• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

4-ty dzień po zabiegu plastyki i pewne wątpliwości

anonimus

New member
nie wiem co to może być ta gulka na żołędziu i nikt mi nie chce pomóc:( poza tym jest ok. wypadła kolejna szwa-napletek ściągam ponad połowe w spoczynku-we wzwodzie nie próbowałem a Tobie jak idzie
 

stulejarz16

New member
ja też ściągam ponad połowę, dałbym radę cały czuję ale na razie nie chce, bo boli mnie jedna szwa ale widzę że już się ledwo trzyma ;p we wzwodzie też jeszcze nie próbowałem :D a ta gulka to może coś od wędzidełka?
 

anonimus

New member
to podobnie jak u mnie .wczoraj próbowałem sciagnąć całkiem ale nie poszło-oby nie było za wąsko- a jesli chodzi tą gulke to ona jest na trzonie zołędzia od góy więc na pewno nie wędzidełkio
 

Wojtas1978

New member
Siema,próbowałeś w wzwodzie czy na luzie ? ja na luzie nie mam problemu jedynie w wzwodzie jest opór :? .....chyba coś jest nie tak
 

stulejarz16

New member
Wojtas a kiedy miałeś zabieg?

Anonimous ja dzisiaj PRZYPADKIEM zdjąłem całego ale na luzie, w wzwodzie w ogóle jeszcze nie próbowałem:)
 

stulejarz16

New member
no w zwisie już mi schodzi całkiem normalnie, i nie mam problemu z jego powrotem, spokojnie wraca.

No ale mam pytanie do kogoś kto już to przeszedł. Po jakim czasie mogę w wannie się kąpać? Bo póki co cały czas biorę prysznic, ale w wannie bym to lepiej przemył, bo jak leci mi taki strumień z prysznica na niezahartowanego i nieprzyzwyczajonego przyjaciela, to trochę wku*wia :D
 

mcgawroni

New member
Witam
Podepnę się pod temat, bo akurat pasuje do mojej sytuacji.
Własnie jestem 4 dzień po zabiegu (miałem w piątek 03 lutego u dr Fortuny w krk), plastyka + wędzidełko.
Z wierzchu wszystko ładnie wygląda - no poza opuchlizną, jednak zastanawia mnie fakt, że na opatrunku ciągle są ślady krwi - nie jest to krwotok, tak jakby sączenie. Nie wiem czy powinienem się tym zacząć stresować? Szwy widać, ale większość z nich jest schowana. Nie bawię się w dogłębne oględziny, bo chyba za wcześnie?
Mówił, żeby podejść do sprawy po męsku, ale to nie jego sprzęt :p

Pozdrawiam wszystkich brothers in arm!
 

stulejarz16

New member
gawroni, my już w sumie 10 dzień po:D no ale co do tej krwi, też miałem takie lekkie plamki chyba nawet przez tydzień, malutkie zaczerwienienie na opatrunku ;p

czy za wcześnie? ja przy każdym sikaniu ściągałem ile mogłem, dopiero jak bolało to przestawałem. cały napletek na luzie ściągam od wczoraj (9 dzień), w erekcji jeszcze nie próbowałem :D
 

mcgawroni

New member
Spoko... Też chciałbym już to mieć za sobą :)

Co do wielkości to takie małe nie są, wygląda na krwawienie ze szwów - doktorek wspominał o takiej ewentualności, ale czy na taką skalę?

Co do ćwiczeń, to szału nie ma, 2-3mm i koniec, szwy wychodzą na wierzch i koniec bo ból, przy porannych wzwodach też boli w miejscu szwów...

Od wczoraj robię okłady z rumianku, przemywam rivanolem i liczę na cudowne ozdrowienie hehe. Kiepsko się ten rok dla mnie zaczął, więc mam nadzieję, że fortuna powróci :p
 

anonimus

New member
mcgawroni witam -równo tydzień przed Tobą miałem zabieg u dr. Fortuny -dzisiaj 10 dzień i póki co wszystko wydaje sie byc ok -napletkiem sie nie martw bo ja tez tyle sciągałem a teraz juz prawie przy koncu jestem ale jeszcze brakuje ehh...szwy równiez miałem schowane na dzien dzisiejszy wypadło mi jakieś 8 ... mocz w rumianku naprawde pomaga -jedyne co doktorek zalecił (apropos sympatyczny gość co nie?)a jesli chodzi o ślady krwi to się nie przejmuj jak w pierwszych dniach też miałem a teraz ani śladu-jesli chodzi o wzwody to dwie pierwsze noce były bolesne potem spałem normalnie
a ile trwał u Ciebie zabieg?
pisz jak Ci sie goi w miare mozliwosci bede odpisywał

p.s. zmieniaj opatrunek po kazdym sikaniu-higiena najwazniejsza
 

mcgawroni

New member
Opatrunki zmieniam każdorazowo. Znaczy stworzyłem dwuczęściowy opatrunek: część stała wokół trzonu - którą wymieniam rano lub wieczór, oraz wymienną wokół części uległej zabiegowi, którą wymieniam każdorazowo - ot taka oszczędność bez negatywnych oddziaływań :D

Odnośnie moczenia w rumianku, to kazał dopiero od środy - więc się wstrzymuję :)

Fakt, dwie pierwsze noce najgorsze - jeszcze kobieta moja mnie nawiedziła w weekend i była walka z samym sobą, no ale już sypiam spokojnie. W sumie wszystko było by ok, tylko muszę opanować jakoś oddawanie moczu bo przez tą opuchliznę nie mam kontroli nad strumieniem...

Dr Fortuna bardzo sympatyczny koleszka - pocieszny rzekł bym nawet :) dużo mówi, w połowie zabiegu już nie chciało mi się go słuchać :p Z resztą dziwnie się konwersuje ze świadomością leżenia na stole operacyjnym i bycia krojonym... Jeszcze gestykuluje nad Tobą tymi zakrwawionymi rękawiczkami - w sumie same pozytywne wspomnienia -polecam bardzo:D

Zabieg jakieś niecałe 1,5 godz - kobieta moja zażartowała, że ma być ładnie i chyba wziął to do siebie hehe
 

anonimus

New member
z tymi rękawiczkami to masz rację-u mnie było tak samo ,aż mi się słabo robiło ale teraz bardzo pozytywnie to wspominam:)
patrząc na zdjęcia niektórych pozabiegowych to uwazam ze mnie wygląda to na fachową robotę -widać doświadczenie lekarza:)
Jeśli chodzi o mocz to też tak miałem ale to przez to ze nie mozesz więcej odciągnąc napletka-po kilku dniach się to zmieni zapewniam Cię:)
Mój zabieg też tyle trwał:)
jesli chodzi o rumianek to polecam ten sypany bo ten w torebkach duzo mniej aromatyczny i w ogóle
Ja dzisiaj sciągnąem w spoczynku prawie cały napletek:)
zobaczymy jak będzie dalej :)
 

stulejarz16

New member
anonimous już tyle szwów Ci wypadło? mi dopiero 6.

co do ściągania to od 9 dnia mogę ściągnąć cały na luzie, a wczoraj próbowałem jak się podniósł, to mniej więcej do połowy mogłem zdjąć, może troszke dalej ;p
 

anonimus

New member
ja w wzwodzie nawet nie próbowałem jeszcze- szwy widze ledwo sie trzymają-ciekawe jak będzie to estetycznie wyglądało bo wydaje mi sie ze nie za bardzo :(
 

stulejarz16

New member
ja wczoraj spróbowałem bo zaliczyłem wzwoda to stwierdziłem że przy okazji sprawdzę :D no i tak do połowy, może kawałek dalej ;p jestem dobrej myśli ^^ jutro mam umówioną wizytę u urologa który mi to robił to on powie czy jest dobrze ;p ale myślę, że tak. Ale estetyke później da się chyba jakoś poprawić, nie?
 

anonimus

New member
hmm tego to nie wiem.Myslisz o zabiegu ?? heh mi schodzi w spoczynku za zołądz górą ale nie wraca muszę reką i troche uciska co myslisz?
 

stulejarz16

New member
jak "górą"? :D mi sam wraca, ale nie od razu ;p lekko dotkne to od razu leci ;p myślę że będzie dobrze, tylko trzeba ćwiczyć go teraz:D
 

Podobne tematy

Do góry