• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

24h po zabiegu

Janek77

Member
Witam wczoraj miałem zabieg. Wydaje mi się ze dokładniej było to częściowe obrzezanie.
Penis ogólnie mnie nie boli jedynie podczas dotyku z gaciami
Stety niestety przeczytałem kilka wątków. Coś o oponach itd.
Moglbym prosic o ocenę? Wizyte kontrolna mam na czwartek (7 dni po)
Liczę ze ktoś coś powie bo coraz bardziej obsrany jestem ^^ a ja lubię się nakręcac
https://i.imgur.com/iiKNwaE.jpg
 

Batarian

New member
Tydzień temu miałem zabieg. Taka opuchlizna była widoczna u mnie może 4 dni? Potem praktycznie zniknęła. Dbaj o higienę, przemywaj, zmieniaj opatrunek, fiutek trzymaj ku górze. Rivanol i octenisept działa u mnie dobrze i więcej nie trzeba. Ew później oliwka na żołądź, by uniknąć odparzeń i otarć. O tym ostatnim dopiero się dowiedziałem, takze polecam ;)
 

Janek77

Member
Mi lekarz zalecił xyvelam raz dziennie, cycloe 3 fort 3 razy 2 tab i octenisept 3 razy dziennie. Właśnie skończyłem kąpiel która poszła lepiej niż się spodziewałem bo fiut w sumie nie reagował ^^ czyli dobrze
Opatrunkowe nie zakladam. Lekarz powiedzial żeby tylko ściągnąć na następny dzień (dziś rano) wiec nie zakładam. Fiutka trzymam opuszczonego nie wiem czy do góry byłoby wygodnie i inni piszą o obcisłe bieliźnie kiedy mi pasuje workowata żeby nie dotykał krocza i lekko opierał się o nogę ^^
 

Janek77

Member
Tydzień temu miałem zabieg. Taka opuchlizna była widoczna u mnie może 4 dni? Potem praktycznie zniknęła. Dbaj o higienę, przemywaj, zmieniaj opatrunek, fiutek trzymaj ku górze. Rivanol i octenisept działa u mnie dobrze i więcej nie trzeba. Ew później oliwka na żołądź, by uniknąć odparzeń i otarć. O tym ostatnim dopiero się dowiedziałem, takze polecam ;)

A jeszcze jedno. Miałeś takie przypadki ze COŚ ci wyplywalo? W sensie po jakimś czasie mogę poczuć ze mam wilgotnego oczywiście nie jestem cały mokry bo to jakby zasychalo. Może to krew + coś? Jak przetre papierem to jest jakby brązowe
Miałeś takie coś?
 

aussleitner

New member
Też jestem po zabiegu, już ponad tydzień i właśnie też miałem/nadal mam problem z zaciągnięciem go przez tego flaka zwanego oponką :D Mega wystraszony poszedłem tydzień później na kontrolną i fakt doktor mi zaciągnął go boleśnie, ale też nie mówił, że źle zrobiłem chodząc z odkrytym żołędziem (nawet powiedział, że przynajmniej dostosował się dobrze do dotyku). Mam nadzieję, że to samo zejdzie, bo podczas mycia żołędzi musiałem zsunąć delikatne napletek i niestety znowu się odkryło, a ja nie mogę sobie poradzić z zaciągnięciem i mnie to dobiło, ale przecież nie będę drugi raz lecieć do doktora. Tak to ogólnie wyglądało u mnie to jak u ciebie - może nawet gorzej, dzisiaj oponka już znacznie się zmniejszyła, ale nadal jest. Mam smarować maścią i ma być dobrze.
 

Janek77

Member
Też jestem po zabiegu, już ponad tydzień i właśnie też miałem/nadal mam problem z zaciągnięciem go przez tego flaka zwanego oponką :D Mega wystraszony poszedłem tydzień później na kontrolną i fakt doktor mi zaciągnął go boleśnie, ale też nie mówił, że źle zrobiłem chodząc z odkrytym żołędziem (nawet powiedział, że przynajmniej dostosował się dobrze do dotyku). Mam nadzieję, że to samo zejdzie, bo podczas mycia żołędzi musiałem zsunąć delikatne napletek i niestety znowu się odkryło, a ja nie mogę sobie poradzić z zaciągnięciem i mnie to dobiło, ale przecież nie będę drugi raz lecieć do doktora. Tak to ogólnie wyglądało u mnie to jak u ciebie - może nawet gorzej, dzisiaj oponka już znacznie się zmniejszyła, ale nadal jest. Mam smarować maścią i ma być dobrze.

Zobaczymy mam nadzieje ze się negatywnie nie zdziwię. A powiedz wiesz o co chodzi z penisem do góry? Tez tak chodziłem czy miałeś go normalnie opuszczonego ?
Miałeś używać opatrunkowe?
 

aussleitner

New member
A chodzisz bez? Opatrunki niby są koniecznością, ale mój lekarz mówił, że zwykła gaza tylko w przypadku krwawienia, co kilka dni po zabiegu jest normalne. Członek oczywiście do góry obowiązkowo. Ja nosiłem opatrunki, bo miałem mega opuchliznę, poza tym nie wyobrażałem sobie wtedy chodzić z gołą żołędzią, która jest bardzo czuła. Moczyłem go w wodzie/rumianku, pryskałem octeniseptem, potem owijałem w gazę i do góry.
 

Batarian

New member
A to nie kwestia krwi w penisie? Skierowany do góry ma chyba mniejszy przepływ co zmniejsza opuchliznę.
Kminie na chłopski rozum raczej także wiecie.

A co do opatrunku. Ja martwilbym sie o otarcia i szwy.

Płynów dziwnych raczej u mnie nie było raczej. Na początku zewnętrzny skrzep przy pierwszej zmianie opatrunku. Gilowaty taki. Są też zoltawe plamienia ale to kwestia otarc i pęcherzyków z tym zwiazanych.
 

Janek77

Member
No tak chodzę bez. Gdyby lekarz kazał zakładać opatrunek to by mi to chyba pokazał prawda?
O penis ie do góry tez nie mówił. Dla pewności zadzwonię w poniedziałek

"Maetwilbym się o otarcia i szwy" tez się bałem ale szwy dobrze trzymają a ja nie kombinuje zabardzo. Nie biegam ani nic podobnego. Można powiedzieć ze nawet kuleje bo jak zrobię większy krok to żołądź coś dotyka wiec jest impuls. Chociaż chyba już coraz mniej go to denerwuje
No zaskoczyliscie mnie z ta koniecznością podnoszenia do góry
Mam nadzieje ze doktorek wie co robi :p
Zastanawia mnie też jedną rzecz o którą będę go musiał zapytać
30 tabletek cyclo 3 fort 3 razy 2 tab = 5 dni
Mam dokupić przed kontrola czy do skończenia opakowania...
 

aussleitner

New member
Batarian ma rację, to kwestia ukrwienia, ale penis w górze to jest jedna z podstaw do dobrego gojenia i dziwne, że lekarz ci tego nie powiedział. Ma to szczególne znaczenie w pierwszych dniach po zabiegu, bo zapobiega puchnięciu.

Moja żołądź też była mega wrażliwa, nie zapomnę jak doktor ją umywał podczas zabiegu po odsłonięciu pod ciśnieniem wody, była to tylko woda, a ja czułem jakby mi ją ściskał w ręce. Teraz widzę stopniowo poprawę, bo w pierwszych dniach podobnie jak ty kulałem i chodziłem jak kowboj, chodzenie na dłuższą metę odpadało, dlatego przez pierwszy tydzień siedziałem w domu.

Jak to robię? Po prostu chwytam za dolną część sprzętu i ustawiam do góry, tak jakby miał erekcję. W bieliźnie mam włożoną czystą gazę, przytrzymuję ręką ptaka do momentu kiedy nasunę bieliznę i gotowe. Osłoń żołądź właśnie jakimś bandażem, gazą to będzie cię mniej bolało.
 

Janek77

Member
Ja pierdole...! Zamiast kurwa robić cokolwiek innego ja się musze martwić.... czy ja mu kurwa coś zrobiłem czy o co chodzi czy może mu śpiesznie bylo bo kolejny klient nadchodzi no nie kumam TO KURWA MOIM OBOWIĄZKIEM JEST PYTAĆ GO JAK MAM O TO DBAĆ CZY ON POWINIEN MI WYJAŚNIĆ MNIEJ WIĘCEJ. Jeszcze zajebiście zero kontaktu bo nadchodzi niedziela. Zajebiście....
 

aussleitner

New member
Stary dokładnie cię rozumiem, jak zobaczyłem mojego mega spuchniętego ptaka, kupę mięsa i w dodatku nie mogłem tego naciągnąć to płakać mi się chciało przed lustrem. Nie mogłem też nijak skontaktować z lekarzem. Godziny zmiany opatrunków, odklejanie tego, stres, lęk, zniechęcenie. W dodatku przy odklejaniu opatrunku bolało jak licho. Czas leczy rany, trzeba zacisnąć zęby i czekać.
 

Batarian

New member
Spokojnie ziom, kazdy na widok ptaka po zabiegu miał pełne rajtuzy. Miałem taką opuchliznę że wyglądało jakby mi nowy wacek wyrastał, bez kity. Na drugi dzień o połowe mniejsza opuchlizna, potem juz zniknęła. Kwestia czasu.

Opatrunek to jednak ważna sprawa. Większy komfort, mniej stresu i bielizna czysta. A co do lekarza, wierz mi, mój tez powiedział tylko żeby octeniseptem psikać i będzie luz. Cóż, mylił się ale od tego jest to forum, byśmy sobie wzajemnie radzili w takich sytuacjach. Penisa trzymaj skierowanego ku górze. Jesli nie trzyma się sam, podklej plastrem i po problemie.

A ten cyclo wygląda jakby miał zmniejszyć krwawienie itp. Nie znam się, tyle z opisu leku udało mi sie wyciągnąć.
 

Janek77

Member
; ( ; ( ; (
Kurde może jednak nie mam obowiazku noszenia go ku gorze.. chociaż będę się starać próbuje sobie mimo wszystko wmówić ze doktorek wie co robi i mnie nie zlal po zabiegu w sumie jak mi owineli i okleili gostka to nie przyklejali do brzucha ani asystentka ani sam lekarz
Smutek jak cholera niedosc ze nie byłem ucieszony ze musze to robić bo nie jestem fanem to teraz jeszcze się martwie normalnie płacze i nieogarniam :(
 

Janek77

Member
Tak. Ciesze się ze jednak jest to forum i dzięki wam za chęć odpisywania
Trzymać się trzyma wiec jest w miarę okej spróbowałem przedtem ustawić do góry to nie najgorzej bólu nie czuje chyba tylko czasami będę musiał poprawić gdy czubek za bardzo będzie dotykać. No i zobaczymy teraz jestem po kąpieli to spoko ale później czy się nie przyklei do gaci.
A tak wogóle to octenisept jest na szwy i rany czy ma zoledzia? LUB to i to? :D bo w sumie nie wiem i całego psika razem z opuchlizna przed szwami ^^
 

Batarian

New member
Działą jak woda utleniona, po prostu. Po każdym opróżnianiu zbiornika wycieraj resztki moczu i psikaj. Ważne by było sterylne w miarę wszystko
 

Podobne tematy

Do góry