• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Moja historia, Anastomat dr. Tur

Mateusz1999

Active member
Ten wlasnie mechanizm powoduje w dorosłym życiu stulejkę wtórną. Drobne ranki się goją tworząc małe blizny które są mniej elastyczne i mobilne jak zdrowa skóra.
Nie wiem jak w przypadku takich ran na gorącej się bliźnie. Sam się nad tym zastanawiałem czy podczas rekonwalescencji małe pęknięcia w okolicy szwów głównie mogą popsuć cały efekt obrzezania.
ale ranki pojawiają sie na żołędzi, nie na gojącej sie skórze
 

nope

Well-known member
Rankami na zoledzi sie nie przejmuj. Nic sie nie stanie. Ogólnie calosc spoko wyglada. Pierscien bedziesz mial nacinany czy juz byl nacinany?
 

Mateusz1999

Active member
Dzięki, troche mnie uspokoiłeś, pierścień był nacięty od razu po zabiegu. To też mnie troche martwi bo w miejscach cięcia pierścienia ten troszke już odstaje i trzeba mocno uważać przy zdejmowaniu gazy, ale mam nadzieje że nic nie pęknie 😁
 

Humanista

Active member
Nie będzie żadnej stulejki wtórnej po obrzezaniu częściowym. Ale tak to niestety bywa z anastomatem, że pierścień rani lekko żołądź. Wytrzymaj do zdjęcia pierścienia i będzie git. Możesz smarować żołądź maścią na podrażnienia, np. ja stosowałem Calmapherol.
 

Mateusz1999

Active member
Dziś jak wziąłem sie za zmiane opatrunku zobaczyłem że gazik jest wyjątkowo mocno czerwony, czy to normalne po 5 dniach? Nie był jakoś mocno przesiąknięty krwią, ale był cały zaczerwieniony. Zszywki na swoim miejscu, wszystko jest dobrze tak jak było, tylko sylikonowe elementy pierścienia coraz mocniej odstają co mnie niepokoi.
 

kaloryfer!

Active member
No skad, jest delikatna ale powinna być z grubsza zabliźniona. Rozumiem że 4 dnia Tur Ci go nacial na 4 czesci? Odnośnie krwi normalka, będzie się saczyc, mi glownie pod wedzidelkiem się ulewalo 😉
 

Mateusz1999

Active member
8 dnia nie miałeś zszywek i nic sie nie rozpadło? Nieźle, Tur mi mówił że około po 2 tygodniach dopiero zaczną wypadać. Nacięty pierścień miałem od razu po zabiegu. Dzięki za słowa otuchy, nawet nie wiesz ile to daje :D przez to siedzenie w domu i nudzenie różne myśli przechodzą przez głowę
 

kaloryfer!

Active member
Mowie - zobacz mój watek. Ale dziwi mnie co mówisz, jak to od razu po Ci nacial? A nie na wizycie czwartego dnia?

 

Mateusz1999

Active member
Właśnie czytałem Twój wątek, mega sprawnie Ci poszło, mam nadzieje że i u mnie będzie bez problemów 😁 Doktor powiedział że jak nie ma jakiś tam przeciwskazań to nacina od razu po zabiegu, a jak coś jest nie tak to dopiero na pierwszej kontroli.
 

richyrich

Active member
Mowie - zobacz mój watek. Ale dziwi mnie co mówisz, jak to od razu po Ci nacial? A nie na wizycie czwartego dnia?

Mi też naciął od razu w 5ciu miejscach i mówił że najpóźniej nacina po dwóch dniach jeśli coś jest nie tak, ale jeżeli zabieg jest udany i dobrze wygląda to nacina od razu. Widocznie są dwie szkoły w tym temacie
 

Podobne tematy

Do góry