i minusy. Zobaczymy
 

stuiverke

Member
Żeby nie zakładać osobnego tematu, czy maść kelo cote wcierać czy zostawiać na bliźnie aż wyschnie? Na ulotce niby pisze że zostawiać, na forum żeby wcierać...

Czy moczenie w rumianku ma sens?
 

stuiverke

Member
I w sumie jeszcze jedno trochę bardziej krępujące pytanie...

Oczywiście po zabiegu zdarzały się wzwody, aczkolwiek doktor drabina mówił żeby się nimi nie przejmować bo sporo szwów jest i nie puści. Tak na prawdę dzień dwa po zdjęciu szwów zdarzyły się masturbacje i zastanawiam się czy mogło to mieć wpływ na to jak te blizny wyglądają, i te zaczerwienienie? Możliwe że zrobiły się z tego jakieś blizny przerostowe? Może za wcześnie zacząłem "aktywność" penisa? W sumie żadnych przeciwwskazań od doktora nie usłyszałem tylko żebym działał i trenował
 

stuiverke

Member
I w sumie jeszcze jedno trochę bardziej krępujące pytanie...

Oczywiście po zabiegu zdarzały się wzwody, aczkolwiek doktor drabina mówił żeby się nimi nie przejmować bo sporo szwów jest i nie puści. Tak na prawdę dzień dwa po zdjęciu szwów zdarzyły się masturbacje i zastanawiam się czy mogło to mieć wpływ na to jak te blizny wyglądają, i te zaczerwienienie? Możliwe że zrobiły się z tego jakieś blizny przerostowe? Może za wcześnie zacząłem "aktywność" penisa? W sumie żadnych przeciwwskazań od doktora nie usłyszałem tylko żebym działał i trenował
Dodam że to była tylko drobna korekta blizn pod wędzidełkiem i jeszcze w jednym miejscu obok
 

stuiverke

Member
Ehh tak czytam że po obrzeżeniu to minimum miesiąc trzeba odczekać ja aktywność seksualną zacząłem dzień po wyjęciu szwów... Na dodatek częste wzwody... Zaczyna mnie to coraz bardziej gryźć. Mija prawie 28 dzień od zabiegu jak patrzę na inne wątki to prawie wszyscy mieli mimo większych cięć ładnie zagojone blizny i mi zostało takie dziadostwo
 

nope

Well-known member
To ty nie miales powtornego obrzezania tylko dwa miejsca szyte na nowo ? No pasuje sie wstrzymac chwile czasu po zabiegu i nie szarpac odrazu tych miejsc. Nie panikuj. Blizna to proces dlugotrwały.
 

Podobne tematy

Do góry