Prośba o poradę

Cześć, piszę do was z prośbą o poradę, ale najpierw muszę opisać dokładniej swój przypadek.

Wiedziałem od dawna, że mam stulejkę częściową. Była ona dosyć minimalna, bo nie mogłem odciągnąć poza rowek zażołędny podczas wzwodu, ale dyskomfortu żadnego nie miałem podczas seksu. Jednak w końcu postanowiłem zrobić z tym porządek. Nie wiem skąd mi się to w głowie ubzdurało, ale myślałem, że takie rzeczy robi tylko chirurg. Znalazłem jednego 120km od siebie. W ofercie miał głównie medycynę estetyczną, tzn jakieś depilacje laserowe, wycinanie kaszaków, operacje żylaków, ale miał też zabieg stulejki. Udałem się do niego, żeby wykonał mi obrzezanie. Jednak po konsultacji powiedział, że nie ma mowy o stulecje i samo wydłużenie wędzidełka wystarczy. Nie powiem zdziwiłem się i jakoś bardzo w to nie wierzyłem. Jednak przekonał mnie tym, że zabieg wędzidełka zrobi za 500zł, a w razie jakby samo wędzidełko nie pomogło on koszt obrzezania (1500zł) odejmie te 500zl i zrobi obrzezanie za 1000zł. Te wędzidełko goiło się bardzo długo (dlatego zapewne bo robił mi to bez szwów, tylko jakimś nożem elektrycznym, który jednocześnie rozcina i złącza). Zrobił mi te wędzidełko, jednak nie pomogło i byłem u niego już umówiony na obrzezanie. Pech chciał, że w międzyczasie wdała mi się jakaś infekcja cewki moczowej, czy coś takiego i musiałem przełożyć zabieg. Po konsultacji przepisał mi jakieś antybiotyki I maść. Jednak na konsultacji spytałem się go o styl obrzezania, a on mówi, że nigdy o czymś takim nie słyszał jak styl obrzezania. Jest tylko częściowe i całkowite, tak mi powiedział. Po tych słowach trochę zwątpiłem w jego wiedzę i udałem się do urologa (bardzo polecanego nawiasem, który był 40km odemnie, a ja nie wiedziałem...).
Urolog opieprzył mnie, że z takim rzeczami się chodzi do urologa, a nie chirurga (wiem, słuszny opieprz). Powiedział mi, że najlepiej zrobić całkowite tight and low, bo jak ktoś ma predyspozycje do stulejki to ona może nawracać, chyba, że się będę bardzo upierał to może też zrobić częściowe. Przy okazji zganił tego chirurga za przepisanie mi cipronexu (?) (Nie pamiętam już dokładnej nazwy tego antybiotyku), powiedział, że czegoś takiego w takich przypadkach się nie przepisuje. Koszt u urologa obrzezania 1800zł.

I tutaj moje pytanie. Co byście wybrali na moim miejscu? Zostanie już u tego chirurga i zrobienie taniej za 1000zł? Zrobienie częściowego u urologa, czy tak jak sam urolog powiedział pozbycie się problemu raz na zawsze całkowitym?
 

toastt

Well-known member
Polecam zrobić obrzezanie całkowite i nie patrzeć na pieniądze, bo ch. Ci z tych 8 stów w kieszeni, jeżeli ten chirurg spartoli robotę i będziesz później chodził na poprawki (o ile jeszcze będzie z czego wyciąć). Idź do urologa, którego prace możesz obejrzeć na forum i który ma już ugruntowaną pozycję jeśli chodzi o obrzezania, a nie eksperymentuj. Co do cipronexu to słusznie Cię urolog zganił, bo ten chemioterapeutyk może Ci zniszczyć życie i uczynić Cię niepełnosprawnym w wielu płaszczyznach od zniszczenia ścięgien i stawów, po uszkodzenia układu nerwowego włącznie. Tego się nie bierze bez wyraźnej potrzeby, jedynie ma to sens w ostrym zapaleniu gruczołu krokowego.
 

toastt

Well-known member
Jednych czyni kaleką po jednej dawce, innych po 10 opakowaniach, a jeszcze inni łykają to jak cukierki i nic im się nie dzieje. Zależy to od odporności organizmu na uszkodzenia DNA mitochondrialnego. Ten syf się kumuluje w organizmie i teraz Ci nic nie zrobi, jutro Ci nic nie będzie, a za kilka miesięcy strzeli Ci ścięgno Achillesa i tak to sprawa wygląda. Mnie uszkodziła levoxa (lewofloksacyna - "lek" z tej samej grupy) jedną dawką tak, że jestem już po trzech operacjach i nadal nie doszedłem do siebie, a minęły już dwa lata.
 

toastt

Well-known member
Równie dobrze może Ci nic nie być (i mam nadzieję, że tak będzie), ale miej świadomość kumulowania się uszkodzeń po tym chemioterapeutyku i omijaj grupę tych leków (fluorochinolony) jak najdalej. Bodajże od 1986 roku (kiedy go wprowadzili do sprzedaży) stale dopisują nowe skutki uboczne do ulotki. Na wszelki wypadek oszczędzaj się w miarę możliwości przez jakiś czas i unikaj dźwigania dużych ciężarów.
 
Na znanylekarz.pl ma 160 opinii i 5 gwiazdek to może godny zaufania urolog... Ale z tego co piszesz to chyba już odpuszczę sobie tego chirurga I zrobię u urologa... tylko te częściowe mnie jakoś bardziej przekonuje..
 

toastt

Well-known member
Nie ma najlepszego stylu dla każdego, bo każdy woli co innego. Wpisz sobie w Internet frazę "style obrzezania" lub "circumcision types" i znajdziesz zdjęcia z opisem jaki to styl. Ogólnie najlepiej, aby było to cięcie high - czyli daleko od korony żołędzi (więcej zostaje napletka wewnętrznego, który odpowiada za większość bodźców), a czy to będzie loose czy tight to kwestia umiejętności chirurga (ale powinieneś mieć wybór). High and loose to cięcie daleko od korony i luźny napletek we wzwodzie (można nim trochę poruszać w górę i w dół), a high and tight to skóra napięta we wzwodzie i cięcie nadal z dala od korony żołędzi. Ja bym polecał high and loose z racji tego, że zostaje trochę marginesu skóry pod ewentualną poprawkę, ale to nie ja idę na obrzezanie, a Ty ;). Zobacz na zdjęciach co Ci się najbardziej podoba i zdecyduj. Zasada jest tylko jedna, że warto pozostawić jak najwięcej dobrze unerwionego napletka wewnętrznego.
 

toastt

Well-known member
@MoimZdaniem Ty się puknij człowieku w głowę i przeczytaj ulotkę Cipronexu, Levoxy i ostrzeżenia FDA, Europejskiej Agencji Leków na temat fluorochinolonów i wówczas się wypowiadaj. W USA fluorochinolny otrzymały tzw. black box warning co oznacza, że powinny być stosowane w zasadzie tylko w przypadku ratowania życia. Poczytaj co to jest polimorfizm cytochromu CYP3A4 i jak on wpływa na metabolizowane leków od niego zależnych. Nie masz pojęcia o czym piszesz i jak wiele ludzi jest naznaczonych ogromnym cierpieniem po tych lekach, które stosowali zgodnie z zaleceniem lekarza. Poznaj treść strony fqwallofpain, floxiehope. Ja leków nie łykam bez opamiętania, do lekomana mi daleko. Chyba potrzeba, aby ciebie to dotknęło, byś zmądrzał. Bez odbioru.
 

Podobne tematy

Do góry