• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Kalmar

New member
W takim razie..podczas zapalenia, jaki jest opis przy USG przez odbyt ? Prostatą zmienna echogenicznie ?
Interpretować powinien urolog. Zmienna echogenicznie, znaczy że w obrazie USG jest jaśniejsza od innych narządów. Zależy kto to opisywał, ja miałem tak opisaną kiedyś nerkę a na wizycie u nefrologa się to nie potwierdziło.
 
Zgadza się.. opisywał u mnie urolog, zarówno USG jamy brzusznej (prostata echogeniczna), oraz TRUS- USG przez odbyt (również struktury prostaty zmienno echogenicznie).

Udałem się po czasie do drugiego Urologa.. odparł, że nie tak by nie dramatyzował na podstawie tych obrazów USG, że są w miarę OK.
 

jarcy

Well-known member
Panowie, czy któryś z was odczuwał może dolegliwości od strony miednicy ? np. jak siedzi na krześle czuje jakby kości kulszowe w momencie jak się poruszy. Od jakiegoś czasu czuje i zastanawiam się czy prostata może dawać dolegliwości w tym kierunku
 

Jerzy W

Well-known member
Gdyby jakiś lekarz mi to powiedział rok temu to bym tak zrobił a te huje dawali mi jeden cipro 5 dni 2gi jakiś inny tez na 5 dni. Powiem tak, nie znam sie na tym ale skoro sa bakterie i one powoduja zapalenie i objawy to czy to na poczatku czy teraz albo za rok jak sie je ubije to objawy znikną no bo nie będzie już bakterii które powoduja ten stan taka analogia. Ja boli Cie ząb przez 4 lata jak mnie kiedys raz przestawal raz bolal i go wpizdu wyrwalem to od tamtej pory nie boli, pod zebem był stan zapalny a teraz juz go nie ma
To nie tylko moja opinia a także bardzo sensownego lekarza z Gdańska. Trzeba mieć szczęście jak w Lotto aby trafić od razu na sensownego lekarza. Gdy człowiek popełni już błędy i zdoktoryzuje się sam z tematu (i jest na tym forum) jest już za późno. Kurwa!
 

jarcy

Well-known member
To nie tylko moja opinia a także bardzo sensownego lekarza z Gdańska. Trzeba mieć szczęście jak w Lotto aby trafić od razu na sensownego lekarza. Gdy człowiek popełni już błędy i zdoktoryzuje się sam z tematu (i jest na tym forum) jest już za późno. Kurwa!
A niby dlaczego za późno ? Na jakiej podstawie i Ty i ten sensowny lekarz formułuje taką tezę ? Możesz poprzeć to czymkolwiek innym niż tym, że tak Ci się wydaje ?
 

jarcy

Well-known member
Nie wiem czy mi się uda z tego wyjść ale jest cała masa ludzi z którymi pisałem i wyszli z tego jeden się obrzezał i po 3 latach walki wyzdrowiał inny po pół roku djety keto wyzdrowiał a jeszcze inny po antybiotyku choć akurat tu odsetek jest najmniejszy. Wiem że masz dość jak każdy z nas ale nie pierd..... takich farmazonów, że jest za późno bo to objaw skrajnego niedoinformowania a kto jak kto Ty masz spore doświadczenie i dziwię się takiej opinii. Dla mnie najwiekszym problemem jest czas ktory spierdala 3 razy szybciej niż przed chorobą i tego się boję, dlatego jeśli do konca roku nie uda mi sie wyleczyć tego dotychczaowymi metodami to znajdę klinike gdzie mi to usuną bez konsekwencji i zacznę żyć normalnie.
 

Grom

Well-known member
A ja się nie dziwię wściekłości @Jerzy W bo gdybym miał trochę więcej pecha i zaufał pierwszym dwóm urologom to byłaby bryndza. Sam u trzeciego urologa ułożyłem sobie cały schemat leczenia i krok po kroku, z antybiotykogramem na końcu, wdrażałem kurację. Teraz zastanawiam się co zrobić aby to nigdy nie wróciło i pod tym kątem badam sprawę.
Powiem Ci @jarcy , że nikt nie rozumie co to za makabryczna choroba dopóki jej nie nabędzie. Dlatego wszyscy odradzają wycięcie prostaty. A ja uważam, że jakbym miał do końca życia mieć to co w październiku 2020 (nie mówiąc już o przypadkach opisywanych na forum) to za każdą cenę wyrwałbym chwasta. Ale u najlepszego lekarza z najlepszym sprzętem. Np. tu
 

góral

Active member
Jarcy nie wsciekaj się bo z tego naprawdę ciężko się wyleczyć jauz minęło 12 lat jak żyć się izeram raz lepiej raz gorzej mam przewlekle zgk teraz jest ok jest ciepło od listopada do wiosny zaś będzie gorzej a usunięcie gruczołu to już ostateczność usuniesz to po chłopie jak to mówią powoli dasz radę
 

jarcy

Well-known member
Jarcy nie wsciekaj się bo z tego naprawdę ciężko się wyleczyć jauz minęło 12 lat jak żyć się izeram raz lepiej raz gorzej mam przewlekle zgk teraz jest ok jest ciepło od listopada do wiosny zaś będzie gorzej a usunięcie gruczołu to już ostateczność usuniesz to po chłopie jak to mówią powoli dasz radę
Co rozumiesz przez stwierdzenie "po chłopie" ? Pełno wszędzie jest zasłyszanych mitów i waśni ale czy ktokolwiek z was rozmawiał albo z konkretnym lekarzem ale nie tym kurwa co cipro na 5 dni przepisuje albo l4 wystawia albo z kimś kto taki zabieg miał ?
 

jarcy

Well-known member
Tak na marginesie niech ktoś z was mi wytłumaczy ale nie na zasadzie bo gdzieś usłyszał tylko poprze to choćby najmniejszym medycznym artykułem dlaczego jeśli od razu nie wyleczyło się zapalenia czyli nie trafiło na normalnego urologa to potem jest albo sporo trudniej albo jest to nie możliwe wrecz.
 

góral

Active member
Zmien urologa antybiotyk na 14 dni szkoda brać ja zawsze miałem przy zapaleniu prostaty na miesiąc po chłopie tak napisałem sorry że źle to odebrałeś tzn problem napewnpo z erekcją zresztą poczytaj na necie i tak jak mówię lekarze bez ważnej przyczyny nie chcą usuwać prostaty a stary nie jesteś więc lecz się dalej i tak jak mówię ien urologa pozdrawiam
 

jarcy

Well-known member
Będę się leczył ile tylko to bedzie możliwe, ja nie mam jakiś mocnych dolegliwosci tak żebym spieszył się z usuwaniem ale mam już dość takiego stanu gdzie to gówno zdominowało moje życie i mam ograniczenia. Co do możliwych powikłań to prawda takowe są możliwe dlatego jeśli już się zdecyduje to bedzie to najlepsza klinika jaka jest w tej kwestii nie koniecznie musi być u nas
 

Jerzy W

Well-known member
A niby dlaczego za późno ? Na jakiej podstawie i Ty i ten sensowny lekarz formułuje taką tezę ? Możesz poprzeć to czymkolwiek innym niż tym, że tak Ci się wydaje ?
Jeżeli przy zakażeniu prostaty nie zniszczysz wszystkich bakterii w fazie ostrej gdy antybiotyki dobrze penetrują to cześć bakterii przeżywa. Wtedy zasiedlają takie rejony prostaty do których ciężko dotrzeć antybiotykiem. To fakt bo jak tutaj wszyscy wiemy pomimo określenia patogenu po kolejnych seriach antybiotyków objawy zakażenia powracają. To logiczne.
 

jarcy

Well-known member
Fala to lipa jeśli już to masaż u urologa zdecydowanie lepsza opcja ja bylem na fali 3 razy i nijak to się ma z masażem. Co do teorii o tym, że jak na pocztku nie zniszczysz to koniec to jak wyleczyli sie ci wszyscy po latach ?
 

Grom

Well-known member
Myślę, że mało kto się wyleczył. Część popełniła samobójstwa, część zapiła się na śmierć, część zrezygnowała i na przeciwbólowych jedzie resztę życia, część też usunęła prostatę. A większość walczy dalej ale wiedzą, że forum już im nie pomoże.
 

jarcy

Well-known member
Myślę, że mało kto się wyleczył. Część popełniła samobójstwa, część zapiła się na śmierć, część zrezygnowała i na przeciwbólowych jedzie resztę życia, część też usunęła prostatę. A większość walczy dalej ale wiedzą, że forum już im nie pomoże.
Hahahahahahaha🤣🤣🤣🤣🤣
 

Jerzy W

Well-known member
Fala to lipa jeśli już to masaż u urologa zdecydowanie lepsza opcja ja bylem na fali 3 razy i nijak to się ma z masażem. Co do teorii o tym, że jak na pocztku nie zniszczysz to koniec to jak wyleczyli sie ci wszyscy po latach ?
Wyleczyć się da. Ja się na 12 lat wyleczyłem ale teraz wróciło. Ze złośliwego raka płuc też można się wyleczyć tylko jest to bardzo, bardzo trudne.
 

taki_tam

Active member
Panowie, czy któryś z was odczuwał może dolegliwości od strony miednicy ? np. jak siedzi na krześle czuje jakby kości kulszowe w momencie jak się poruszy. Od jakiegoś czasu czuje i zastanawiam się czy prostata może dawać dolegliwości w tym kierunku
Może powodować takie dolegliwości, przynajmniej ja tak mam po dłuższym siedzeniu. Spróbuj rozluźnić zwieracze odbytu i zobacz, czy nie jest tak, że po rozluźnieniu na siłę zmienia się ich położenie. Może to wynikać z kilku czynników:
- długotrwałe zapalanie prostaty powoduje napisanie mięśni, a te zwrotnie oddziaływają na prostatę,
- porażenie nerwów w okolicy miednicy mniejszej co skutkuje ich uwrażliwieniem na ból,
- zmniejszenie ukrwienia prostaty poprzez jej ucisk co prowadzi do "niedożywenia" osłabionego gruczołu i wtórnie ból promieniujący na okolice prostaty.
Odpowiedzi jest cała masa, to co warto wypróbować to psychoterapia, antydepresanty (żeby głowa wyluzowała). Do tego masaże prostaty, fizjoterapia, mniej siedzenia i dużo ruchu. Szkoda, że to wszystko tylko minimalizuje ból, bo jak wiemy problemu raczej nie rozwiąże. Zrób sobie rezonans magnetyczny/tomografię komputerową miednicy mniejszej z prostatą. Lepiej się dalej diagnozować niż leczyć u konowałów, czy stosować jakieś dziadowskie terapie.
 

Maskonur

Active member
Witam Panowie, jestem tu nowy jednak obserwuje ten wątek od czerwca zeszłego roku, wtedy zaczęły się moje problemy z zgk. Po zabiegu plastyki napletka ze względu na stulejke dostałem obrzęku cewki moczowej, częstomoczu i gorączki. Wymazy i posiewy moczu i nasienia nic nie wykazywały, dopiero proba stameya wykryła e.fecalis 10^3 w próbce moczu po masażu stercza. Dostałem levoxe 750mg na 28 dni i równolegle monural 3g (1 saszetka co 2-gi dzień), antybiotyki nic nie dały, kupiłem strovac jednak nie zaszczepiłem się, około 6 tygodni po antybiotykach powtórzyłem stameya już u innego urologa i proba wyszła jalowo, zażywałem nitroxolin forte przez prawie miesiąc jednak go wycofano ale też nie było po nim poprawy. Fizjoterapia i masaże stercza też nic nie dawały. Obecnie moje objawy to klucie w cewce moczowej, codziennie rano budzi mnie ból, wydaje mi się że cewki moczowej, czasem zakluje mnie w okolicach krocza. Niestety od początku choroby mam problemy z erekcją. Od maja unikam wytrysku i to mi przyniosło największą poprawę jednak takie życie nie ma sensu. Zapisałem się na fale uderzeniową jednak czytam że to lipa i myślę o poprawce zabiegu plastyki napletka. Ciekaw jestem co sądzicie o moim przypadku.

A jeszcze dodam że prostata o obj 17,9 cm3 ze zwapnieniami, rezonans w zeszłym roku też wykazał stan zapalny, 16 lipca mam mieć wyniki rezonansu kontrolnego, PSA w zeszłym roku 1.31 a obecnie 0.80.
 

Podobne tematy

Do góry