• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pierwszy opatrunek - pare pytan

Witam, wszystkich tutaj zgromadzonych niecałe 24h temu miałem zabieg na obrzezanie całkowite, niedługo bedę zmieniał pierwszy opatrunek dlatego chciałbym się przygotować i zadać parę pytan:

1. W jaki sposób oczyscic rany z krwi? Wiem ze nalezy je przemywac octaniseptem, ale co z wodą? Użyć prysznica czy może jakiegoś spryskiwacza by nie było bólu przy strumieniu wody? I czy wystarczy sama woda czy szarym mydłem też warto przemyć?
2.Przez jaki okres czasu nosić opatrunek? Octaniseptem mam przemywać przez tydzień więc rozumiem że to minimum ale co dalej? Co polecacie z doświadczenia, przyzwyczajac zoladz do dotyku czy nosic opatrunki?

Z góry dziękuję za pomoc
 

Long123

Member
Ja po 6 godzinach od zaboegu w szpitalu już latałem bez opatrunku, nosilem go luźno jak zalecał lekarz po nieco ponad 2 tygodniach już praktycznie żołądź jest obojetny na samo dotykanie palcami, czy noszeniu w majtkach. Jedynie co to jest jeszcze wrazliwy na pocieranie np ręcznikiem, ale jest to już takie czucie że coś się tam robi a nie taki paraliżujący dyskomfort jak na początku. Co do oczyszczania u mnie też było inaczej pierwsze 5 dni psikac w aerozolu reparilem i do sucha przecierac, niczym nie myć, ani nie moczyć, ogolnie u mnie przez to nawet nie było krwi, może 2 otarcia przez pierwsze 5 dni na majtkach soe delikatne znalazły to wszystko. Ja przez tydzień niecały używałem tego spraya a teraz używam 2x dziennie octaniseptu i myję przed użyciem. Najlepiej chyba stosować się do zaleceń lekarza i będzie dobrze, ja tak robiłem i efekty póki co są moim zdaniem bardzo dobre
 
Ja po 6 godzinach od zaboegu w szpitalu już latałem bez opatrunku, nosilem go luźno jak zalecał lekarz po nieco ponad 2 tygodniach już praktycznie żołądź jest obojetny na samo dotykanie palcami, czy noszeniu w majtkach. Jedynie co to jest jeszcze wrazliwy na pocieranie np ręcznikiem, ale jest to już takie czucie że coś się tam robi a nie taki paraliżujący dyskomfort jak na początku. Co do oczyszczania u mnie też było inaczej pierwsze 5 dni psikac w aerozolu reparilem i do sucha przecierac, niczym nie myć, ani nie moczyć, ogolnie u mnie przez to nawet nie było krwi, może 2 otarcia przez pierwsze 5 dni na majtkach soe delikatne znalazły to wszystko. Ja przez tydzień niecały używałem tego spraya a teraz używam 2x dziennie octaniseptu i myję przed użyciem. Najlepiej chyba stosować się do zaleceń lekarza i będzie dobrze, ja tak robiłem i efekty póki co są moim zdaniem bardzo dobre

Dzięki za odpowiedź, no u mnie bez wody raczej się nie obędzie bo spory krwotok miałem cały opatrunek zalany krwią choć już raczej przestaje. A wiesz coś może o linomagu? Dostałem go na smarowanie po 3 tygodniach, dobrze się sprawdza i w czym w ogóle pomaga?
 

mati12

Well-known member
Namocz delikatnie woda opatrunek niech namoknie po chwili dopiero zacznij ściągać zeby czegoś nie naderac ja bym zbytnio nie szalał z myciem usun opatrunek spryskaj obficie octanisetem poczekaj az wyschnie i załóż nowy opatrunek
 
Namocz delikatnie woda opatrunek niech namoknie po chwili dopiero zacznij ściągać zeby czegoś nie naderac ja bym zbytnio nie szalał z myciem usun opatrunek spryskaj obficie octanisetem poczekaj az wyschnie i załóż nowy opatrunek
Dzięki wielkie, co do octaniseptu spryskać obficie czyli tak żeby praktycznie "ciekło" z małego? I co do wody to tak jak napisałem słuchawka od prysznica czy może jednak coś innego łagodnego?
 

mati12

Well-known member
Mi pierwszy opatrunek zmieniał lekarz który przrprowadzal zabieg zdjal zdezynfekował i założył nowy wstrzymaj sie do jutra wieczora z myciem porostu posikaj octaniseptem tak by cieklo i po chwili daj opatrunek nie zmywaj octaniseptu bo tak chyba zrozumiałeś :)
 

mati12

Well-known member
Kup sobie szare mydło i jutro delikatnie pod kranem letnia woda spłucz małego delikatnie piana z mydła umyj spłucz woda posikaj octaniseptem i załóż opatrunek
 

Long123

Member
Dzięki za odpowiedź, no u mnie bez wody raczej się nie obędzie bo spory krwotok miałem cały opatrunek zalany krwią choć już raczej przestaje. A wiesz coś może o linomagu? Dostałem go na smarowanie po 3 tygodniach, dobrze się sprawdza i w czym w ogóle pomaga?
Njc mi o tym nie wiadomo, ale jak juz w środę będę po kontroli, będę wiedział po 3 tygodniach co dalej, to dam znać w swoim temacie co zalecił lekarz.
 
Mi pierwszy opatrunek zmieniał lekarz który przrprowadzal zabieg zdjal zdezynfekował i założył nowy wstrzymaj sie do jutra wieczora z myciem porostu posikaj octaniseptem tak by cieklo i po chwili daj opatrunek nie zmywaj octaniseptu bo tak chyba zrozumiałeś :)
Teraz już rozumiem czyli sam octanisept i nic więcej :p A jeszcze pytanie co do opatrunku, jak najlepiej go założyć? Tzn lekarz owinął go kompresem i owinął przylepcem. Zrobić to jednowarstwowo czy może jednak dwu, bo chyba aż tak ściśnięty nie może być? A potem wiadomo na górę też "okienko" by móc się odsikać
 

mati12

Well-known member
Zrób tak jak lekarz najlepiej delikatna gaza wokół chwycić plastrem takim do ciecia na cm i do góry ja po paru dniach smarowalem taka mascia Alantan kto ma tatuaż wie ktora 🙂 łagodzi i na pewno nie zaszkodzi
 
Zrób tak jak lekarz najlepiej delikatna gaza wokół chwycić plastrem takim do ciecia na cm i do góry ja po paru dniach smarowalem taka mascia Alantan kto ma tatuaż wie ktora 🙂 łagodzi i na pewno nie zaszkodzi
Ok dzięki, w razie czego założe osobny temat i powrzucam pare zdjęć bo szczerze mówiąc jestem przerażony by spojrzeć pirewszy raz na efekt zabiegu
 

mati12

Well-known member
Nie musisz zakładać nowego tematu w przyszlosci,ktoś kto bedzie miał podobne pytania będzie widział wszystko w jednym ciągu zarówno pytania,odpowiedzi jak i zdjęcia
 
Nie musisz zakładać nowego tematu w przyszlosci,ktoś kto bedzie miał podobne pytania będzie widział wszystko w jednym ciągu zarówno pytania,odpowiedzi jak i zdjęcia
Masz rację :) Jestem właśnie po zmianie opatrunku i szczerze mówiąc jestem zaskoczony bo żadnej masakry nie ma jest jedynie opuchnięty i siny, tylko jeden problem z tym że to miało być obrzezanie a żoładź wystaję tylko w 1/3 w stanie spoczynku...nie wiem czy powinienem go naciągnać? A nie chcę tego robić bo są tam szwy przecież jakieś porady?
 
Porada nie naciagaj 😁 na efekt koncowy przyjdzie ci jeszcze poczeka teraz teraz jest opuchniety zmieni sie jeszcze duzo w wygladzie

Czyli jak myślisz ile z tym poczekać? Wiem że to kwestia indywidualna od organizmu ale tak mnie więcej do zejścia opuchlizny? 3-5 dni? A co do naciągania to chyba jest to konieczne bo w końcu tam też trzeba ranę spryskiwać a jak się nie ma do niej dostepu to lipa? A według zaleceń mam octanisept używać 2x dziennie przez 7 dni.
 
Jutro delikatnie spróbuj dzis bym nie zaryzykował zeby ci sie szwy nie rozeszły ale nic na siłe
Niestety 2 noc była może i nie koszmarna,ale nic przyjemnego. Pierwszy raz od zabiegu dostałem wzwódów chyba jeden spowodował krwawienie bo obudziłem się z zalanym członkiem, lecz kolejne wzwody już nawet nie bolały ani nie krwawiły. Wszystko rano przemyłem i jest ok, zdjęcia miałem wrzucać ale pomyślałem że to i tak bez sensu bo niestety opuchlizna zrobiła się nawet większa ale to chyba normalne z tego co przeczytałem na tym forum. Ciągle zastanawiam się co do alantana, kupiłem go ale nie wiem czy mogę użyc bo lekarz nic takiego nie mi nie zalecił a jest na urlopie i nie mogę się z nim skonaktować, na pewno nie będzie zadnych efektów ubocznych jezeli połączę to z octaniseptem? I gdzie nim smarować po zewnętrznej stronie skóry na powstałe obrzęki czy na żołędzi też?
 
Ehh nie mogę zedytować muszę napisac kolejny post :p Co do maści dostałem lunomag przepisany ale dopiero za 3tyg i jest on na natłuszczanie, no ale obrzęki i sińce są teraz więc nie wiem co robić
 

demolka6

Member
Mi lekarz zapisał octanisept + masc betadine. Mialem psikac żołądź i okolice octaniseptem, dokładnie wytrzeć gazą, potem na ranę nakładać masc i zawinąć w opatrunek. Wiadomo jednak, że co lekarz to inne zalecenia.
 

Podobne tematy

Do góry