• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie

marek01

Member
@Casevan tez o tym pomyslalem. Albo lekarz tak zszyl albo jego organizm sie gorzej goi. @marek01 dokladnie. Jutro wizyta i wszystko bedzie wiadomo
Czy jest to możliwe że goi się gorzej przez to że pije za mało wody? Na kartce z wypisem miałem napisane zalecenie żeby pić więcej wody, teraz mi się to właśnie przypomniało, w ostatnim tygodniu ledwo 1,5l wody piłem dziennie (czasami mniej)
 

Casevan

Member
Miałem takie same zalecenia chociaż mi lekarz jeszcze mówił by codziennie moczyć siura w cieplej wodzie podczas kąpieli tak po 20-30min. Nie mam możliwości wiec prysznic musiał wystarczyć.
Nie wiem czemu to ma służyć. Rozciągnięciu blizny czy przyspieszeniu rozpuszczania szwów, nie wiem.
 

marek01

Member
Update po wizycie u lekarza.

Doktor powiedział że Octenisept się średnio nadaje, lepiej psikać Neomycinum bądź kupić maść Neomycinum. (Nie wiem co lepsze)

Przepisał mi również Urobiox 3x17 (to chyba do antybiotykoterapii tym Neomycinum).

Dostałem również Diclovit, mam go brać przed snem.

Do tego jeszcze zalecił okłady z Rumianku.

A no i mówił również że krwawienie to nic nadzwyczajnego.
 

Casevan

Member
Mnie to zadziwia jak różne są pozabiegowe zalecenia lekarzy dotyczące przecież tego samego przypadku jakim jest usunięcie napletka.

Czytałem ze komuś lekarz pozwoli umyć siura dopiero po tygodniu. Mi po drugim dniu zalecił codziennie moczyć pol godziny w wodzie.
Teraz słyszę ze Octenisept jest niedobry kiedy większość wlasnie to poleca.

Czasami mam wrażenie ze oni celowo takie różne zalecenia dają by człowiek myślał ze coś oryginalnego to na pewno lekarz wie więcej niż reszta..

Nie dajmy się zwariować. Rana jak każda inna w chirurgii..
 

marek01

Member
Mnie to zadziwia jak różne są pozabiegowe zalecenia lekarzy dotyczące przecież tego samego przypadku jakim jest usunięcie napletka.

Czytałem ze komuś lekarz pozwoli umyć siura dopiero po tygodniu. Mi po drugim dniu zalecił codziennie moczyć pol godziny w wodzie.
Teraz słyszę ze Octenisept jest niedobry kiedy większość wlasnie to poleca.

Czasami mam wrażenie ze oni celowo takie różne zalecenia dają by człowiek myślał ze coś oryginalnego to na pewno lekarz wie więcej niż reszta..

Nie dajmy się zwariować. Rana jak każda inna w chirurgii..
Powiedziałem że właśnie stosuje Octenisept, natomiast lekarz powiedział że na własną rękę nie ma co się leczyć dlatego przepisał Neomycinum (przy wypisie ze szpitala po operacji dostałem zalecenie używania Neomycinum TZF w aerozolu)
 

Casevan

Member
Moim zdaniem bez sensu jeśli nic się nie dzieje. To antybiotyk interwencyjny gdy masz już problem. Do codziennej pielęgnacji zachowawczej jest octenisept.
 

marek01

Member
Moim zdaniem bez sensu jeśli nic się nie dzieje. To antybiotyk interwencyjny gdy masz już problem. Do codziennej pielęgnacji zachowawczej jest octenisept.
Znaczy od dwóch dni lekko krwawi z okolic węzidełka oraz prawej strony pracia (nie ma tego dużo ale jednak jest). Wydaje mi się że to wina nocnych erekcji. Mówiłem o tym ale doktor powiedział że coś takiego jest normalne. Co do opuchlizny mówił że może się to utrzymywać miesiąc.

Czyli tak jak do tej pory Octenisept wystarczy czy przy krwawieniu lepiej używać Neomycinum?

Doktor przepisał mi również Diclovit, są to tabletki zawierające niesteroidowy lek przeciwzapalny które mam zażywać przed snem.
 

Casevan

Member
Jak dla mnie terapie rumiankiem czy przytaczaną tu korą dębu to trochę homeopatia.
Ale możesz się bawić.
Skoro dwa razy masz psikac tym lekiem na infekcje to najlepiej mocz siura przed.
 
Jak ma czas to niech moczy w rumianku,najgorsze co może zrobić to śpieszyć się do pracy zawodowej.Siedz na tyłku i przypilnuj tej sprawy.Nie słuchaj głupot żeby iść do roboty jeżeli ktoś tak pisze....gdzieś na necie...
 

Casevan

Member
Nikt mu nie każe iść do roboty świeżo po zabiegu.
Sam pracuje fizycznie i do pracy wróciłem po ok dwóch tygodniach. Po trzech zacząłem dopiero robić cięższe rzeczy.
 
Miałem na myśli że na necie często pisze że można iść do pracy w miare szybko.Uważam że do takiego zabiegu potrzeba spokoju i komfortu psychicznego a nie pracy.
 

Podobne tematy

Do góry