• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zdejmowanie pierwszego opatrunku.

nope

Well-known member
No powinienes miec skore tak jak na 1 zdjęciu. Jak bardzo boli to tez sie nie szarp za bardzo z tym zeby nic nie uszkodzić bo aż taki fachowiec ze mnie nie jest w tych sprawach ale wiem tyle ze przy obrzezaniu czesciowym lepiej ten napletek miec nalozony bo widzialem juz kilka tych oponek tutaj. U ciebie nie koniecznie to musi byc to. Moze to byc zwykla opuchlizna ale wiesz jak jest
 

nope

Well-known member
Jak dales rade nalozyc sam to gitara. Juz jestes coraz blizej mysle swobodnego sciagania napletka i nakladania go spowrotem :)
 

Pppawie

Member
Jak dales rade nalozyc sam to gitara. Juz jestes coraz blizej mysle swobodnego sciagania napletka i nakladania go spowrotem :)
Mam taką nadzieję, mocno się przestraszyłem tej całej oponki, wolałbym nie musieć odwiedzać sorów/lekarzy i tym podobnych. Sama operacja zdecydowanie dostarczyła mi wystarczająco wrażeń związanych z lekarzami.

Paradoksalnie "nałożenie" było strasznie krótkie, był taki moment od którego bolało, ale od niego brakowało milimetrów i wszystko było cacy.
 

nope

Well-known member
To mysle ze jest oki. Jak zacznie schodzic opuchlizna to mysle ze bedzie juz dobrze smigal góra dół ; D do mycia powinienes odciagsc napletek i przemywac linie szycia ale też nie rób trgo na silę. Jak boli czy coś to się nie szarp z tym i daj spokojnie zejsc opuchliznie.
 

nope

Well-known member
E to git :D eee to jak na 4 dni to przyznam szxzerze ze dobra robota. Jeszcze sie nie szarp bardzo z tym napletkiem nawet do mycia jak nie bedzie schodzil to silą nie sciagaj bo opuchlizna jeszcze duża. Za tydzień dwa już bedzie elegancko
 

Pppawie

Member
Na nocne wzwody polecam ten temat: https://meskiezdrowie.pl/threads/opatrunek-na-nocne-wzwody-instrukcja.94/ mi troche pomógł i ja też jak się obudzilem ze wzwodem to szybkie siku i chwilke postałem na zimnych płytkach i mały opadał. Polecam w pierwszych tygodniach tak robic i ograniczac te wzwody i nie wywolywac bez powodu chociaz z dobrym szyciem nie powinno sie nic spieprzyc to lepiej dbać.
Jak na razie intencjonalnie czy też przypadkowo ani razu wzwodu nie miałem. Skutecznie odciąłem się od wszelkich instagramów i tym podobnych. A jak mi się pałętają jakieś tego typu myśli w głowie to odpalam grę i strzelam do ludzi, też pomaga. Wzwody były największym problemem w pierwsze kilka dni, bo realnie i żywo mnie bolały, obecnie mam wrażenie, że ból jest dużo mniejszy albo zerowy, więc w zasadzie jedynie ta oponka jest problemem. Chyba źle zrozumiałem wszelkie instrukcje, bo zamiast ustawiać pacjenta pionowo, to przyklejałem go w kierunku brzucha.
Dzięki za link, spróbuję zrobić taką instalację dzisiaj w nocy ^^
 

nope

Well-known member
Dobrze zrozumiales. Ustawianie pacjenta do góry to znaczy miec w kierunku brzucha skierowanego. Sam tak nosiłem i podklejałem sobie do brzucha. No to jak coraz mnjej boli to jest coraz lepiej :) mnie osobiscie wzwody troszke sprawialy dyskomfort przez 2-3 tygodnie ale to kazdy ma inaczej widze. Narazie szanuj pacjenta dopoki ma opuchlizne i nie szarp sie z niczym i będzie dobrze :D czytalem tez rozne obrzezania czesciowe i tsm niektorzy poraz pierwszy sciagneli napletek dopiero po 2-3 tygodniach takze jest wszystko git. Sam duzo gralem po zabiegu polecam to jest dobre 😂😂 szkoda tylko ze jak mialem zabieg to nie bylo i nadal nie ma jeszcze battlefielda 2042 😂😂😂
 

Pppawie

Member
Dobrze zrozumiales. Ustawianie pacjenta do góry to znaczy miec w kierunku brzucha skierowanego. Sam tak nosiłem i podklejałem sobie do brzucha. No to jak coraz mnjej boli to jest coraz lepiej :) mnie osobiscie wzwody troszke sprawialy dyskomfort przez 2-3 tygodnie ale to kazdy ma inaczej widze. Narazie szanuj pacjenta dopoki ma opuchlizne i nie szarp sie z niczym i będzie dobrze :D czytalem tez rozne obrzezania czesciowe i tsm niektorzy poraz pierwszy sciagneli napletek dopiero po 2-3 tygodniach takze jest wszystko git. Sam duzo gralem po zabiegu polecam to jest dobre 😂😂 szkoda tylko ze jak mialem zabieg to nie bylo i nadal nie ma jeszcze battlefielda 2042 😂😂😂
Tzn. do brzucha to tak wiadomo, tylko jak śpię i jestem na leżąco to przyklejenie go do brzucha sprawia, że właściwie to pacjent leży. W kierunku mojej głowy co prawda, ale wciąż leży.
Mi znajomy w dzień operacji/dzień przed kupił Battlefielda 5 akurat i skutecznie mnie to odciąga od kombinowania czy wzwodowania 😝
W każdym innym medium zawsze jest ryzyko zobaczenia czegoś seksualnego bądź o takim podtekście, natomiast w strzelaniu czy wysadzaniu ludzi na prawdę nie potrafię znaleźć niczego (przynajmniej seksualnie) podniecającego 🤣
 

Pppawie

Member
Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj spróbowałem przejść się po domu w samych bokserkach (bez bandaży, lepców, taśm i tego wszystkiego) i jest to wykonalne. Wciąż nieco niekomfortowe ale definitywnie możliwe, zwłaszcza, że znacząco obniżyła się nadwrażliwość żołędzia. Tutaj pojawia się moje pytanie, czy takie chodzenie może zaszkodzić ranom/szwom/pacjentowi? Jest to nomen omen bezpośredni kontakt pacjenta z materiałem. Nie mówię (przynajmniej na razie) o wychodzeniu na pole, ale takim zwykłym chodzeniu po domu, do toalety czy przy robieniu obiadu. Byłoby to strasznie wygodne i szybkie, w porównaniu do przygotowania różnorakich bandaży i zaklejaniu tego taśmami, które po czasie odpadają.
 

Pppawie

Member
Dobra jutro miną dokładnie trzy tygodnie od operacji i ku mojemu szczęściu, pacjent goi się wyśmienicie, od ponad tygodnia nie noszę już bandaży a normalne bokserki bez żadnego uwierania (choć dalej nie lubię się ze schodami). Właściwie to wizualnie nie widać już praktycznie żadnych ran, jedynie szwy.

Tutaj rodzi się moje pytanie, czy mogę już wziąć kąpiel w wannie?
 

nope

Well-known member
No to mysle ze szwy mozesz smialo ciachać bo 3 tyg to wystarczająco długo na zrośnięcie się tkanek , żeby skóra sie nie rozeszła. Ja nosiłem 4 tyg bo byłem nie doinformowany i pomiędzy 3-4 tyg szwy już mi poprzecinały skóre w niektorych miejscach od wzwodu i zrobiły mi się białe kreski w tych miejscach : p
 

Pppawie

Member
No to mysle ze szwy mozesz smialo ciachać bo 3 tyg to wystarczająco długo na zrośnięcie się tkanek , żeby skóra sie nie rozeszła. Ja nosiłem 4 tyg bo byłem nie doinformowany i pomiędzy 3-4 tyg szwy już mi poprzecinały skóre w niektorych miejscach od wzwodu i zrobiły mi się białe kreski w tych miejscach : p
Ciachać w sensie wziąć nożyczki i przecinać to co jest widoczne? ;o
 

Podobne tematy

Do góry