• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Przed i po zabiegu

euron

New member
Szwy rozpuszczają się powoli w wodzie z mydlinami. Zaiste pomaga. Dosłownie - bierzesz miskę/kubek, ciepła woda z mydłem i tak siedzisz i np. czytasz książkę, a wodę zmieniasz jak wystygnie. Czujesz się i wyglądasz ultraśmiesznie, a czyni cuda względem rozplątywania się i wypadania szwów.
 

Nowy12345

New member
Witam,w piątek miałem zabieg usunięcia stulejki,jakoś sobie radzę ale mam jeszcze kilka pytań:
1)Jak jest z kąpielą? Kiedy można? Z wielką chęcią bym się wykąpał ale się boje...
2)Dostałem maść do smarowania i lek octenisept,teraz robię to tak że nakładam maść detreomycyna na gazik i próbuje wcierać na szwy,czy dobrze robię?
3)Mam jeszcze ten preparat octenisept,teraz psikam go na gazik i wycieram,tylko zastanawiam się co ja mam konkretnie wycierać? a może mogę psikać tym na ranę?
4)Ile czasu po zabiegu nosi się jeszcze opatrunek?
5)Do kiedy powinno nosić się go utrzymanego w pozycji pionowej?
 

Esham949

New member
@Nowy12345
1. Ja po 2 dniach już moczyłem go w ciepłym rumianku, myłem się normalnie, ale kąpieli nie brałem. Wydaje mi się, że już możesz się wykąpać, ale najlepiej skontaktuj to z lekarzem.
2. Czy większość tej maści nie zostaje przypadkiem na gaziku? Ja bym to rozsmarowywał palcem.
3. Możesz nim psikać ranę po każdym oddaniu moczu.
4. Najczęściej tydzień.
5. Trzymaj go w pionie, dopóki opuchlizna nie zejdzie.
 

Donny

New member
To chyba przesadziłem z tą mascia , od wczoraj już nie stosuje Ale pojawił się taki biały póki co mały nalot w jednym miejscu na wedzidelku i mniejsze poniżej trochę swedzwace, co to może być? Qrde wszystko szło tak dobrze a lekarza nie ma cały tydzień konsultacje mam w przyszłym nie chce zeby coś tam się zaczęli robić niekontrolowanego :/
 

Klaus1

New member
Czym sie przejmujesz? :D Jeszcze szwy na penisie masz a przejmujesz sie jakimis plamkami? Daj sobie czas, nic sie nie dzieje.

I nie czytaj lepiej nic na necie bo sie dowiesz ze penis do usuniecia...
 

Trolo

Well-known member
To się uspokój. Bąbel efekt estetyczny psuje, możesz sobie usunąć u chirurga plastycznego. A to białe to nie wiadomo, może ropa, blizna.
Jeżeli dbałeś o higienę to nic nie powinno się zakazić.
 

Donny

New member
Stosowalem te masc zbyt dlugo i te plamki pojawily sie w miejscach wlasnie gdzie jej najwiecej nakladalem a w ulotce jest zemoze byc nadkazenie drozdzakami obstawiam ze to to :/
 

Donny

New member
Powiem Wam, ze strasznie mnie to wybiło z rytmu, wczoraj na wieczór w czasie wieczornego mycia jakos tak wzialem przeczytać ulotke tej masci i dopiero po chyba 2 czytaniu jakoś zaskoczyłem ze jest tam podany czas stosowania , nie powiem ze juz wcześniej cos mi nie dawało spokoju., cholera no gdybym wcześniej odstawił to moze nic by nie bylo,no nic bede obserwowal moze uda mi sie zrobic lepszej jakosci zdjecie.
 

Nowy12345

New member
Ja mam jeszcze jedno pytanie,takie trochę nie w temacie,chodzi o to że lekarz wyznaczył mi termin wizyty kontrolnej i dał mi skierowanie na tą wizytę,czy powinienem zadzwonić do rejestracji i powiedzieć że przyjdę? czy po prostu w ten dzień iść do lekarza bez żadnej rejestracji?
 

Podobne tematy

Do góry