• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Jerzy W

Well-known member
Ja bym tego nie robił, bo przy istniejącym stanie zapalnym antybiotyki znacznie lepiej penetrują. Lepiej włączyć przeciwzapalne po antybiotyku.
Natomiast mega ważne jest wykonywać codziennie masaż prostaty co najmniej 20 minut przy antybiotyku, bo to bardzo poprawia penetrację leku gdyż wzmaga krążenie krwi.
 

typeczek

Member
Ja bym tego nie robił, bo przy istniejącym stanie zapalnym antybiotyki znacznie lepiej penetrują. Lepiej włączyć przeciwzapalne po antybiotyku.
Natomiast mega ważne jest wykonywać codziennie masaż prostaty co najmniej 20 minut przy antybiotyku, bo to bardzo poprawia penetrację leku gdyż wzmaga krążenie krwi.
Właśnie po wytrysku wszystko się mega zaostrzyło :) No nic czas pokaze
 

Grom

Well-known member
Lateksowa rękawiczka i oliwka dla dzieci. Następnie klękasz na jedno kolano albo opierasz stopę o krawędź wanny. Pakujesz od przodu czyli od strony brzucha najdłuższy palec w dupsko i wyczuwasz prostatę. Masaż robisz palcem tak jakbyś kogoś nim przywoływał na zasadzie "chodź tu gagatku". Masujesz aż ci palec odmówi posłuszeństwa, uwaga! niebezpiecznie jest masować aż do omdlenia palca przy antybiolach fluorochinolowych bo można uszkodzić stawy między paliczkami palców. Masaż powinien być praktycznie bezbolesny choć mało przyjemny. Intensywnie masując powinieneś mieć uczucie jak przed oddaniem moczu, przy masażu uważać na moczowód! masujemy jedną i drugą polać prostaty a nie jej centrum. Przy mocnym masażu, gdy nie grzmociłeś nikogo i się nie masturbowałes kilka dni powinna wypłynąć z cewki wydzielina. Powodzenia!
 

Jerzy W

Well-known member
Przy masażu prostaty każdy musi znaleźć wygodna pozycję dla siebie. Ja na przykład kucam. Ale można jak Grom albo na leżąco i nogi podkurczone. Palec serdeczny.
Funkcją masażu jest pozbycie się zastojów wydzieliny prostaty i tam zalegających bakterii.
Przyczyna zapalenia to stresy, siedzący tryb życia i brak seksu. Stresy powodują napięcia w okolicach prostaty i nadkażenie prostaty bakteriami jakie bytują naturalnie w organizmie. Siedzący tryb życia i brak seksu powodują zastoje wydzieliny co ułatwia kolonizację przez bakterie. Brak ruchu lub seksu codziennie utrwalają nieprawidłową pracę mięśni dna miednicy (napiecia).
W tych okolicznościach prostata zaczyna być podatna na zakażenia.

Masaż prostaty musi być robiony co 2 dni. Musi trwać co najmniej 20 minut. Masowanie obu stron prostaty ale też całość okrężnymi ruchami w obie strony a także masaż bocznych okolic prostaty aby rozluźnić cały obszar.
Można chodzić na masaż tantryczny za 300 zł lub robić to samemu. Może to też robić partnerka jak jej się chce.

Jeżeli nie można mieć seksu codziennie to codzienny spacer. Masturbacja co 3 dni. Częsta, codzienna masturbacja chyba utrwala napiecia w okolicach prostaty, szczególnie w połączeniu z brakiem ruchu. Codzienny seks jest zdrowy bo to opróżnianie prostaty + ruch.
 

Grom

Well-known member
Levofloksacyna plus:
- distreptaza czopki,
- Witamina C i E (Olej lniany),
- Mg, Cynk (w dwugodzinny oddaleniu od przyjmowania antybiotyku),
- NAC,
- I najważniejsze galaretka z kurzych łapek.
 

abst3

Well-known member
Czy jak mi spuchła prostata po levoxie czy to dobrze wróży:D Na początku do 5 dnia super poprawa A teraz jakby mi dupe rozsadzić miało:D
Często jest tak, że na początku odczuwasz poprawę a później pogorszenie, jeśli nie występują skutki uboczne nie sugerujesz się tym tylko lecisz lewoxe do końca.
 

jarcy

Well-known member
Dziś odebrałem kolejny już posiew z płynu sterczowego no i mamy nowość bo była i znikneła 2x klebsiella jakies 4 mce temu potem po niej pojawiło się e-coli ale też znikneło no a teraz mamy fecalis i jakiś gronkowiec skórny. To są normalnie jakieś cuda bo pomimo nie leczenia bakterie same znikają poczym pojawjają się nowe inne..... jako, że przymierzam się do antybiotyku to poprosiłem o sprawdzenie czy fosfomycyna bedzie odpowiednia i okazuje się, że jest na nią wrażliwa ta bakteria. I moje pytanie czy ktoś z was próbował ja na dłuższą metę i jak to wyglądało w kwestii skutków ubocznych no i samej skuteczności
 

Maskonur

Active member
Ja brałem monural 3g w połączeniu z levoxą.
Monural, jedna saszetka co drugi dzień przez 1,5 miesiąca, czyli w sumie 20 saszetek. Zero poprawy, skutki uboczne to biegunka, w najgorszym czasie chodziłem po 15 razy na dzień się wyproznic, leciała sama woda, biegunka trwała około 3 dni. I miałem wykryte e.fecalis wzrost mierny.
 

Maskonur

Active member
@jarcy, Tobie wychodzą jakieś bakterie a mi nic, tylko raz, na początku u Gołąbka wyszło e.fecalis, później chyba z 10 badań i wszystko czyste. Wychodzą mi leukocyty w moczu po masażu stercza, mocz przed masażem czysty.
 

Podobne tematy

Do góry