• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu obrzezania całkowitego h&t_16.12.2021

piciu1988

Active member
Cześć!
Poniżej wygląd mojego sprzętu 18 dni po zabiegu. Od kilku dni bardzo dużo noszę go owiniętego i przyklejonego do góry, aby zeszła opuchlizna. Zdjęcia robione po nocy przez co widać lekkie pofałdowania.
To co mnie niepokoi to dość widoczne naczynia, w miejscu zaraz pod żołędzią, tzn. pod blizną - trochę ich mam na członku. Druga sprawa to szwy, które chciałbym już wyciągnąć, tylko tak łatwo nie wychodzą :p
Czy wg Was jeżeli pozbędę się już szwów to mogę zacząć stosowanie żelu na blizny?
Zauważyłem też, że we wzwodzie czubek kieruje się trochę w dół, do wędzidełka czy to normalne po obrzezaniu?

 
  • Like
Reactions: AGv

nope

Well-known member
Nawet jak ci zaczna wypadac szwy(chyba już niebawem) lub wypadna wszystkie to od momentu wypadniecia ostatniego odczekaj kilka dni. Dziurki po szwach tez musza sie zabliznic. Normalne z tym wedzidelkiem. Sam tak mialem. Wszystko sie porozciąga po czasie.
 

nope

Well-known member
Noo jeszcze spokojnie. Narazie sie nie szarp z nimi. Co do naczynek ci nie poradzę ale jak na moje amatorskie oko to jest git. Sam miałem taki obrzęk jak ty w poblizu lini cięcia ze czlonek tam byl grubszy i twarde miejsca byly to to sa wlasnie pozamykane naczynka.
 

piciu1988

Active member
Cześć!
Zamawiam właśnie plastry Sutricon i mała podpowiedź dla Was, jeśli zastanawiacie się czy kupić małe czy duże plastry, które jednak różnią się ceną:

Zauważyłem, że prócz pełnych opakowań zbiorczych są Allegro dostępne te duże plastry czyli 5x30 cm dostępne w pojedynczych sztukach (z ulotka, bez zbiorczego opakowania) i co ciekawe opcja ta wychodzi bardzo tanio, ponieważ... 1 taki plaster to koszt około 22-23 złote a mamy tę samą powierzchnię co z pełnym opakowaniu małych plastrów (5 sztuk - 3x10 cm), a takie opakowanie to koszt około 60 zł.

Zamówiłem więc 2 duże sztuki i za niecałe 46 zł mam tyle plastrów jakbym kupił 2 opakowania małych :)

Ceny, które podaje to średnie ceny aukcji o najwyższej popularności!

Pozdro!
 

piciu1988

Active member
Wczoraj minęły 4 tygodnie od zabiegu. Poniżej zdjęcia. Aktualnie od kilku dni smaruje bliznę żelem Silaurum. Na noc i częściowo w ciągu dnia zaklejam bliznę kompresem, by było dość ciasno.

Mimo to w spoczynku widoczna jest oponka/opuchlizna. We wzwodzie wygląda lepiej, Macie jakieś sposoby jak się szybciej pozbyć tego? Nie wiem czy to tylko zakończenia naczyń, chyba jednak nie tylko, po lewej stronie czasami widać wręcz opuchnięty fragment 😥

 

nope

Well-known member
Powinna zejsc jeszcze. Blizna sie musi poluznic generalnie troszke na przestrzeni tygodni. Oponka sie robi od zaburzonego przeplywu limfy. Mysle ze wyglada wszystko ok. Jeszxze nie widzialem na tym forum zeby tondel komus krzywde zrobil wiec mysle ze bedzie wszystko ok.
 

mati12

Well-known member
Robota świetnie zrobiona na spokojnie jesteś dopiero miesiąc po zabiegu przynajmniej pół roku potrwa zanim mały zacznie dochodzić fo siebie a do roku blizna się zmienia
 

nope

Well-known member
Stosuj to silaurum jakis czas ewentuaknie lotem sobie na plastry przejdz i nie przekombinuj bo nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi kompresami na noc. To nie pomoże. Teraz blizna sie bedzie rozciagac, maly dochodzic do siebie. Napletek wewnetrzy ci zflaczeje troche po czasie i nie bedzie taki napompowany.
 

piciu1988

Active member
Zabieg miałem 16.12. Maila do doktora pisałem miesiąc wcześniej ale konkretnie chciałem na połowę grudnia i doktor od razu rzucił termin odpowiadający mi.

Koszt zabiegu to 1800 zł. Nie byłem na żadnej wstępnej wizycie.

Byłem zdecydowany na high&tight i tak też zostałem obrzezany
 
  • Like
Reactions: AGv

Pacjęt

Member
A Ty długo jeszcze będziesz wybierał? 🙂 Całe forum przeleciałeś, o każdego już spytałeś.

Pora iść pod nóż 😁
Masz rację. Strasznie się z tym pierdziele. Ale to poważna sprawa. Zabieg jest nieodwracalny.
Chciałbym to zrobić na przełomie stycznia i lutego. Chcę wybrać obrzezanie częściowe (ewentualnie stapler).
Co do lekarzy to rozważam dr Tondla, dr Drabinę i ewentualnie i ewentualnie dr Michalskiego (stapler).
Czy na tym forum można zobaczyć jakieś zdjęcia pracy doktorów Tondla i Drabiny? (pytam o obrzezanie częściowe)
 

Podobne tematy

Do góry