Dziennik leczenia zapalenia prostaty - Kazek30

Kazek30

Member
@Grom tak, odczekałem około 2,5 miesiąca od czasu zakończenia antybiotyku, a zrobieniem badań. Jedyne co teraz nie daje mi spokoju to fakt, że piłem duże ilości czystku z imbirem i jadłem duże ilości żurawiny. Zawsze spożywam te rzeczy. Przed następnym badaniem spróbuję odstawić wszystko poza normalnym jedzeniem... Nie wiem czy to mogło mieć wpływ na wyniki, ale cóż, trzeba dmuchać na zimne.

toastt

Well-known member
@Grom tak, odczekałem około 2,5 miesiąca od czasu zakończenia antybiotyku, a zrobieniem badań. Jedyne co teraz nie daje mi spokoju to fakt, że piłem duże ilości czystku z imbirem i jadłem duże ilości żurawiny. Zawsze spożywam te rzeczy. Przed następnym badaniem spróbuję odstawić wszystko poza normalnym jedzeniem... Nie wiem czy to mogło mieć wpływ na wyniki, ale cóż, trzeba dmuchać na zimne.
Jaka jest u Ciebie aktualnie sytuacja? Prowadząc kolejny raz lekturę twojego tematu doszedłem do wniosku, że sam możesz przekonać się czy to zapalenie zatok masz na tle autoimmunologicznym. W tym celu należałoby przez jakieś 3 dni zażywać deksametazon lub metyloprednizolon (sterydy). Gdyby objawy zapalenia zatok natychmiast ustąpiły (maks. kilka godzin po przyjęciu leku), to jest to najprawdopodobniej coś na tle autoimmunologicznym. Bakteryjne i/lub grzybicze zapalenie od razu nie "ustąpi" po sterydach. Wadą takiej próby jest możliwość "zepsucia" sobie prostaty poprzez uposledzenie układu immunologicznego. Co do prostaty, to nie wpadłem na to, co jeszcze mogłoby Ci pomóc. Ewentualnie warto by było, abyś zaszczepił się Strovaciem i/lub urivaciem.