• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problem z podjęciem decyzji -typ cięcia

don_domini00s

Active member
Ja miałem zalecone noszenie przylegającej, nie musisz od razu zakładać slipek rozmiar za małych ale raczej wystarcza zwykle bokserki takie nie luźne żeby utrzymały interes ku górze w opatrunku.
 

nope

Well-known member
Na nosilem taka troszke ciasniejsza, to ma za zadanie pomoc ci zlagodzic objawy i bole przez to ze maly nie dynda caly po gaciach i latwiej utrzymac ku górze.
 

Hipo9868

Member
Dziękuję za odpowiedź, bo wczoraj nie zmrużyłem oczu starając stać na plecach . A jeśli na boku będę spał to nie spowoduje zwiększenie tej opuchlizny jeszcze bardziej ?
 

Hipo9868

Member
Ale trzeba robić jakiś opatrunek szczelny na małym czy nie ? Teraz dwa razy dziennie myje wnszqrym mydle. A kolejne pytanie to czy octanisept może uczulać ? Czyje takie pieczenie i jakby mi się trochę żołądź zaczerwieniła.
 

waski65

Member
Ale trzeba robić jakiś opatrunek szczelny na małym czy nie ? Teraz dwa razy dziennie myje wnszqrym mydle. A kolejne pytanie to czy octanisept może uczulać ? Czyje takie pieczenie i jakby mi się trochę żołądź zaczerwieniła.
Ja przez pierwsze kilka dni nic nie czułem po octanisepcie, po kilku dniach zaczęło mnie piec po spryskaniu.
 

don_domini00s

Active member
Jeśli opatrunek mocno się będzie trzymał rany i zaczepial o szwy to możesz go trochę namoczyć w wodzie żeby delikatniej odszedł od rany. Ja pod prysznic wchodziłem bez opatrunku tylko bez żadnych wymyślnych żeli, zwykłe szare mydło wystarczy. Octenisept jest środkiem odkażającym więc no trochę tam zawsze popiecze, jednych mniej drugich bardziej. Jeśli octenisept mocno piecze to może spróbuj sutrisept. U mnie podobnie przez pierwsze dni nie było pieczenia, potem lekkie ale krótko i potem znowu nic.
 

nope

Well-known member
Ja szedlem pod prysznic juz na nastepny dzien od zabiegu. Lekarz radzil mi wejsc do prysznica razem z opatrunkiem, umyc sie, w tym czasie opatrunek namókł wodą dobrze i łatwo go było odwinąć i odkleić i wtedy delikatnie przemyc wacła szarym mydłem i gotowe.
 

waski65

Member
Czyli jak jestem dwa dni po zabiegu to bez problemu mogę wziąć normalny prysznic , tak ?
Możesz, tylko wiadomo, uważać na zaganiacza. Ja na pierwszy prysznic na wszelki wypadek założyłem sobie na opatrunek foliową siateczkę i zabezpieczyłem recepturką u podstawy. Pewnie nadgorliwość z mojej strony ale nie zaszkodziło.
 

Podobne tematy

Do góry