• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

prośba o poradę, po 2 zabiegu korekty blizn

stuiverke

Member
Dzień dobry wszystkim,

miałbym prośbę o opinię, porady

Jestem po drugim zabiegu korekty blizn. Pierwszy zabieg był tragiczny, to co zrobił mi chirurg to po prostu była masakra, zdjęcia wrzucę tylko aktualne jak to wygląda po 2 poprawce u doktora Drabiny w Krakowie żeby nie straszyć nikogo. Po pierwszym zabiegu u dr. Drabiny była spora poprawka, niestety jednak cały czas wg. mnie wygląd wizualny nie jest zbyt ciekawy, nierówne cięcie, nadmiar skóry - efekt pierwszego zabiegu robionego na NFZ. Niedawno po konsultacji z doktorem zdecydowałem się na kolejny zabieg poprawkowy, w celu usunięcia nadmiaru skóry spod wędzidełka. Niestety efekt nie bardzo mnie zadowala...różnicę widać minimalną a na dodatek pojawiły się takie czerwone, pieczące zgrubienia... one znikną z czasem? Jest to efekt wyciągnięcia szwów czy raczej blizna po cięciu?

Oczywiście rozumiem, że czasami niektórych rzeczy nie da się poprawić oraz nie da się przewidzieć jak organizm zareaguje na gojenie się blizn. Może ktoś borykał się z podobnym problemem? Wrzucam zdjęcia jak to obecnie wygląda oraz ostatnie zdjęcie jaki przynajmniej przybliżony efekt chciałbym osiągnąć...myślicie, że jest jeszcze szansa żeby to poprawić w całości czy w grę wchodzą już tylko jakieś drobne poprawki? Trochę obawiam się, pomimo iż mój penis jest bardzo wrażliwy, że jeśli dojdzie do jakiegoś większego cięcia to mogę stracić czucie albo będę odczuwał dyskomfort w trakcie zwodu z powodu usunięcia zbyt dużej ilości skóry...

Zawsze wychodziłem z założenia że im więcej ktoś kombinuje tym wychodzi tylko gorzej... czy jest sens robienia kolejnej, już 3 poprawki? Zastanawiam się, czy nie spróbować u innego chirurga, kusi mnie żeby zgłosić się do dr. Tondla w Poznaniu ale odległość trochę mnie przeraża. Może ktoś mógłby polecić kogoś z woj. śląskiego, małopolskiego lub podkarpackiego??

 

nope

Well-known member
Jak dla mnie jest git i nie ma co kombinowac. Zainteresowalbym sie jedynie piekącymi miejscami zaczerwienionymi. Kolejnego ciecia bym nie wykonał ze wzgledu ze szkoda skóry i wewnętrznego napletka i zgaduje ze to miejsce ktore pokazywales od strony wedzidelka podczas wzwodu sie rozciaga i nie jest widoczne.
 

mati12

Well-known member
Ostatnie zdjęcie w wzwodzie wygląda git a w spoczynku w sumie nie jest istotne jak wygląda nie kombinował bym z kolejna poprawką
 

stuiverke

Member
No dokładnie ostatnie zdjęcie to jest efekt jaki bym chciał osiągnąć 😅

To może wytłumaczy mi ktoś jeszcze co to za zgrubienia na 1 i 2 zdj? W tym miejscu miałem szwy i usuwany jeszcze nadmiar skóry. I skąd to czerwone zgrubienie? Na zdjęciu tego nie widać ale w rzeczywistości jest znacznie bardziej widoczne
 

stuiverke

Member
Dodam że ani po pierwszym ani drugim razie nie miałem czegoś takiego. Dopiero teraz po 3 zabiegu, nawet nie przypuszczałem że coś takiego może się pojawić i mnie to niepokoi
 

stuiverke

Member

tutaj to trochę lepiej widać...zastanawiam sie czy to coś normalnego i za chwilę zniknie czy jednak to jest blizna z którą ciężko będzie się uporać...
 

nope

Well-known member
Eee to chlopie bez paniki. Jeszcze sie duzo zmieni. Ja myslalem ze te zdjecia to juz x miesiecy po zabiegu są 😅 kup sobie plastry sutricon na blizny. Mi pomogły. Postosuj kilka miechów i zobaczysz dużą różnicę.
 

stuiverke

Member
Tak naprawdę nie dostałem żadnych zaleceń po zabiegu, doktor mówił że to było płytkie cięcie i nie ma potrzeby stosowania żadnych maści czy opatrunków. 4 dni po zabiegu poszedłem normalnie do pracy (biurowa)
 

stuiverke

Member
Eee to chlopie bez paniki. Jeszcze sie duzo zmieni. Ja myslalem ze te zdjecia to juz x miesiecy po zabiegu są 😅 kup sobie plastry sutricon na blizny. Mi pomogły. Postosuj kilka miechów i zobaczysz dużą różnicę.
Czyli posiadasz że jest szansa że sie to jakoś wchłonie? Hmm zaraz poczytam o tych plastrach ale pierwsze słyszę 😅
 

nope

Well-known member
Poczytaj. O plastrach na forum jest troche. Sam stosowałem i nierówności się wypłaszczyły. Oczywiscie ze sie to wszystko wyrówna, zobaczysz xd. Tylko pamietaj ze blizna to sie zmienia najwięcej do roku czasu więc nie panikuj za miesiąc tylko poczekaj ; )
 

stuiverke

Member
no już pisałem że nie hehe ostatnie zdj to efekt jaki bym chciał osiągnąć :)

a wytłumaczy mi ktoś jaki rodzaj obrzezania jest u mnie? i jaki jest na ostatnim zdjęciu? Nie potrafię tego zrozumieć
 

nope

Well-known member
To znaczy ? Jaki rodzaj? Ty masz takie medium&tight a tamto to high&tight, widze tylko roznice w odleglosci blizny od zoledzia. (Ilosci tej rozowej skorki) reszta to fart i umiejetnosci lekarza + gojenie sie organiznu i predyspozycje do blizn lub nie.
 

stuiverke

Member
A wracając jeszcze do tych blizn czerwonych o które pytałem się na początku. Czy to normalne że odczuwam lekki ból na tym etapie? Zwłaszcza pod wędzidełkiem takie jakby pieczenie które jest bardziej odczuwalne gdy blizna ociera się o skórę albo bieliznę. Doktor mówił też że są tam jeszcze szwy do rozpuszczenia których nie udało się wyciągnąć
 

Amek

Active member
To dopiero jesteś po zabiegu, blizna tworzy się 6-8 tygodni. Teraz możesz stosować krem jakiś i masować, potem Contractubex i/lub plastry sylikonowe. To że teraz coś czujesz to normalne
 

Podobne tematy

Do góry