Zapalenie prostaty

Maskonur

Member
To ten patyczek trzeba włożyć tak głęboko do cewki żeby dotrzeć w okolice prostaty?

Ja miałem pobierany wymaz po mazazu prostaty, jak płyn właśnie wypłynął przez cewke i wyszło czysto.
 

góral

Active member
To zdjęcie robiłeś teraz czy wcześniej zrob badanie płynu po masażu tak jak radzi Jerzy ja miałem robione przez tego samego lekarza co wskazał Jerzy tylko w Nowym Sączu a swoją drogą to teraz niewiadomo czy też będziesz miał obrzęk po wytrysku trochę czasu minęło
 

Maskonur

Member
To zdjęcie bodajże z kwietnia, teraz nie będę ryzykował z wtryskiem bo mam dużo obowiązków i nie chce pogarszac mojego stanu ale za jakiś czas sprawdzę co się stanie po wytrysku. Jeszcze ciekawi mnie wynik rezonansu, powinien w najbliższym czasie już być do odbioru.

Spróbuję zrobić jeszcze te wymazy o których piszecie, najgorsze że już nerwowo człowiek nie wytrzymuje.
 
Panowie miał ktoś z was wykonywaną cystoskopie ? Czy po zabiegu konieczne jest założenie cewnika ? :/

A tak w ogóle to badanie jest do wytrzymania ? :/
 

krutza

New member
Z tego co pamiętam do cewki wstrzykiwany jest środek przeciwbólowy. Następnie wprowadzany jest cystoskop. Nie jest to specjalnie bolesne - na monitorze można podglądać przebieg badania. Po badaniu dostaje się antybiotyk na kilka dni. Cewka piecze przy oddawaniu moczu do dwóch dni. Cewnik to przy zatrzymaniu moczu lub po TURPie.
 

Jerzy W

Active member
I też dziwne ze po wytrysku pojawia się obrzęk cewki, badanie nasienia też nie wykazało bakterii.

Tak wygląda obrzęk

Bardzo dziwny obrzęk bo bez zaczerwienienia. Dziwny przypadek. Nie mam zdania na temat.
Gdy mamy zapalenie bakteryjne to zaczerwienie i niewielki obrzęk cewki po wytrysku ma związek z kontaktem z bakteriami i czynnikami zapalnymi z ejakulatu.
 

Maskonur

Member
Dlatego mam wrażenie że obrzęk powstaje po wytrysku z powodu lekko ciasnego pierścienia napletka, przy sikaniu gdy ściągam napletek gdy mocz wylatuje z cewki to strumien w pewnym momencie widocznie się osłabia. (gdy napletek jest tak jakby w połowie drogi do sciagniecia).
 

Jerzy W

Active member
Dlatego mam wrażenie że obrzęk powstaje po wytrysku z powodu lekko ciasnego pierścienia napletka, przy sikaniu gdy ściągam napletek gdy mocz wylatuje z cewki to strumien w pewnym momencie widocznie się osłabia. (gdy napletek jest tak jakby w połowie drogi do sciagniecia).
Gdy jest wyraźna stulejka to trzeba przecież usunąć
 

Maskonur

Member
Właśnie w zeszłym roku miałem zabieg, teraz niby napletek się odprowadza ale widać jeszcze małe zwężenie, założyłem temat odnośnie mojego zabiegu i tam jest więcej zdjęć.
 

ursusz

New member
Dzień dobry!
Jakie zmiany zaszły w waszym życiu wraz z pojawieniem się problemów z prostatą?
Ja zacznę:
- na zimne siedzenia zawsze podkładam coś pod tyłek
- pije dużo wody
- nie kupię już samochodu bez podgrzewanych foteli
- koniec z morsowaniem i zimnymi prysznicami
- unikam basenów, morza etc (ale mam w planach zakup spodenek z neoprenu)
-nie pije kawy, ale za to regularnie zioła na prostatę
-ograniczam alkohol szczególnie piwa
- idąc do toalety myśl ze parcie na pęcherz jest spowodowane wypiciem dużej ilości wody i duża ilością moczu a w trakcie okazuje się ze to jednak złudzenie
 

Maskonur

Member
Odebrałem wynik rezonansu i w opisie jest: "Prostata niepowiekszona o wymiarach około 29x38x30mm, o prawidowym sygnale i zachowanej budowie strefowej. Pęcherzyki nasienne niepowiekszone, o prawidłowym sygnale. Obraz prostaty w normie."

Z kolei w zeszłym roku było:
"Gruczoł o wymiarach 37x28x39mm, strefa PZ w zakresie obu płatów prostaty o rozlanie obniżonym sygnale w obrazach T2 (zwiększona komponenta wloknista), bez cech restrykcji dyfuzj (miernie podwyższony sygnał w obrazowaniu DWI), z cechami wzmocnienia sygnału po dożylnym podaniu kontrastu, obraz MR budzi podejrzenie czynnych zmian zapalnych, pęcherzyki nasienne symetryczne z nieco zwiększona komponenta włóknistą (zmiany pozapalne). Podejrzenie czynnych zmian zapalnych w zakresie obu płatów prostaty, wskazana kontrola MR po leczeniu."

Co sądzicie?
Oba rezonanse w tej samej placówce tylko lekarze opisujący inni.
 

Jerzy W

Active member
Coś mi tu śmierdzi. Nie wyjaśnia co to za zastrzyki i dziwnie nie pamięta kosztów leczenia w Rzymie. A co jeżeli ktoś ma inną bakterię niż Gardinella? W pracach naukowych piszą że zastrzyki w prostatę nie przynoszą efektu.
 
Do góry