• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe. Przebieg mojego leczenia.

nope

Well-known member
Blizna sie sama ćwiczy jak sie rana zagoi. Zagoisz sie wstawisz fotki to moze cos ci wiecej powiem czy się rozciągnie. Jak nie dużo to lajtowo. Gorzej jak sie zaciska calkowicie jak sciagniesz napletek.
 

flader

Active member
A jest coś takiego jak ćwiczenie blizny?
Jest lekko ciasnawo mi się wydaje a poprawiać tego bym nie chciał.

Gdy zapytałem lekarza czy przy częściowym będzie problem rozwiązany to odpowiedział ze to wie tylko jasnowidz Jackowski. 🤨
Zabieg na zasadzie „robimy a potem się zobaczy czy trzeba będzie poprawiać”.
Tak jak pisał nope, to się poniekąd samo ćwiczy przy wzwodach. Co ciekawe, ja np. mam tak, że mnie czasami blizna boli przez chwilę przy gwałtownym wzwodzie. Czuję na niej ciasność, ale to trwa jakieś 15 sekund i po tym jest już okej. Sam nie wiem czym to jest spowodowane. Minęło około pół roku a blizny z reguły kształtują się znacznie dłużej, więc mam nadzieję, że to przejdzie z czasem.
 

Zib33

Active member
A jest coś takiego jak ćwiczenie blizny?

Oczywiście - masowanie, międlenie, nazwij to jak chcesz. Chodzi o uzyskanie maksymalnej elastyczności. Do tego odpowiedni żel na blizny (kiedyś był Contractubex i Cepan, teraz chyba są już lepsze). Ale to wszystko dopiero po zagojeniu, na pewno nie kiedy masz jeszcze szwy. Konsultuj z lekarzem.
 

Casevan

Member
Tak jak pisał nope, to się poniekąd samo ćwiczy przy wzwodach. Co ciekawe, ja np. mam tak, że mnie czasami blizna boli przez chwilę przy gwałtownym wzwodzie. Czuję na niej ciasność, ale to trwa jakieś 15 sekund i po tym jest już okej. Sam nie wiem czym to jest spowodowane. Minęło około pół roku a blizny z reguły kształtują się znacznie dłużej, więc mam nadzieję, że to przejdzie z czasem.

U mnie blizna przy wzwodach aż tak nie pracuje. Zachowało się sporo napletka i szycie jest gdzieś w połowie główki jak mam go zsunietego w spoczynku. Przy lekkim wzwodzie rozciąga się nieznacznie bo i główka w tym miejscu aż tak nie przyrasta.
Nie wiem jak będzie się zachowywać przy pełnym wzwodzie bo na razie do takich nie dopuszczam. Nie wydaje mi się ze będzie sam się zsuwał. Raczej trzeba będzie pomagać ręką.
Także rozciąganie blizny na tym etapie mam głównie podczas pielęgnacji. Rano i wieczorem pod prysznicem zsuwam kilkukrotnie, trochę tez trzymam na zsunietym.
Gdy się zagoi to może wtedy będę bardziej odważny. Chyba za późno wtedy nie będzie..

Btw.. wszyscy na blizny piszą tu te znane maści. Ja gdy miałem mały wypadek rok temu kupiłem maść o nazwie Scagel.


Trudno mi powiedzieć czy jest lepsza czy gorsza. Bliznę jednak mam dosyć widoczną
 

Casevan

Member
17 dni po zabiegu. Zostało jakieś 30% szwów.

To jeszcze normalne ze jak zsuwam napletek to na początku szczypie w niektórych miejscachZa kolejnym razem juz prawie nic.
 

Casevan

Member
Jestem spokojny choć szczerze mówiąc już zaczynam myśleć czy tu nie będzie konieczna poprawka. Damn..

Oprócz tego ze trochę ciasno to wewnętrzny napletek przy zsuwaniu zwija się w rowku za główką.
Może jak będę pewny ze jest zagojone to spróbuje dalej ściągnąć i może ładnie się zsunie ta fałda po trzonie penisa. Nie wiadomo tylko czy wędzidełko pozwoli.
 

flader

Active member
Nie masz się czym na razie przejmować. O poprawce to możesz mówić jak za kilka miesięcy dalej coś będzie nie tak. 17 dni po zabiegu to dla większości ludzi nie jest dużo. Penis po zabiegu obrzezania naprawdę potrzebuje czasu by to wszystko ogarnąć. To, że jest ciasno będzie się samo powoli regulowało. Wiem, że łatwo mówić, ale spróbuj się w tej kwestii wyluzować.
 

Casevan

Member
Daje sobie czas. Co mi pozostaje.

Zastanawia/martwi mnie tez jedno miejsce. To prawdopodobnie po zamknięciu żyły. Nie krwawi ale cały czas jest jasnoczerwone. Przy zsuwaniu napletka ciagle tam potrafi zaszczypac.
Na zdjęciach wyglada jakby coś się rozeszło ale tak było od samego początku. Metoda obrzezania ta jest jakaś dziwna i niepodobna do zdjęć które tu oglądam.




 

vego

Member
Niektóre rany goją się na prawdę długo. U mnie były inne 2 małe ranki które w pełni zagoiły się po około 4-5 tygodniach. Nie przejmuj się na zapas.
 

Casevan

Member
Jak widać szwów już prawie nie ma. Ten co został tez już prawie się nie trzyma.
Nie wiem czy się martwić ze może to się rozejść. Czy mam jakoś szczególnie uważać nie wiadomo jak długo. Nic nie dźwigać, uważać na wzwody..
 

flader

Active member
Możliwe jest, że ten szew trochę przeszkadza w zamknięciu rany. Mimo wszystko, to się zrobi samo, kwestia dosłownie nawet najbliższych 2 tygodni. Może się trochę gorzej zabliźnić, ale bez żadnej tragedii.
 

Casevan

Member
20 dni po zabiegu. Szwy wszystkie wypadły, cześć sam wyjąłem.

Nie wiem jak oceniać efekty. Wiem ze to nie będzie wyglądało jak pełne obrzezanie ze skórą ładnie rozłożoną na całym trzonie penisa. Ale czy tu nie jest za dużo wewnętrznego zostawionego?
Zwija on się w rowku i przy pełnym wzwodzie nie zsuwa się niżej.
Niby wszystko świeże ale czy z czasem coś się zmieni..?
Tu w takim niepełnym wzwodzie. Do maxa trochę się go jeszcze boje pompować. ;)






 

nope

Well-known member
Nie masz za duzo wewnętrznego. Ciesz sie ze masz go aż tyle ; ) to po 1. A po 2. Czas. Jezeli blizna ci sie rozciągnie to bedziesz mogl rozwinac cala skore w wzwodzie i nic sie nie będzie zwijało.
 

Casevan

Member
A te trzy tygodnie od zabiegu jest ryzykowne ze przy wzwodach z zsunietym napletkiem do rowka coś puści lub zaczną się robić niewidoczne, drobne ranki? Nie mówię tu o masturbacji ale o delikatnej pracy nad jego elastycznością by nie zrósł się na ciasno.
Cos jak na ostatnich zdjęciach. Nie powinienem teraz tak robić?
 

latek777

Active member
jest ciasno kolego, nie wiem cy się to rozciągnie z czasem, moim zdaniem powinno , rób aktualizację
i powtarzam za każdym razem - obrzezanie częściowe to chybiony wybór, sam takie mam i nie jestem zadowolony
 

Casevan

Member
Zawsze można iść na poprawkę.
Daje sobie rok i jak będę niezadowolony to na przyszły listopad zapisuje się na korektę. Możliwe ze wychwalanego tu stulejkowgo guru z Poznania. 😉
 

nope

Well-known member
Sciaganie wskazane ale nie utrzymuj go długo ze sciągniętym napletkiemnarazie żeby ci oponki nie wywaliło.
 

Casevan

Member
A nie ma strachu ze powstaną drobne pęknięcia przez zbyt duże napięcia? Tak wlasnie się załatwiłem w starej wersji przez co musiałem iść na zabieg.
Doczekam do miesiąca od zabiegu i chyba trzeba zaczynać kuracje z maścią na blizny. Wyczuwam teraz kilka twardszych miejsc dookoła cięcia.
 
Do góry