• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

mozart

Member
Panowie Xanax może uzależniać i robi papkę z mózgu są łagodniejsze leki. Chyba że sie bierze czasowo to ok. Jak ktoś ma dolegliwosci na tle nerwowym to na pewno mu stres potęguje chorobę. Baaa stres moze wywolać wiele chorob autoimunologicznych...
Pewnie że może ale podaj mi lek który przywróci mnie do życia ( bez bólu) to rzucam go w pizdu... żyje, pracuje i mam jaśniejszy umysł... takie są moje skutki uboczne. Chyba że masz zapalenie prostaty bez objawowe, ja byłem trupem i zdychałem z bólu.
 

Maskonur

Active member
Nie zgodzę się, bo sam to przerabiałem. W moim przypadku obraz USG wskazał dokładniejszą diagnozę. Ważne też kto robi ten TRUS
A miałeś zwapnienia? Ja myślę że to one zatkały kanaliki w prostacie i są powodem dolegliwości, po wytrysku robi się obrzęk cewki bez żadnego zaczerwienienia itp. Poprostu sam obrzęk. Sikanie też się ustabilizowało, chodzę 5 do 7 czasem 8 razy. Jednak po wytrysku muszę częściej chodzić. Mam nadzieję że ta fala coś pomoże, żadne badanie nie wykazały nic złego poza leukocytami w moczu po masażu stercza, rozmiary prostaty też w normie, bakterii brak tylko te zwapnienia.
 

marcelus

Active member
@Maskonur leczenie polega na badaniach i wykluczeniach. Zrób trus i będziesz miał obraz na temat zwapnień. Ja mam torbiel i małe zwapnienia, torbiel nie jest od strony cewki więc nie przeszkadza, zresztą ja objawów nie mam już żadnych poza żółtym nasieniem. Z falą możesz próbować, ale prędzej może być problem z mięśniami.
 

Grom

Well-known member
@Maskonur co do fali jestem sceptyczny. Masaż powinien być skuteczniejszy. Zresztą ktoś tu opisywał kwestę fali. I był zawiedziony.
@mozart Ty bierzesz Xanax czy zamierzasz? Jeśli nie brałeś jeszcze to może warto spróbować np. Depratal.
Co do Xanaxu to w filmie Kokainowi Kowboje na Netflixsie babeczka waliła Xanax i była księgową dilerów więc raczej aż tak źle nie jest 😉
 

Maskonur

Active member
Miałem już kilka masaży i trochę lepiej było, ale to może placebo. Zapytam na pierwszej fali czy można połączyć fale z masażami może się zgodzi.
 

luki11

New member
Czy miał ktoś z was ogniska pozapalne w pośrodkowej częsci prostaty? Na zwyklym USG wyszlo brak echa w dwoch punktach. Z tego co widze ze zdjec z USG to jedna ma 6 mm a droga 11 mm. Mam tez podejrzenie zwólknienia szyji pecherza ale to odrebny temat o którym wiaodmo mi od dawna ale fdopiero teraz dowiedzialem sie o tych ogniskach (torbielach). BYc moze to jest przczyna pogorszenia od miesiaca mojego odpływu moczu jak równiez dostalem kropelkowanie po mikcji które czasem jest obfite. Lekarz dal tez skierowanie rezonans NMR z analiza pirads. Mial ktos z was tkai rezonans czy on wogole pokaze te torbiele? I czmu sluzy ta analiza PIRADS? czy to potrzebne. Jestem jescemlody 37 lat.
 

luki11

New member
mało co moge znalesc na temat operacji tych torbieli ale lekarznic nie mowil o zabiegu. Czy cos moze slyszeliscie i czy jest tak ryzykowna jak nacicie szyji pecherza? Tez endoskopowo te torbiele sie leczy? NO bo skor sa w centealnej czesci no to musza byc w cece sterczowej ale chybaponizej syzji pecherza z tego co tu wide na zdjeciu albo w jej dolnej czesci.
 

luki11

New member
Dodam oczywiście ze od niedawna mam wieksze piecenie i codzinnie w gruczole krokowym na dole ale to moz ebyc spowodwane tym trudniejszym odfdawaniem moczu. Na uroflometrii wynik slaby ale zaleganie 0. na USG tez zaleganie zero. Ale w ciagu dnia zwlascza wiecozrm czuej ze czasme ten mocz zalega. Stwirdzoni tez stan zapalny prostaty przez dotyk ale tak ja mowie wsyztsko tomoze byc spowdowane zmanami anatomicznymi zwęzenia , torbiele. bo stan zapalny mam od kilkunastu lat tyle ze ostanio nie doswiekral mi za bardzo zylem z tym i w miare wytsko byl ok tylk po wytrysku bylo czuc a tak luz mocz wmire szybko wsyztsko szlo a od miesiaca sie tak pogorszylo. I nie wiem cz to wlansi te zwolknienie wieksze sie zrobilo czy moze te torbiele nagel sie zrobuly albvo byly od dawna i urosly. Nigdy w zyciu nie mialem kropelkowania pommo stanu zapalnego prostaty a nagle od miesiaa po mikcji takie kropelkowanie jest.
 

taki_tam

Active member
Czy miał ktoś z was ogniska pozapalne w pośrodkowej częsci prostaty? Na zwyklym USG wyszlo brak echa w dwoch punktach. Z tego co widze ze zdjec z USG to jedna ma 6 mm a droga 11 mm. Mam tez podejrzenie zwólknienia szyji pecherza ale to odrebny temat o którym wiaodmo mi od dawna ale fdopiero teraz dowiedzialem sie o tych ogniskach (torbielach). BYc moze to jest przczyna pogorszenia od miesiaca mojego odpływu moczu jak równiez dostalem kropelkowanie po mikcji które czasem jest obfite. Lekarz dal tez skierowanie rezonans NMR z analiza pirads. Mial ktos z was tkai rezonans czy on wogole pokaze te torbiele? I czmu sluzy ta analiza PIRADS? czy to potrzebne. Jestem jescemlody 37 lat.
Hej

mam torbiel pośrodkową w prostacie. Nie wiadomo jakiego pochodzenia. Raczej tego się nie robi przezcewkowo, a bardziej pod kontrolą TRUS przez odbyt wykonując ich punkcje.
 

shez.91

New member
Minęło trochę czasu odkąd tu bylem, cierpiałem rok czasu na zapalenie prostaty, masa antybiotykow, posiewów oczywiście wszystkie ujemne. W marcu tego roku jeszcze miałem robiony rezonans i stwierdzone zapalenie, lekarz dal cipropol którego oczywiście nie brałem, bole w nerkach przez jakieś zlogi. Piłem 3l wody dziennie i bralem 500mg oleju z czarnuszki 2x dziennie, bol nerek zniknął. 3 tyg temu zrobiłem próbę 4 szklanek w Warszawie, nie wiem czy zrobili mi ją dobrze czy nie, wyniki ujemne. Wczoraj byłem u urologa który jest dość dobry w mieście, badanie per rectum w normie, usg w normie, rozmiary , kształt itp w normie. Lekarz powiedział że nie ma do czego się przyczepić i uchronil mnie przed kolejna zbędna antybiotykoterapia. Zapalenie mogło być spowodowane szczelina odbytu która miałem a zacząłem zaleczać. Wyzdrowiałem a rok czasu rujnowało mi to psychikę, dzięki Panowie za wszystkie wskazówki!
 

luki11

New member
Witam . Miał ktos z was multiparametrycnzy rezonans magnetyczny stercza z ocena w skali PIRADS? Nie orientujecie sie czy tak ametoda moze ukazac zwezenie cewki streczowej (szyji pecherza)? i czy moze mial ktos tez reonans calej miednicy malej i czy tutaj moga wyjsc zwezenia cewki mocczowej? Wiadomo robi sie cyskostopie ale poco jelsi tkai rezonans by dal odpowiedz.
 

Maskonur

Active member
Ja miałem dwa razy rezonans z kontrastem, za pierwszym razem stwierdzono czynny stan zapalny i zwiększona komponenta włóknistą, za drugim razem po prawie roku obraz prostaty w normie chociaż dolegliwosci dalej są. (Opisy są dłuższe, napisałem tak w skrocie), ale nic o cewce I szyi pęcherza nie wspominają.
 

jarcy

Well-known member
Czy mial ktos z was Fale uderzeinowa ESWT w okolict prostaty? Prawdopoodbnie mam przeszkode podpecherzowa (zwolknienie) Fala jest na stany zapalne a nie na zwolknienia cewki ale jak tonący brzydwy sie chytam i chciałbym spróbowac bo tak wyczytalem ze ta fala moze zmiękczas zwolk nienia prostaty to moze i by zwolkniein szyji pecherza zmiekczyla. Co szkodzi sprbowac nawet jesli pieniądze w bloto...byle by nie pogorszyla i tu sie dlatego zastanawiam
Ja miałem fale uderzeniową i daje ona tyle. 1- szy raz 800zł bo konował musi zobaczyć dokumenty z ktorymi przychodzisz i nazywa się to kwalifikacja na falę 🤣. No a potem już tylko po 500zł za 7 minut łakotania od uderzenia fali miedzy dupskiem a jajami. No i tak 5 razy-6 razy. Jedynym skutkiem jest mniej pieniedzy w portfelu. Ale próbuj jak każdy zdesperowany, ja czekalem po 2 tygodnie tyle ludzi było na to jak na taśmie produkcyjnej jeden wchodzi drógi wychodzi, huj to daje wszystko ale każdy chwyta się wszystkiego jak ja fale, pijawki, masaże stercza, luzowanie struktur przez odbyt, akupunktura, bańki i huj wie co jeszcze.
 

Maskonur

Active member
Ja mam fale 20.09 pierwszy raz, wychodzi 2500 za 6 zabiegów.

Czy mogę jeszcze jakieś badania zrobić żeby sprawdzić czy coś w tej prostacie nie siedzi?
Z tych co zrobiłem to:
Chlamydia trachomatis pcr
Mycoplasma hominis pcr
Ureplasma spp pcr
Neisseria gonorrhoeae pcr
Bakterie tlenowe
Bakterie beztlenowe
Grzyby
Trichomonas vaginalis
Hsv1/2 test pcr

Obecnie z dolegliwości do pieczenie żołędzi ustępuje po oddaniu moczu, chodzę sikać 5 do 7 razy dziennie czasem może 8, wykryte zwapnienia w prostacie, czy zwapnienia mogą powodować takie dolegliwości? Obraz prostaty w rezonansie prawidłowy.
 

luki11

New member
Ja miałem fale uderzeniową i daje ona tyle. 1- szy raz 800zł bo konował musi zobaczyć dokumenty z ktorymi przychodzisz i nazywa się to kwalifikacja na falę 🤣. No a potem już tylko po 500zł za 7 minut łakotania od uderzenia fali miedzy dupskiem a jajami. No i tak 5 razy-6 razy. Jedynym skutkiem jest mniej pieniedzy w portfelu. Ale próbuj jak każdy zdesperowany, ja czekalem po 2 tygodnie tyle ludzi było na to jak na taśmie produkcyjnej jeden wchodzi drógi wychodzi, huj to daje wszystko ale każdy chwyta się wszystkiego jak ja fale, pijawki, masaże stercza, luzowanie struktur przez odbyt, akupunktura, bańki i huj wie co jeszcze.
Ja mam od dawna problemy z prostatą ale normalnie funkcjonowalem nawet niemuisalme zadnych leków brać. A od miesiaca co sie nagle stalo ze pieczenia trudnosci z oddaniem oczu i powolny strumien. Po Dalfazie raz lepiej raz gorzej. No i co najgorsze to ze pokropelkowanie po mikcji i to czesto obfite i to mnie nie pokoi. Myślalem tez o elektrostymulacji bo tansza i mniej inwazyjna ale nie wiem czy nie zaszkodzi jeszcze bardziej.
 

luki11

New member
Ja mam od dawna problemy z prostatą ale normalnie funkcjonowalem nawet niemuisalme zadnych leków brać. A od miesiaca co sie nagle stalo ze pieczenia trudnosci z oddaniem oczu i powolny strumien. Po Dalfazie raz lepiej raz gorzej. No i co najgorsze to ze pokropelkowanie po mikcji i to czesto obfite i to mnie nie pokoi. Myślalem tez o elektrostymulacji bo tansza i mniej inwazyjna ale nie wiem czy nie zaszkodzi jeszcze bardziej.
a fale to ja mam skierowanie za 200 zl zabieg.
 

luki11

New member
Miałes jakiegos krwiaka po tej fali? Bo problem poelag na tym ze mam tez skierowanie na rezonans (multiparamtrycnzy) i nie wiem czy po takich falach mozna taki rezonans zrobic bo wyczttalem gdzie ze np jak sie ma krwiaka po bippsji to powiino sie odczkeac 12 tyg i dopiro zrobic rezonans a fala tez powoduje krwiaka.
 

Podobne tematy

Do góry