Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna ...)

apollo13

Member
Podejrzewam, że w PL żaden lekarz nie udzieli mi pomocy.
Czy są wogole jakies sposoby na wyleczenie tego stanu?
Zastanawia mnie na ile rzeczywiście tak jest z tymi skutkami, przecież fluorochinolony sa masowo stosowane na w poradniach i na oddziałach urologicznych, wewnętrznych, a nawet na oddziałach covidowych - nigdy nie słyszałem o żadnych incydentach.
Musze się przebadac w tym kierunku - ale jeszcze nie wiem gdzie i u kogo?
Najgorsze, że jeśli to prawda, to nie dość że zapalenie prostaty to duży kłopot, dodatkowo negatywne skutki Levoxy - kiepsko to wszystko rokuje...

apollo13

Member
Zastanawiam się czy pomimo tych nieprzyjemnych dolegliwości nie zacisnąć aby zębów i zebrać się w sobie do trenowania np. biegania, rowerowania, basenu, siłki, czy pilatesu? Organizm ma przecież silne możliwości autoregeneracji, gdy będzie odpowiednio stymulowany.

Grom

Well-known member
Nic z tego. Mitochondria w ścięgnach są już zniszczone. Gdy usiłują się zregenerować replikują dalej uszkodzony mitochondrialny DNA. To już na całe życie.
Niemniej są przypadki, że te nieuszkodzone potrafiły się sprawniej wymieniać na nowe ale to już zbyt poważne rozważania.

apollo13

Member
Nic z tego. Mitochondria w ścięgnach są już zniszczone. Gdy usiłują się zregenerować replikują dalej uszkodzony mitochondrialny DNA. To już na całe życie.
Niemniej są przypadki, że te nieuszkodzone potrafiły się sprawniej wymieniać na nowe ale to już zbyt poważne rozważania.
Skąd wiesz, że uszkodzone mitochondria replikują następnie uszkodzone?
Masz jakieś źródła na ten temat? Zawsze mi się wydawało, że uszkodzone komórki sa usuwane i zastępowanie nowymi.

Grom

Well-known member
Stary, poczytaj to co ogarnął autor tego wątku. Wystarczy. Ja czytałem opinie jednego z polskich lekarzy ale już nie pamiętam gdzie.

Bachbatman

New member
Mam zrujnowane zdrowie na zawsze po tym leku! Nie bierzcie tego syfu!!! Po trzech dawkach dostałam arytmii i teraz mam nawracające problemy z sercem. Radzę poszukać informacji w języku angielskim - ten lek nazywa się levaquin. Ten antybiotyk został wycofany z produkcji w Stanach Zjednoczonych ze względu na trwałe uszkodzenia nerwów, zastawki, uszkodzenie serca oraz rozwarstwienie tętnic! Wiele osób złożyło pozwy o spowodowanie trwałego pogorszenia zdrowia wskutek zażywania tego leku. Uszkodzenia są nieodwracalne i mogą prowadzić do śmierci, szczególnie u osób z wrodzonymi wadami serca takimi jak niedomykalność zastawki. Weźmiecie kilka dawek i będziecie mieć na zawsze uszkodzone serce. Niestety firmy farmaceutyczne zrzucają nadwyżki takich bubli do krajów trzeciego świata też do Polski, dlatego nagle wszyscy to przepisują, bo w Stanach już grozi im za to sąd. Przestrzegam, nie bierzcie bo możecie przypłacić to życiem albo trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0735109719359789?via=ihub

veeteq

New member
Pieczenie cewki, uczucie "nabrzmialej" prostaty, "rybi zapach" pomimo intensywnej higieny. Najgorsze sa te stany totalnego odrealnienia chociazby teraz. Stan jeszcze niedWno totalnie mi obcy. Czuje jakbym odchodzil od zmyslow a gdy tych lekow nie odczuwam to i tak czuje sie jak na niepelnym zasilaniu. Tak jakbym zachowywal tylko niezbedne funkcje zyciowe... Bylem dzis u Lekarki od chorob zakaznych. Bardzo fachowy lekarz jednak wykluczyl by cipro lub oroflacina wyrzsdzila mi tskie szkody w tak malej dawce. Zlecila mi zrobic mase badan lacznie z rzezaczka... Jesli wyniki wyjda dobrze to co? Oddzial zamkniety...?
A czy był antybiogram?Tam jest napisane jaki antybiotyk powinien zadziałać. A po tym antybiotyku Cipronex czy Levoxa po 1 tabletce prawie odjechałem na tamten świat. Nie ufajcie lekarzom.

veeteq

New member
Ja tu czytam te pierdolenie wasze i nie wierzę, ,,,,,,,,, ludzie co Wy piszecie, ilu z Was opisało swoje doświadczenia z tymi lekami , 3 , 4 , 5 no ok może 7 osób i to chyba same ciężkie przypadki, ,,,,,, odpowiedzcie mi jakimi lekami chcecie leczyć prostatę , ? Jak lekarz przepisuje lek to się bierze, chyba , że sami jesteście lekarzami, jak nie chcecie brać chemii to bierzcie zioła, sami wiecie , że tylko niektóre leki penetruja prostatę, I nie ma innej możliwości, dlaczego też na swoim przypadku straszycie ludzi, jak ktoś ma trądzik od urodzenia, weźmie lek i po dwóch tabletkach ten trądzik mu się powiększy to już znak , że po leku na prostatę, pewnie zaraz się przekręci, no jaja jakieś
Tak,jak mojemu znajomemu lekarze powiedzieli o amputacji prawej reki to pewnie miał się zgodzić? Nie! Rodzina zabrała go do innego szpitala i rękę ma i to jeszcze sprawną.Człowieku na jakim świecie żyjesz?Lekarze to sprzedawczyki farmacji i leczenie ludzi mają gdzieś. Poczytaj sobie jakie dostają granty za wypisywanie tego syfu. Wycieczki, spa i cholera wie co jeszcze. Dorabiają sie na ludzkich tragediach aż wstyd nazywać ich lekarzami.

veeteq

New member
Hej,
zajrzałem na forum niestety już po fakcie - pierwszy raz odmówilem przyjęcia Levoxy, ale przed zabiegiem laryngolog mi ją bardzo polecał więc klamka zapadła - bo po augumentinie probiotyk przez miesiąc....
wziąłem 9 tabletek 500 Levoxy, ale brałem również steryd z racji obrzęków przy operacji zatok - metypred. Po kilku dniach zaczeły mnie boleć kostki, mam dziwny posmak w buzi, jakbym szybciej się męczył (ale może to kwestia dalszej rekonwalescencji)...
Nie biore oczywiscie ostatniej tabletki, wziałem już dziś koenzym q10 i witamine c; zrobiłem usg ścięgien achillesa - jest ok.
Chciałbym spytać co robić, żeby zminimalizować bądź jeśli to możliwe wykluczyć skutki uboczne , o których tu pisaliście.
czy można pozbyć się całkowicie oddziaływania leku na organizm po jakimś czasie?
proszę o informację pozdrawiam.

Davixon

Member
Dobra decyzja bo to nie konował potem sie wykończy tylko Ty.
Powiem Ci tak jestem dość mocnym chłopaczkiem mam 192 cm i zawsze ciężko pracowałem fizycznie na kolei czy w lesie, ale nic mnie tak nie zwaliło z nóg jak ten syf cipronex po 3 dniach byłem jak trup to ma być lek raczej trutka