• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

24h po zabiegu

koral77

New member
hmm… widzę lekkie krwawienie na szwach bądź pomiędzy nimi, cały czas nosze do góry. No i ze względu na to minimalne krwawienie mam wrażeni, że powinienem go opatrunkować ciągle… zmieniam co 12h. przemywam, no i nowy opatrunek i tak w kółko… ale mam wrażenie, że za każdym razem jak zmieniam opatrunek to naruszam jakiegoś strupka i sie sączy minimalnie ta krew punktowo. Ehh… sam już nie wiem czy to ściągać czy co… Dzisiaj po 17ej minie pełne 7 dni od zabiegu.
 

Janek77

Member
Nic mi do tego, nie mogę ci mówić co powinienes wiec rob jak uwazasz ale skoro masz wątpliwości to może poprostu spróbuj ściągnąć opatrunek wcześniej i zobacz czy coś się dzieje. Niewiem. Jeżeli uważasz ze opatrunki zmniejszają krwawienie to nos
Pozdro ;)
 

koral77

New member
No właśnie myśle, żeby nie spróbować go ściągnąć na trochę i zobaczyć co się będzie działo, mocno nie krwawi tylko minimalnie miejscowo, może będzie się lepiej goilo niż podczas ściągania i zakładania nowego co 12h. Musze to przedumac to wieczora ;)
 

mrozny85

New member
No właśnie myśle, żeby nie spróbować go ściągnąć na trochę i zobaczyć co się będzie działo, mocno nie krwawi tylko minimalnie miejscowo, może będzie się lepiej goilo niż podczas ściągania i zakładania nowego co 12h. Musze to przedumac to wieczora ;)

stary, lepiej moze isc do lekarza, zostaw, popryskaj octenispeptem...
 

Janek77

Member
1. Z czym iść do lekarza?
2. Długo po terminie z tego co kojarzę z jego tematu to na nastepny dzień chodził bez i po dniu mowił ze lepiej (i niepamietam dokladnie ale chyba mowil ze krwawienie ustapilo) A co dalej to może napisze. W każdym razie krew w pierwszym tygodniu to nic dziwnego a jeśli po tygodniu dla kogoś opatrunek jest denerwujący i chciałby go ściągnąć to przy zachowaniu pewnych ostrożności i oczywiście używaniu głowy, powinien go ściągnąć i żyć normalnie. No i trzeba dbać o higienę ale wątpię żeby koral o tym nie wiedział.
Pzdr :)


A ja już w czwartek wizyta i ściąganie szwow. Zobaczymy co powie :)
 

koral77

New member
Napisze Napisze :) Tak jak pisałem co ściągnąłem opatrunek, to już do tej pory go nie zakładałem. Krwawienie ze szwów itp nie pojawiało się ponownie, tylko przez te pierwsze kilka dni. Później napiszę więcej.

Farciarz, czyli już prawie jesteś na końcówce ;p co do szwów oczywiście ;)
 

Janek77

Member
Nie staje mi ale mogę powiedzieć że jestem podniecony :D juz na początku ściągania lekarz zapytal pomocniczki dlaczego u wszystkich się tak nie goi i ze na to jest prosta odpowiedz (dodałem ze higiena i potwierdzili :D) lekarz ściągnął szwy nasunal goscia i pokazał że tak będzie wyglądać wieczorem jeść ze napisze w tematach ze napleteknie powinien się zerwać mi powiedział ze nie będzie. Dostałem maść na noc lekka opuchlizne osmarowac i przez miesiąc mniejwiecej (do momentu jak sam zauważ że jest okej. Wspulzyc juz mogę (ale z gumka), basen jeszcze tydzień.
No i ogólnie z lekarzem się pozegnalem mam nadzieje ze juz go więcej na oczy nie zobaczę :D jak coś to pytać. Jest dobrze :p
 

Janek77

Member
Dalej jest. Co prawda już mniejsza miękka i nie taka straszna. Ale wydaje mi się ze ona zejdzie. Lekarz przepisał jakąś maść colotharm czy jakoś tak (doktorskie pismo :D) jutro kupie w aptece szpitalnej to napisze jak dokładnie się nazywa i lekarz pewny siebie mówi zeby ta maść używać przez około miesiąc (dokładnie do momentu jak zauważ że opuchlizna zeszla) wiec chyba wie co mowi
 

aussleitner

New member
U mnie też jest dużo mniejsza, miękka i elastyczna, ale od jakiegoś czasu nie widzę postępów w zmniejszaniu się. Wszystko się zagoiło, ale efekt różowej opony z falbanami mnie drażni. Wykorzystałem już całą maść od doktora i właśnie zastanawiam się czy to zejdzie, bo oczytałem się przypadków, kiedy utrzymywała się nawet kilka miesięcy po zabiegu, a wtedy już raczej nie ma innej opcji tylko ponowne krojenie, czego wystrzegam się jak ognia.
 

Janek77

Member
Ale czy to ci naprawdę tak bardzo przeszkadza? O ile nie jest to spuchniete to chyba nie powinno. No i musisz pamiętać że jakiś ślad po ingerencji zostanie
 

Podobne tematy

Do góry