• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

tomek745

Member
Miałem problem z zaleganiem moczu. Po wyleczeniu miałem tak, że przed zaśnięciem, musiałem iść, z 4-5 razy się odlać. Ogólnie w dzień trochę więcej sikałem. Jednak antybiotyki, w miarę szybko pomogły. Za każdym razem, przy badaniu usg coś tam wychodzi, piasek itp Teraz zauważyłem, że trochę objawów mi wróciło: kilka razy mocne parcie na lanie, skurczony penis, gdy długo trzymałem, trochę częstomocz, problemy przed snem. Mam nadzieję, że to dlatego, że przez ostatni tydzień trochę popiłem i odpowiednio się nie nawadniałem, bo normalnie pilnuję by pić 3-4l na dzień.
Wypijaj 2 piwka dziennie piasek zniknie a ty nie zostaniesz alkoholikiem
 

Wojt77

Member
Tak po miesiącu. Tyle że miałem uczulenie na języku po ssri i musiałem je odstawić. Dlatego biorę antydepresanty Agomelatine i Pregabalin na bóle neuropatyczne.
 
Witam Kolegów.. pisze tutaj.. bo w tym wątku szybko ktoś udzieli mi odpowiedzi.. a mianowicie...

Robiłem wczoraj analizę moczu.. niby wyniki są dobre.. ale mam podwyższony kwas askorbinowy (norma od 0 do 20, wynik 50), rok temu.. w lipcu.. miałem wynik 40.

O czym może świadczyć podwyższony kwas askorbinowy? Rok temu.. mogłem przyjmować żórawinę w tabletkach.. teraz przyjmowałem ApoUro Plus, oraz ProstiMen.

Proszę o rady..czy Rowatinex podreperuje trochę sprawę ?
 
Tylko skąd się on bierze..skoro teraz nie przyjmowałem witaminy C.. chyba że są jej śladowe ilości.. w suplementach które przyjmuje.. (apouro plus, ProstiMen)
 
Witam jeszcze raz... kolegów w niedoli...
Może ktoś ma.. większe obeznanie ode mnie. Luknie ktoś wyniki ? Jest się czego.. obawiać ? Będę próbował się dostać do lekarza rodzinnego który mi zlecił to badanie, ale w obecnej sytuacji jest to utrudnione.

Morfologia krwi, analiza moczu - podwyższone : Kwas moczowy, Kwas askorbinowy, OB.


 

tomek745

Member
Kwas moczowy lekko podwyższony może to efekt diety jaka stosujesz poczytaj o dnie moczanowej i diecie purynowej choć ona obniża tylko o jedną jednostkę. Wynik do powtórzenia w razie objawów dny konsultacja reumatologiczna.
 
Panowie.. a sam fakt.. że mocz jest mętny ? Nie powinien dawać powodów do niepokoju ? Ostatni raz.. analize moczu robiłem rok temu.. to w wyniku badania mam podaje że mocz był przejrzysty :/
 

prostownik

Active member
Ciężar właściwy górna granica i mętny mocz oznacza że pewnie mało płynów pijesz w ciągu dnia.
Generalnie badanie moczu o niczym nie świadczy, niczego też nie przesądza, ale jeśli nie ma objawów to wyniki masz w miarę ok.
Pij więcej płynów w ciągu dnia, i za jakiś czas jak się niepokoisz to powtórz badanie.
 
Badanie OB.. miałem robione.. 3 razy w życiu.. bynajmniej.. te 3 razy pamiętam...

Pierwsze OB.. wakacje 2018.. poszedłem do lekarza rodzinnego bo słabo się czułem.. nie miałem siły.. itp.. pamiętam że dał mi skierowania na badania, i OB miałem 11 (zakres 0-10). Pobiegłem z tym do lekarza.. a lekarz powiedział.. że jakbym miał stan zapalny.. to OB.. miałbym znacznie wyższe.

Drugi raz.. OB robiłem.. w lipcu 2019.. wtedy miałem 10 (zakres 0-14) i za niedługo dowiedziałem się.. że mam zapalenie żałądka i przełyku i prostaty... ,a OB było w normie :/

Teraz.. wyszło 14..
 

Arbuz

New member
Witajcie
Kilka lat temu mialem zapalenie prostaty ktore po dosc trudnym leczeniu przeszlo i na te chwile nie odczuwam absolutnie zadnych dolegliwosci. nic nie piecze, nic nie szczypie, sikam normalnie, nie mam czestomoczu, wytryski tez nie bola, problem pojawia sie dopiero wtedy kiedy dojdzie do podniecenia, wzwod jest normalny ale po chwili wyplywa taki sluz z penisa niby prejakulat i im wiecej tego wyplynie tym wzwód sie oslabia az do momentu kiedy jest flak i nawet srodki na potencje nie pomagaja i po jakiejs godz zaczyna mnie bolec prostata i tylko prostata, oraz jadra zaczynaja byc gorace. Ból zaczyna przechodzic na nast dzien i znow jest ok. Mam wrazenie ze podczas podniecenia prostata puchnie i zatyka odbytnice dlatego ze musze mocno przec na stolec ktory zrszta na poczatku jest spieczony, wiec jakby prostata goraczkuje. W odbytnicy pojawia sie taki skrzep przezroczystej galaretki wielkosci kilku ziaren grochu. Nast sprawa dotyczaca spuchnietej prostaty to to ze bączka moge puscic dopiero na nast dzien co daje niesamowita ulge. Podczas masazu prostaty w odbytnicy pojawia sie rzadka wydzielina jakby woda. Czy ktos cos moze sie wypowiedziec na moj temat, badania robilem i sa ok. testosteron i psa w normie, Czy ma ktos podobny przypadek albo zauwazyl taka galaretke w odbycie ? Pozdrawiam Adam
 

Podobne tematy

Do góry