• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Davixon

Active member
Hey nie wykupiłem nie zamierzam sie katowac antybiotykami, bo mi jelita szwankują. Przepisane w ciemno Xitrocin, dawkowanie 2x2 przez 7 dni i Dicoflor 3x1
 

wojcur

Member
No właśnie ja zrobiłem, nie u Gołąbka ;) ale nic nie wyszło. Napisałeś, że nie słyszałeś żeby jakiś urolog kogoś wyleczył. A słyszałeś żeby ktokolwiek się z tego wyleczył?
 

prostownik

Active member
No właśnie ja zrobiłem, nie u Gołąbka ;) ale nic nie wyszło. Napisałeś, że nie słyszałeś żeby jakiś urolog kogoś wyleczył. A słyszałeś żeby ktokolwiek się z tego wyleczył?
Ja i piszę to z pełną odpowiedzialnością, no ale na chorobę się składa dużo różnych czynników i pewnie trzeba mieć trochę szczęścia.
Jedyne co mi zostało to zwężona szyja pęcherza, ale jeśli chodzi o zapalenie prostaty to nigdy mi nie powróciło i go więcej nie miałem. A będzie już z 18 lat mniej więcej.
Tylko przez 7 dni? To jakiś konował. Antybiole przez miesiąc i to co najmniej miesiąc się daje.
Od razu widać że konował bo taka krótka dawka, a potem już ten sam abx nie zadziała. I dalej człowiek jest w czarnej d...e. A możliwe że coś by pomógł jakby go dłużej pociągnąć.
 

wojcur

Member
Ja i piszę to z pełną odpowiedzialnością, no ale na chorobę się składa dużo różnych czynników i pewnie trzeba mieć trochę szczęścia.
Jedyne co mi zostało to zwężona szyja pęcherza, ale jeśli chodzi o zapalenie prostaty to nigdy mi nie powróciło i go więcej nie miałem. A będzie już z 18 lat mniej więcej.

Od razu widać że konował bo taka krótka dawka, a potem już ten sam abx nie zadziała. I dalej człowiek jest w czarnej d...e.

kurde właśnie pisałem do Ciebie ostatnio nawet na priv :)
Możesz w skrócie napisać czym się wyleczyłeś? Zapewne coś związane z rozluźnianiem mięśni?
 

prostownik

Active member
kurde właśnie pisałem do Ciebie ostatnio nawet na priv :)
Możesz w skrócie napisać czym się wyleczyłeś? Zapewne coś związane z rozluźnianiem mięśni?
Nie chcę się powtarzać bo tym czym się wyleczyłem to tu na forum większości nie pomogło. Cipronex 500 2x1 przez 30 dni i czopki własnej roboty przepisane przez lekarza.
No ale raczej mało komu to pomoże, wcześniej brałem 3 albo 4 abx, ale byłem leczony na przewlekłe zapalenie cewki.
Tak jak piszę to nie jest takie proste bo u każdego inne czynniki mogą powodować zapalenie, u mnie mimo że w posiewach nigdy nic nie wyszło i wiem że to nie przez kontakt seksualny to cipro pomógł, ale każdy przypadek jest inny.
 

Ptaku

Active member
Mam dwa pytania. 1. Czy miał ktoś styczność z laboratorium Diagmed w Nowym Sączu? 2. Czy Wasi lekarze mówią jakiej wielkości jest gruczoł krokowy jak jesteście na wizycie?
 

wojcur

Member
Mam dwa pytania. 1. Czy miał ktoś styczność z laboratorium Diagmed w Nowym Sączu? 2. Czy Wasi lekarze mówią jakiej wielkości jest gruczoł krokowy jak jesteście na wizycie?

Mnie mówią tylko jak zrobią USG. Inaczej chyba nie za bardzo się da choć w trakcie badania przez odbyt mogą stwierdzić, czy jest rozpulchniony czy nie co ponoć może sygnalizować zapalenie no i oczywiście ból po gnieceniu :)
 

mateo10

Member
Mnie mówią tylko jak zrobią USG. Inaczej chyba nie za bardzo się da choć w trakcie badania przez odbyt mogą stwierdzić, czy jest rozpulchniony czy nie co ponoć może sygnalizować zapalenie no i oczywiście ból po gnieceniu :)

Mój zawsze podaje wymiary gruczołu i są to prawidłowe wymiary natomiast przy badaniu per rectum mówi najczęściej, że jest rozpulchniony.
 

prostownik

Active member
Rozumiem, a jakie miałeś objawy?
Odpiszę, chociaż o tym pisałem można się cofnąć do moich postów.
Zaczęło się od zapalenia cewki to miałem:
- ciągła wydzielina z cewki, mocne pieczenie ujścia cewki, ujście cewki zaczerwienione, zaleganie moczu i ból podbrzusza i w sumie tyle.
Prostata nie bolesna i nic się z nią nie działo, worek mosznowy normalnego koloru
Potem gdy byłem na kontroli i lekarz mnie pogonił bo stwierdził że już jestem zdrowy to już miałem przewlekłe zapalenie prostaty.
Objawy:
- wydzielina z cewki, pieczenie cewki się zmniejszyło, moszna cała ciągle czerwona, ból prostaty przy badaniu per rectum, ból podbrzusza.
Podobne objawy ale bardzo łatwo odróżnić jedno od drugiego.
Podejrzewam że gdybym trafił od razu na ogarniętego lekarza który zamiast skakać po antybiotykach i dawkować na 7 dni dał antybiotyk na dłuższy okres to może nigdy nie nabawiłbym się przewlekłego zapalenia prostaty.
Źle leczone zapalenie cewki moczowej prowadzi do zapalenia prostaty czy innych problemów, i mnie to właśnie spotkało.
 

Thompson

New member
Wczoraj podczas badania ugs Lekarz mówił, że moja prostata jest prawidłowej wielkości jak na 33 latka . Podczas badania palcem również mówił że wszystko jest ok ale to nie oznacza że nie ma zapalenia. Wyniki badania nasienia też nie są złe, tylko brakuje wyników badań które mogą stwierdzić obecność zapalenia.
 

Ptaku

Active member
Miałem jechać do Krakowa zrobić posiew ale zrezygnowałem ze względu na odległość przez co musiałbym wieźć materiał z 3 h na bidę a tu się okazuje że laboratoria w mniejszych miastach w Małopolsce jak Gorlice czy Nowy Sącz wożą kurierami te pare godzin właśnie do Krakowa. Dzisiaj mi to uświadomiła pani z rejestracji. Nie wiem jak to się ma do wiarygodności wyniku ale nie napawa optymizmem.
 

tomiszon

Member
Miałem jechać do Krakowa zrobić posiew ale zrezygnowałem ze względu na odległość przez co musiałbym wieźć materiał z 3 h na bidę a tu się okazuje że laboratoria w mniejszych miastach w Małopolsce jak Gorlice czy Nowy Sącz wożą kurierami te pare godzin właśnie do Krakowa. Dzisiaj mi to uświadomiła pani z rejestracji. Nie wiem jak to się ma do wiarygodności wyniku ale nie napawa optymizmem.

Z tego co słyszałem to w tych laboratoriach zanim ustalą jaka jest bakteria to może trwać nawet kilka dni. Słyszałem nawet że ponad tydzień trwa badanie żeby wyszły niektóre rzadkie bakterie. Zawsze podaje się dokładną godzinę pobrania materiału. Jak trafia taka wymazówka do laboratorium to dalej te bakterie są tam namnażane na specjalnych podkładach. Nie znam się na tym nie znam dokładnych określeń ale tak słyszałem i wiem że te kilka godzin w transporcie nie ma większego znaczenia.
 

krutza

New member
Mnie powiedziała Pani z Badback-u, że mając robiony wymaz po masażu prostaty materiał jest na wymazówce na tzw. podłożu transportowym i można go oddać nawet następnego dnia (trzymając w temp. pokojowej i w ciemnym miejscu).
 

Podobne tematy

Do góry