• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Jerzy W

Well-known member
Czy uważacie, że zwapnienia prostaty mogą powodować zaburzenia wzwodu? Prostata podczas badania jest niebolesna, odczuwam jedynie dyskomfort. Podczas wzwodu czuje kłucie w cewce albo żołędzi i wcześniej o tym nie pisałem bo wyleciało mi z głowy, czasem czubek penisa jest zimny i wydaje mi się, że źródłem tego zimna jest blizna po zabiegu. Dlatego rozważam poprawkę zabiegu.
TAK! Zakażenie skutkujące zapaleniem prostaty powoduje zaburzenia erekcji. To oczywiste.
 

Jerzy W

Well-known member
Ciekawostka
W badaniach użyto szczepu bakterii Escherichia coli wyizolowanego od pacjenta chorego na zapalenie pęcherza moczowego. Doświadczenia prowadzono na hodowlach płynnych tych bakterii, do których dodawano proantocyjanidyny wyizolowane z żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon) (C) w ilości 190 μg/ml, zagęszczony ekstrakt etanolowy z propolisu (substancja wytwarzana przez pszczoły) (P) w ilości 102 μg/ml lub obie te substancje równocześnie. Badania wykazały, że całkowite tworzenie się biofilmu tych bakterii (ważnego czynnika ich zjadliwości) w obecności mieszaniny C i P było hamowane w około 42% w porównaniu do każdej z tych substancji stosowanych osobno. Ponadto mieszanina C + P hamowała o około 97% ich rozprzestrzenianie się w otoczeniu, podczas gdy substancje C i P stosowane oddzielnie hamowały te procesy w granicach 40-47%. Przeprowadzone badania wskazują, że propolis wyraźnie wzmaga aktywność przeciwbakteryjną proantocyjanidyn z żurawiny wielkoowocowej. Pozwala to na stworzenie nowej strategii walki z bakteryjnymi zakażeniami dróg moczowych u ludzi.
Wyniki eksperymentów poza organizmem a dostępność w prostacie to dwie kompletnie inne rzeczy. Poza tym żurawina może pomagać w zakażeniach dróg moczowych, a nie prostaty i TYLKO Escherichia Coli.
 

Grom

Well-known member
Co do żurawiny to również pomaga w walce z pseudomonasem. Zakwasza mocz i nasienie a w kwaśnym środowisku pseudomonas strasznie się męczy.
 

Maskonur

Active member
Mnie na początku bolały nogi, ale bardziej kolana i uda a nie łydki, od kąd się powstrzymuje od wytrysku to właśnie te objawy znacznie się zredukowały, nawet czestomocz ustąpił. Jedynie co mi doskwiera to klucie albo szczypanie napletka cewki i żołędzi (mniej więcej w tych okolicach), jeszcze czasem jakby ta blizna po zabiegu była zimna no i słabe wzwody.
 

Grom

Well-known member
Ogólnie przy zapaleniu prostaty są "efekty mięśniowe". Bolące mięśnie kości kulszowych, odbytu, wewnętrznej strony ud to standard.
Zróbcie sobie test. Połóżcie się na boku, nieważne którym, z podciągniętymi nogami do kąta prostego oczywiście zgiętymi w kolanach i następnie podnieście nogę stopniowo rozszerzając uda.
 

jarcy

Well-known member
Ja mam tak i nie umnie tego wyjaśnić, że wystarczy że położe na boku kilka minut i jak wstane to odrazu musze iść się odlać normalnie jakby jakiś włacznik tam był. Do tego od jakiegoś czasu doszly mi bóle kosci miednicy i coś jakby spięte sciegna czy mięśnie lewej nogi i na łydkę mi promieniuje
 

Jerzy W

Well-known member
Że zapalenie prostaty może powodować zaburzenia erekcji to wiem, ale jak ktoś ma tylko zwapnienia bez zapalenia to czy same zwapnienia mogą powodować zaburzenia wzwodu?
Moim zdaniem zdecydowanie nie. Tylko nawrót zakażenia i w następstwie stan zapalny powoduje zaburzenia wzwodu. Jednak przy zwapnieniach trudno pozbyć się bakterii bo jest teoria że one w tych zwapnieniach bytują.
 

Maskonur

Active member
U mnie z erekcją jest tak że nawet jak już zaczyna stawać to czuje dyskomfort w okolicy cewki albo blizny po zabiegu, trudno mi wskazać dokładne miejsce, ale nie jest to w miejscu prostaty. Na tą chwilę diagnozuje się w kierunku candidy, czekam na wynik badania kału w jamie ustnej już mam wzrost średnio obfity, może to jest przyczyną.
 

Jerzy W

Well-known member
Przy chorej prostacie dyskomfort w cewce oraz spadek odczuć powodują że erekcja jest słabsza. Słabe odczucia podczas seksu powodują że trudno ją utrzymać. Przy prostacie biegną nerwy biorące udział w procesie wzwodu. Nie analizuję mechanizmu problemu bo korelacja stanu zapalnego i słabej erekcji po prostu istnieje. Innymi słowy: gdy skutecznie leczysz zapalenie prostaty to natychmiast poprawia się erekcja i przyjemność z seksu. Proste!
 

Ptaku

Active member
Mam bardzo ważną sprawę. Wiem, że są osoby na forum, które były leczone na bakteryjne zapalenie prostaty w szpitalu. Proszę o odzew, chciałbym zapytać o kilka rzeczy.
 

jarcy

Well-known member
Przy chorej prostacie dyskomfort w cewce oraz spadek odczuć powodują że erekcja jest słabsza. Słabe odczucia podczas seksu powodują że trudno ją utrzymać. Przy prostacie biegną nerwy biorące udział w procesie wzwodu. Nie analizuję mechanizmu problemu bo korelacja stanu zapalnego i słabej erekcji po prostu istnieje. Innymi słowy: gdy skutecznie leczysz zapalenie prostaty to natychmiast poprawia się erekcja i przyjemność z seksu. Proste!
U mnie osobiście w kwestii erekcji oraz popędu kompletnie nic się nie zmieniło, jedyną chyba różnicą jest krótszy stosunek ale to wzasadzie już mineło no i brak az takiej satysfakcji z orgazmu gdyż czesto towarzyszy mu lekki ból bądź dyskomfort. Zauwarzam że prostata daje bardzo różne dolegliwość "dodatkowe" bo częstomocz, ból jaka czy samej prostaty oraz cewki w pewnym okresie choroby zazwyczaj wystepuje
 

taki_tam

Active member
Problemem jest zmienność objawów dla każdego przypadku oraz sama ich zmienność w czasie. Raz ból w mosznie, później okolice kości łonowej, cewki itd. itd. Jak wygląda u Was kwestia skurczów mięśni pomiędzy moszną a odbytem? Czy macie tak, że w przypadku kasłania lub kichania czujecie ten obszar lub występują drgania w tym obszarze (skurcze mięśni)?
 
Cześć, ja to w ogóle uważam, że pogorszył mi się ruch członka, czy to w czasie erekcji, czy nie.. podczas zaciskania mięśni (tych samych, jak sikamy i chcemy zatrzymać mocz)
 

Maskonur

Active member
Ja dalej będę drążył temat candidy, przynajmniej w moim przypadku, mam objawy nie tylko z układu moczowo-plciowego ale też z pokarmowego i nawet czasem mi się tak dziwnie kręci w głowie. Przeczytałem objawy candidy i dużo dolegliwości się pokrywa z moimi. A co do członka to mam podobnie, erekcje mam słabe I krótkotrwałe, częstomocz ustąpił ale dalej nie ma takiego jednoznacznego sygnału że chce mi się sikać. Wczoraj na przykład usnąłem o 21.00 i nie chciało mi się sikać przed snem i obudził mnie dziwny ból o 2 w nocy i jak się wysikałem to przeszło.
 

Podobne tematy

Do góry