• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Przewlekłe zapalenie prostaty - jak leczyć ? fala uderzeniowa ?

Mi jak robili masaż prostaty, celem pobrania wydzieliny do posiewu, to po 5sekundach mówiłem że chce chwilę przerwy 😅 na szczęście wydzielina się pojawiła, ale to nie był masaż, tylko "bolcowanie" prostaty 😅
 

toastt

Well-known member
@Maluda1985 Musisz wyczuć prawy i lewy płat w prostacie, następnie z komfortowym dla Ciebie naciskiem przesuwać palec/masażer od odbytu w stronę pępka najpierw po jednym płacie, potem taką samą czynność zrobić z płatem drugim. Pośrodku nie radzę mocno naciskać, bo tamtędy biegnie cewka moczowa i możesz ją sobie podrażnić. Ważne jest, aby przesuwać palec/przyrząd właśnie od podstawy gruczołu do jego wierzchołka i raczej unikać sytuacji odwrotnej, bo można w ten sposób "zassać" bakterie z części sterczowej cewki moczowej. Tak przynajmniej uczył mnie urolog i to podkreślił podczas nauki teoretycznej. Ucisk prostaty powinien być komfortowy i nie sprawiać bólu, co najwyżej dyskomfort. Gwarantuję Ci, że po choćby trzydniowej abstynencji seksualnej, ilość wyciśniętego w ten sposób płynu będzie na tyle duża, że wypłynie on z cewki moczowej. To naprawdę nie jest trudna sztuka i szkoda płacić urologom haracz za masaż prostaty. Kup sobie twardy, plastikowy masażer z allegro i jakiś dobry lubrykant (środek poślizgowy), bo palcem może być Ci ciężko.
 

toastt

Well-known member
Mi jak robili masaż prostaty, celem pobrania wydzieliny do posiewu, to po 5sekundach mówiłem że chce chwilę przerwy 😅 na szczęście wydzielina się pojawiła, ale to nie był masaż, tylko "bolcowanie" prostaty 😅
Może nie zachowałeś dostatecznie długiej abstynencji? Mi po około 5 dniach tego płynu wypływa naprawdę dużo, tyle co nasienia po ejakulacji.
 

wpiot

Active member
Może nie zachowałeś dostatecznie długiej abstynencji? Mi po około 5 dniach tego płynu wypływa naprawdę dużo, tyle co nasienia po ejakulacji.
Mój urolog robił mi chyba już 4 stamleye i wydzielina wyleciała 2 razy w małej ilości - po kropelce. Była abstynencja.
Podobno przy niewielkich prostatach tak może się dziać.
 

toastt

Well-known member
Ja też mam niewielką, małą jak zdrowe i wydzieliny mam dużo. Może to kwestia organizmu. Ja też stale zażywam NAC - to też może być ważne.
 
@Maluda1985 Musisz wyczuć prawy i lewy płat w prostacie, następnie z komfortowym dla Ciebie naciskiem przesuwać palec/masażer od odbytu w stronę pępka najpierw po jednym płacie, potem taką samą czynność zrobić z płatem drugim. Pośrodku nie radzę mocno naciskać, bo tamtędy biegnie cewka moczowa i możesz ją sobie podrażnić. Ważne jest, aby przesuwać palec/przyrząd właśnie od podstawy gruczołu do jego wierzchołka i raczej unikać sytuacji odwrotnej, bo można w ten sposób "zassać" bakterie z części sterczowej cewki moczowej. Tak przynajmniej uczył mnie urolog i to podkreślił podczas nauki teoretycznej. Ucisk prostaty powinien być komfortowy i nie sprawiać bólu, co najwyżej dyskomfort. Gwarantuję Ci, że po choćby trzydniowej abstynencji seksualnej, ilość wyciśniętego w ten sposób płynu będzie na tyle duża, że wypłynie on z cewki moczowej. To naprawdę nie jest trudna sztuka i szkoda płacić urologom haracz za masaż prostaty. Kup sobie twardy, plastikowy masażer z allegro i jakiś dobry lubrykant (środek poślizgowy), bo palcem może być Ci ciężko.
Dzięki za pomoc
 

esterek2

Member
Co do Fali Uderzeniowej mi pomaga ale doraźnie na jakiś tydzień dwa, i do wytrysku, potem musi być znowu fala. Więc działa ale nie leczy docelowo. U mnie dochodzi do spięcia mięsni boli potem wszystko miednica kręgosłup całe mięsnie sie spinają w organiźmie, uderzenie z fali uczucie jakiegoś rozluźnienia i przesunięcia (przepływu czegos w kroczu) i od razu lepiej.
 
Jeżeli fala uderzeniowa pomaga doraźnie to spróbuj umówić się do fizjoterapeuty uroginekokogicznego, sprawdzi dokładnie gdzie to wszystko jest pospinane i może poda konkretne ćwiczenia które mogłoby pomóc
 

esterek2

Member
Jeżeli fala uderzeniowa pomaga doraźnie to spróbuj umówić się do fizjoterapeuty uroginekokogicznego, sprawdzi dokładnie gdzie to wszystko jest pospinane i może poda konkretne ćwiczenia które mogłoby pomóc
Chodziłem do fizjouro , masaż przez odbyt, masaż mięśni brzucha, nic nie dało, jedynie fala faktycznie pomagała, chyba żeby trzeba było samemu ćwiczyć coś.
 

toastt

Well-known member
Czy Cię chłopie poje....? Raz, że to jest zupełnie inna maszyna, różna od tej do przeprowadzania zabiegów na prostacie, a dwa - nieumiejętne stosowanie fali uderzeniowej to ogromna głupota, można sobie poważnie zaszkodzić jak się nie wie co się robi. Fala uderzeniowa w nadmiernych ilościach, przy zastosowaniu zbyt dużej mocy powoduje bliznowacenie tkanki.
 

jarcy

Well-known member
Panowie !!!! Fala udeżeniowa na prostatę 🤣. Znacie choć jeden przypadek komu to pomogło w sensie innym niż placebo które utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni ? Ja ponad rok temu rozmawiałem z kilka, którzy to przeszli nie pomogło nikomu ale pomyślałem co mi tak to tylko poniądze i jezdzilem jak ten debil 150 km w jedną stronę do Warszawy na 10 minut zabiegu. To nie ma prawa pomóc!!! Tak samo jak pijawki i wizyta u harego z Tybetu. Nie pytajcie jak to wyleczyć bo nie wiem ponad 2 lata sie bujam i probowalem prawie wszystkiego i to nie pomaga :(
 

Maskonur

Active member
Jarcy ma rację, naciągają nas tylko na kasę. Mi po 2.5 roku objawy się same zredukowały do minimum, ale mój przypadek jest dziwny, nie będę się rozpisywał bo wszystko jest w temacie zapalenie prostaty.
 

kaolik98

Well-known member
Panowie, jest ktoś z was tutaj na forum, któremu po zabiegu obrzezania zniknęły/zredukowały się znacznie objawy dot. pieczenia w cewce po mikcji, mechanicznego podrażnienia prącia?
 

Podobne tematy

Do góry