Po zabiegu wydłużenia wędzidełka (proszę o "opinie" i rady)

mlodzieniec3

New member
Witam!
Tydzień temu miałem zabieg wydłużenia wędzidełka( z powodu jego naderwania), wszystko przebiegło dobrze(chyba bo lekarz nic nie mówił ;-) ). Zdziwiła mnie szybkość wykonania(pozytywnie myk-myk i po sprawie) oraz to że już w dniu zabiegu pod wieczór, mogłem ściągać napletek bez strasznego bólu(co najwyżej lekkie szczypanie). Dostałem tylko receptę na DETREOMYCYNE 2% i mam nią smarować 2x dziennie(żadnych innych rad), tak też robię.
Miną tydzień, czuję się dobrze,chodź przy kontrolnym dotykaniu odczuwam ból na wędzidełku, ale tylko blisko okolicy żołędzią, w dalszej części wszystko ok, czy tak ma być?
Zastanawia mnie też pewnego rodzaju zgrubienie w dolnej części zaszycia( tej oddalonej od żołędzia), którą zaznaczyłem na zdjęciach, czy tak ma być i czy taki "nieestetyczny :p " fałd skóry już na zawsze zostanie?
Lekarz mówił że tam było więcej krwi więc dał więcej szwów, co nie zmienia faktu że wydaje mi się że i tak mam strasznie dużo szwów pozakładanych(?!)
Wspominał też że po zejściu szwów zostanie blizna którą będę musiał rozmasowywać i najlepiej smarować jakąś maścią, jaka maść jest godna polecenia i czy ta blizna to coś strasznego?
Wiem że szwy są samo-rozpuszczalne, zastanawia mnie po jakim czasie one wypadną i jak długa wstrzemięźliwość muszę zachować (pielęgniarka mówiła mi później że skóra zrasta się 4-5dni i po tym czasie jak nikomu to nie przeszkadza i nie boli to mogę robić co chcę :mrgreen:), czy to prawda???
Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i rady oraz bardzo przeprasza za ilość zadawanych pytań ale jestem stosunkowo młody i sam fakt tego że dałem się "pokroić" już mnie przeraża, a są to dla mnie ważne sprawy(jak dla każdego faceta) ;-)

Zdjęcia:
http://zapodaj.net/fd0e4f42c98e9.jpg.html
http://zapodaj.net/7d2999955d6dc.jpg.html
http://zapodaj.net/194c41ab68943.jpg.html

Jeszcze raz z góry dziękuje i pozdrawiam!!!
 

pryzmat

New member
Re: Po zabiegu wydłużenia wędzidełka (proszę o "opinie" i ra

dobrze jest, choć w sumie po takim czasie jest to dla Ciebie już wiadome
 
Do góry