• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie dr Tondel low and tight

dandoo

Active member
ja miałem obrzezanie staplerem i jeszcze mam 4 zszywki i 2 szwy pod wędzidełkiem a zabieg miałem 1.04.ja czytałem, że min 3 tygodnie nie powinno sie wykonywać intensywnego treningu, wiesz tutaj chodzi o to, żeby ci się wszystko zagoiło, o niepocenie w miejscu rany, stricte chodzi o higienę.
 

dandoo

Active member
do przodu, dzisiaj zerwałem 1 szwa może potem wylecą mi jeszcze 2 zszywki i zostanie jedna i zauważyłem ze opuchlizna się zmniejsza i napletek zaczyna minimalnie nachodzić na żołądź, póżniej pójde się przemyć to zobacze już nie noszę tego gazika no chyba że ide gdzies dalej bo teraz mi już spada, mniej pierscienia wiec nie ma się czego chyba złapać gazik ;) czekam aż wszystko spadnie, jutro jeszcze pomoczę przyjaciela w rumianku i może wszystko odleci, na noc założe opatrunek luźny na wszelki zas jakby mial byc wzwów i coś ze zszywek puścic ale czuje ze juz jest bliżej niż dalej przyzwyczajam sie chodzic z mniejsza iloscia napletka troche przeszkadza ale bez tragedii, widze ze masz duzo pytan, cewka raczej jest niewrazliwa to raczej żołądź nie wiem czy to ty pisales
 

dandoo

Active member
słuchaj wszystko zależy co Ci powiedział doktor, mój mi powiedział, że powinienem ba sam pierwszy opatrunek mi tak zrobił ;)
 

RandomGuy

Active member
Trzymaj do góry, nie musi być idealnie symetrycznie, byle nie w dół, aby się jakaś limfa zbierać tam nie zaczęła. Jakieś ciaśniejsze gatki i będzie git
 

Stuu

New member
Jeśli mogę podpowiedzieć to proponuję jak najmniej go dotykać, ogladać itd...najlepiej nosić do góry. Wszystko z czasem się wygoi. Ja jestem 3,5 roku po zabiegu. Miało być częściowe a wyszło całkowite obrzezanie. Ponieważ ze stresu ...mały tak mi się skurczył, że lekarz prawdopodobnie pomyślał, że jest taki mały. Miał być czesciowo schowany pod napletkiem . Tymczasem jest caly na wierzchu. Jeśli chodzi o nadwrażliwość żołędzi to od 1 do 10 gdzie jeden to nic nie czuję a 10 to dramat ...ja miałem 11. Teraz jest 2..3. Jest super. Czas, czas i jeszcze raz cierpliwość 🙂
 
Z 1 szwem od strony wędzidełka jest coś nie tak. 5 dzień, rana się tam jeszcze nie zrosła ani nic. Martwie się czy podczas wzwodów to się nie rozejdzie bardziej.
 

dandoo

Active member
rób opatrunki uciskowe i ptaszek do góry, w noc jak wzwody masz a będziesz miał zwłaszcza rano lub nad ranem to możesz przyłożyć zimne, rozchodzić itd rana goi się do 2 tygodni
 
6 dzień.
Z tym 1 szwem coś nie tak. Chyba puścił i z tego miejsca trochę się sączy krew na opatrunek. Ogólnie to fałdka napletka wewnetrzego dalej jakoś nie znika, nie wiem czy to napuchnięte po prostu po zabiegu czy tak zostanie (oby nie bo kiepsko to wygląda jak tak zostanie)
 

dandoo

Active member
ale chyba nie dużo się sączy? na zdjęciach nie widać tragedii. rób uciskowe opatrunki to trochę ograniczy wzwody, odkażaj wokół lini cięcia, jak bardzo będzie źle pisz do lekarza
 

Podobne tematy

Do góry