Wyleczeni

procek

Member
Falę uderzeniową robię u chyba najdroższego lekarza znanego na tej grupie (ale w moim przypadku skutecznego). Napiszę ci na privie jak będziesz chciał. Mam osiem zabiegów po 600 pln każdy.

kopelat9

New member
Polecam każdemu męczącemu się z zgk nauczyć relaksować mięśnie dna miednicy. U mnie to zrobiło ogromną różnicę i po ponad 10 latach męczenia się (i kilku próbach leczenia farmakologicznego) w końcu jestem w stanie przespać całą noc bez wstawania do łazienki (a wstawałem i po 8 razy). Oczywiście niektóre antybionyki/przeciwzapalne też są w stanie chwilowo pomóc (albo i na dłużej ale u mnie koniec końców zawsze kończyło się nawrotem) ale nauka relaksu to jest coś co może pomóc trwale (skłaniam się nawet ku twierdzeniu, że bakteryjne stany zapalne też mogą być wywoływane napięciem, u mnie wszystkie nawroty działy się przy stresującym momencie w życiu).
Dwa ćwiczenia które mogę z całego serca polecić:

1. Tzw. odwrócone ćwiczenia mięśni Kegla - jak sama nazwa wskazuje, zamiast ćwiczyć napinanie mięśni dna miednicy staramy się je rozluźnić. Najlepiej robić to w połączeniu z oddechem. Przy relaksie staramy się jak najbardziej rozluźnić mięśnie (tak jakby się chciało puścić zwieracze - wykoynwać oczywiście najlepiej z pustym pęcherzem). Można to robić w sekwencj 1. wdech - lekkie zaciśnięcie mięśni 2. wydech - totalne rozluźnienie (nie parcie na pęcherz - brzuch i miednica całkowicie rozluźnione). Drugim sposobem który robię to w pozycji leżącej na plecach (savasana z jogi) oddycham do pęcherza i wsposób ciągły jak najbardziej rozluźniam i puszczam zwieracze.

2. Drugie ćwiczenie, które w moim przypadku zadziałało to wstrzymywanie moczu. Myślę, że ta choroba sprawiła, że mój pęcherz stał się nadwrażliwy i czułem potrzebę oddania moczu nawet jeśli było go niewiele. Prawidłowa pojemność pęcherze dorosłego mężczyzny to około 450 ml. Polecam sprawdzić w kubku z miarką ile oddajecie standardowo i jeśli jest to mniej warto "porozciągać" pęcherz poprzez nieoddawanie moczu aż uzbiera się te 450 ml. Po pewnym czasie pęcherz się przyzwyczaja i już nie daje o sobie znać przy 150ml moczu.

polakpoko

Member
kopelat9 dzięki za podzielenie się tym co Ci pomogło. Ta relaksacja punkt 1 ma sens 2 w sumie też, ale wg źródeł medycznych, które czytałem potrzeba oddania moczu u zdrowego dorosłego człowieka, zaczyna się już w granicach 150 - 250 ml. 450ml i troszku więcej to raczej pojemność pęcherza, a sygnał o potrzebie oddania moczu u zdrowej jednostki pojawia się dużo wcześniej przy tych około 200ml własnie.

Zobacz jeszcze temat diety eliminacyjnej - bez nabiał, cukru zbóż, z małą ilości produktów rozdymajacych (FODMAPS), bez przetowrzonych produktów, nie szaleć z mięsem.

Możesz też zobaczyć protokół DCT do ćwiczen Chronic Pelvic Pain

Do góry