• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

toastt

Well-known member
@toastt Spróbuję na razie samemu przy użyciu masażera wykonać taki masaż. A myślisz, że w razie niepowodzenia dr Łogin zgodziłby się robić taki masaż dwa razy w tygodniu podczas wizyt?
W tym celu najlepiej zapytaj Doktora, to może będzie tak uprzejmy i nie będzie kasował 2x 300 zł na tydzień. Bez sensu płacić 600 zł tygodniowo za czynność, którą można wykonać w domu.
 

toastt

Well-known member
A jeśli chodzi o pobieranie wymazu (wydzieliny z prostaty na posiew), to gdzieś na 3 godziny przed pobraniem polecam przyjąć n-acetylocysteinę (acc i tym podobne). Rozrzedza ona wydzielinę i podobno też rozbija biofilm, więc łatwiej będzie zmusić bakterie do oddzielnia się od niego. Ja zrobiłem ostatnio test i istotnie z galaretki zrobiła się "maślanka". Przepraszam za barwny opis, ale chyba udało mi się zobrazować o co chodzi.
 
czerwony żołądź to może być też problem z mięśniami lub krążeniem krwi. Zazwyczaj jest tak, że przewlekłe ZGK to skutek mikrouszkodzeń w naczyniach krwionośnych. Rozmawiałem z dobrym angiologiem i on potwierdza tezę, że za wszystkim stoi problem z krążeniem w okolicy prostaty i mięśni miednicy mniejszej. Są badania, które potwierdzają np. uszkodzenie pęczków nerwowo-naczyniowych w wyniku zapalenia prostaty. Stąd niektórym pomagają nagrzewania, ruch, czy zmniejszenie siedzenia.

Ale jak są oczywiste objawy poza zaczerwienieniem, takie jak wyciek, nieprzyjemny zapach, schodzenie skóry, pomarszczenie, pieczenie, szczypanie, swędzenie to wtedy 100% że infekcja jest bakteryjna wg mnie. Ja właśnie tak mam, mecze się z enterococcus faecalis i kolejna próba leczenia przede mną, bo już wiele antybiotyków zawiodło.
 

Grom

Well-known member
@toastt kapitalnie opisałeś kwestię masażu. Tak się to właśnie robi. Od siebie dodam, że musi być to intensywne ponieważ tylko część prostaty jest dostępna od tej strony. Problem w części rozwiązuje atakowanie jej jak pudełka zapałek 🙂
 

taki_tam

Active member
Ale jak są oczywiste objawy poza zaczerwienieniem, takie jak wyciek, nieprzyjemny zapach, schodzenie skóry, pomarszczenie, pieczenie, szczypanie, swędzenie to wtedy 100% że infekcja jest bakteryjna wg mnie. Ja właśnie tak mam, mecze się z enterococcus faecalis i kolejna próba leczenia przede mną, bo już wiele antybiotyków zawiodło.
oczywiście, że tak. Miałem dokładnie takie same objawy mając feacalisa. Właśnie te wycieki z cewki to dowód na bakterie.
 

koral

Member

koral

Member
Ja wysyłałem w oddziale FedEx wartości 200 zł i zapłaciłem za wysyłkę ponad 900 zł. Ale ponoć są osoby na tym forum, które za wysyłkę zapłaciły ok. 200zł
Dzięki. Będę wysyłał w piątek (pewnie też FedEx'em), więc zobaczymy. Mam instrukcję od supportu MicroGen'a.
 

Sono_S

New member
@Grom Czesc
jestem tu nowy. Bujam się już z tym dziadostwem chwile. PSA i badanie per rectum ok. Posiew również nic nie wykazał. Problem to dyskomfort przy siedzeniu, promieniowanie do pachwin i biodra i dziwne uczucie między workiem a tyłkiem. Brak krwi w miczu i nasieniu. Nie wstaje na sikanie w nocy.Jestem tym już zmęczony i ręce opadają. Pozdrawiam
 

Grom

Well-known member
Część @Sono_S
Niestety objawy mocno charakterystyczne. Dobrze, że nie masz jeszcze innych typu kłopoty z cewką, bolesny wytrysk czy częstomocz. Tej chorobie trzeba się "poświęcić" bo inaczej nie da Ci żyć, pozbawi kariery, pracy, żony i sensu istnienia.
Ja robiłem diagnostykę cztery razy aby mieć pewność. Jedź do Badbaku to dowiesz się prawdy czy to bakterie czy może problem mięśniowy. Powodzenia!
 

przemix

Active member
Jakie testy wykonać ?
Wymaz z cewki, posiew nasienie - bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby

dobrze by było zrobić też próbę stameya - bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby

dodatkowo w cewce i nasieniu:
Chlamydia, Mykoplazma, Ureaplazma, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalos, wirus hpv i hsv
 

adam201

Member
Część @Sono_S
Niestety objawy mocno charakterystyczne. Dobrze, że nie masz jeszcze innych typu kłopoty z cewką, bolesny wytrysk czy częstomocz. Tej chorobie trzeba się "poświęcić" bo inaczej nie da Ci żyć, pozbawi kariery, pracy, żony i sensu istnienia.
Ja robiłem diagnostykę cztery razy aby mieć pewność. Jedź do Badbaku to dowiesz się prawdy czy to bakterie czy może problem mięśniowy. Powodzenia!
Tak a propos, jaka jest cena badania wydzieliny z prostaty w Badbaku? I czy można im wysłać próbkę czy trzeba tam bezpośrednio jechać? Wysłałem do nich maila z zapytaniem ale na razie bez odpowiedzi, jak się nie dowiem to tam zadzwonię.
 

wpiot

Active member
@Grom Czesc
jestem tu nowy. Bujam się już z tym dziadostwem chwile. PSA i badanie per rectum ok. Posiew również nic nie wykazał. Problem to dyskomfort przy siedzeniu, promieniowanie do pachwin i biodra i dziwne uczucie między workiem a tyłkiem. Brak krwi w miczu i nasieniu. Nie wstaje na sikanie w nocy.Jestem tym już zmęczony i ręce opadają. Pozdrawiam
Spróbuj znaleźć fizjoterapeutę uroginekologicznego który pracuje z facetami. Taka diagnoza wyjdzie dużo taniej niż kolejne badania mikrobiologiczne. Mi pomogło znacznie zmniejszyć ból.
 

LXIV

Member
Witam "zaprzyjaźnionych" z feakalisem.
Jakie macie główne objawy zakażenia, czy są jakieś wydzieliny, wycieki i czy są różne stany nasilenia w ciągu doby.
 

adam201

Member
Witam "zaprzyjaźnionych" z feakalisem.
Jakie macie główne objawy zakażenia, czy są jakieś wydzieliny, wycieki i czy są różne stany nasilenia w ciągu doby.
U mnie brak wycieków, pała normalnie staje, wytryski w normie, ale bóle w prostacie promieniujace do całej miednicy, na początku utrzymywaly się cały czas, świra szło dostać, teraz jest trochę lepiej, boli rzadko i w mniejszym natężeniu, słaby, wręcz beznadziejny strumień moczu (czasami leci nawet kropelkami) i najgorsze z tego wszystkiego dla mnie są częstomocze, to mnie najbardziej wykańcza, jak w fazach zaostrzeń muszę latać co 30 min do łazienki i ledwo co małym wręcz strumyczkiem oddawać mocz. I tak, natężenie objawów w ciągu dnia jest różne, najgorzej jest od południa do wieczora, w nocy i rano zwykle jest dość znośnie
 

Podobne tematy

Do góry