• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Moja historia, Anastomat dr. Tur

Mateusz1999

Active member
Sorry że nie wczoraj, ale miałem nadgodziny w pracy i nie mieliśmy ochoty na sesję.

Po felernej zszywce nawet śladu nie ma

Martwią mnie 2 sprawy.
-ten siny kolor na grzbiecie żołędzi, mam taki kolor od samego zabiegu, to zejdzie?
-to co na ostatnim zdjęciu myślałem że to jakiś strupek po zszywce ale dziś po przemyciu dopatrzyłem sie że to prawdopodobnie szwa. Czy to normalne że po 3,5 tygodnia ona dalej tam jest? W dotyku jest to twarde i ciut czuje jak dotykam. Dziwne jest to że Doktor wyrwał pierścień a zostawił szwę. Ale raczej ją widział i wiedział co robi. Jak nie wypadnie do soboty to interweniować? Czy już to robić?

Zdjęć w wzwodzie jeszcze nie robie bo póki co sie troche jeszcze cykam doprowadzać dobrowolnie do wzwodów. Jak już będę pewny to postawie go do pionu i pokaże, sam jestem ciekaw efektu :D
 

richyrich

Active member
A co do szwa to spróbuj może pensetą/nożyczkami - ja normalnie sobie ten od strony wędzidełka z dołu który był pod zszywkami od jednej strony przeciąłem i wyjąłem, był zbędny, 0 bólu i żadnego śladu po nim
 

Mateusz1999

Active member
Jeśli chodzi o kolor to pierwszym zdjęciem sie nie sugeruj bo mocno naświetlone jest. Te kolejne bardziej oddają. Ale uważam że jest bardzo zbliżony do Twojego.

Jeśli chodzi o szwę to ja chyba nie dam rady, to nie na moje nerwy, będę drżał jak galareta 🤣 jak coś to pojade do przychodni i niech wyciągną, ale poczekam bez pośpiechu do soboty, w sobote skontaktuje sie z doktorem zapobiegawczo.

Wydaje mi sie że na moim jakoś mocno dużo skóry jest, szczególnie od góry, ale podczas wzwodu robi sie ze 3 razy większy więc pewnie ładnie sie będzie rozciągało.
 

nope

Well-known member
A co do koloru zoledzi to moze byc twoja uroda taka. Nie przejmuj sie tym. Szew jak rozpuszczalny to sie w koncu sam rozpusci ale dobrze by bylo go wyciagnac
 

Mateusz1999

Active member
Jeśli chodzi o kolor żołedzi to dla mnie spoko, martwi mnie tylko ten lekko siny grzbiet (nie wiem jak to nazwać) to jest miejsce gdzie akurat nachodzi pozostałość napletka.

Szwa dziś wypadła 😁 już nie moge sie doczekać jak zapoznam wyremontowanego przyjaciela z moją dziewczyną 😏 W sumie jakiegoś mega parcia nie mam, najgorszy był drugo tydzień po zabiegu, wtedy mi sie mocno chciało już coś, a z czasem przywykłem do tej absencji. Jeszcze 2 tygodnie 😁
 

Mateusz1999

Active member
Nieee, za bardzo boje sie o swój sprzęt mimo że wiele wzwodów już miałem. Zgodnie z zaleceniami wolę poczekać, tyle czasu wytrzymałem więc te 2 tygodnie też wytrzymam. Nawet walentynki sobie przełożyliśmy na za 2 tygodnie 😂
 

Mateusz1999

Active member
Mnie też, jedyne z czym jeszcze walczę to nadwrazliwość, niestety ale czasem bywają takie dni że jak sie obsunie w majtach to jest tak niewyobrażalnie okropne że szok, dziś też ledwo dotoczyłem sie w pracy do toalety by poprawić opatrunek. Czasem są takie dni że może sobie latac jak chce, a czasem takie jak dziś. Mam nadzieje że jeszcze troche i to sie uspokoi, bo mam wrażenie że nic w tej kwestii się nie poprawia.
 

Zib33

Active member
Patrząc na zdjęcia to nie widzę sensu już noszenia opatrunku. Nadwrażliwość się zmniejszy z czasem, cierpliwości.
 

Zib33

Active member
Hmm, to rzeczywiście ostry przypadek. A myślałeś nad smarowaniem żołędzi wazeliną lub parafiną?
 

Mateusz1999

Active member
Zauważyłem że największa nadwrazliwość jest w miejscu po wędzidełku, ale uczucie jest tak przeszywajace że czuje na całej żołędzi, tam co dzis szwa mi wypadła, może przez to. Żołądź moge normalnie dotykać ale ocieranie jeszcze jest niemiłe. Od poniedziłku dostałem zalecenie smarować kremem nivea i póki co efektów nie widzę.
 

kaloryfer!

Active member
Jak robisz opatrunek? Ja jak się zasklepilo to nosilem luźnie owiniety gazik i fiutek się tam suwal gora-dol. Imo to bylo dobre, bo to takie pośrednie między full exposure a klasyczny opatrunek
 

Mateusz1999

Active member
Luźniutko tak aby tylko i drugą gazę klade tak luźno na żołądź, tak mnie doktor nauczył na pierwszej kontroli i tak robie do tej pory 😁
 

Mateusz1999

Active member
Ty miałeś nadwrazliwość? Myślałem że przy wtórnej nie ma. Mój łepek nie widział nigdy światła dziennego więc mu sie nie dziwie, ale móglby już sie uspokoić 😂
 

Podobne tematy

Do góry