• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

jarcy

Well-known member
Nitroxolinu nie brałem. W moich wcześniejszych postach jest opisane dokładniej jakie antybiotyki brałem. Alkohol nie sprzyja, także lepiej odstawić.
To jak nie brałeś spróbuj może jak mi i u ciebie się poprawi- ja przynajmniej wiem, że jeszcze raz po nowym roku zrobie nim serie ale już znacznie dłużej
 

rpg

New member
Jak się bierze antybiotyki to jest takie wrażenie, że sytuacja się poprawia i że chyba będzie wyleczenie. Antybiotyk najlepiej brać celowany i w bardzo długiej serii, miesiącami. Ja brałem 6 miesięcy, i na koniec prostata wydawała się ok. Nie wiem co dalej zrobię, bo te antybiotyki mało mnie nie wykończyły. Na razie czopki i lek przeciwzapalny Ducloduo. Chyba wrócę do Dulsevi, bo łapie coraz większego doła. Do antybiotyku dobrze jest pić propolis i pyłek pszczeli brać. Nie mówie juz o dobrych probiotykach, bo to podstawa.
 

jarcy

Well-known member
Jak się bierze antybiotyki to jest takie wrażenie, że sytuacja się poprawia i że chyba będzie wyleczenie. Antybiotyk najlepiej brać celowany i w bardzo długiej serii, miesiącami. Ja brałem 6 miesięcy, i na koniec prostata wydawała się ok. Nie wiem co dalej zrobię, bo te antybiotyki mało mnie nie wykończyły. Na razie czopki i lek przeciwzapalny Ducloduo. Chyba wrócę do Dulsevi, bo łapie coraz większego doła. Do antybiotyku dobrze jest pić propolis i pyłek pszczeli brać. Nie mówie juz o dobrych probiotykach,
 

jarcy

Well-known member
Lekrzem nie jestem i sam nie wiem co mi dolega ale w 1szej fazie na początku roku jak mnie to atakowało to głównym objawem był częstomocz i wtedy przeszło mi na kilka miesięcy po urofuraginie. Teraz już objawów mam znacznie wiecej i zastanwiam się czy to wszystko zwiazane z prostatą nie jest wynikiem zalalenia pecherza i od tego to idzie.
 

marcelus

Active member
Panowie dzięki za odzew. Często odnoszę wrażenie, że od forumowiczów więcej się dowiem niż od tych urologów.
Zgadza się tej E.coli mam wzrosty obfite. O zwapnieniach prostaty u siebie słyszałem już z 7 lat temu. Wiem, że są to pozostałości po stanach zapalnych, które potem mogą być dobrym miejscem do zalegania bakterii. Ten Moloxin biorę 400 mg raz dziennie i jeszcze nie półmetek. Kolonoskopii nie miałem nigdy robionej. Co ona może tak na prawdę wykazać mając zapalenie prostaty? Sądzę, że to może być dobry trop.
Szczelina odbytu, prostate od jelita grubego dzieli cienka ścianka, generalnie warto zbadać jelita lub szukać innej przyczyny zwłaszcza w Twoim przypadku gdzie mowa o jednej konkretnej bakterii, która w zasadzie jest prosta do wytępienia.
Co do moloxinu to nie wiem czy te 400 mg to nie za mało, amoksiklav czy nawet levoxe brałem po 1000 mg dziennie, a nie miałem aż tak dużego wzrostu bakterii (2 gwiazdki na 3 możliwe).
Co do urologów pewnie mało jest w Polsce ogarniętych, ale jednak są.
 

Jerzy W

Well-known member
Niestety moja kuracja dała efekt tylko na jakiś czas - przykre efekty wróciły. Tak więc masaże osteopatyczne i/lub akupunktura dają efekt tylko chwilowy. Teraz idę w pełen wachlarz medycyny klasycznej czyli bardzo dokładne badania: PCR 6 uropatogenów, badanie wydzieliny z prostaty, inne posiewy. Zobaczę wyniki badań.
Robiłem w ostatnich miesiącach różne posiewy moczu i nasienia, które dawały wynik nagatywny.
Ciekawe czy testy PCR (genetyczne wykrywanie danych bakterii) oraz badanie wydzieliny z prostaty (a nie nasienia) dadzą jakiś sensowny wynik. Dam znać. Przesrane...

Zrobiłem 2 tygodnie temu badanie wydzieliny z prostaty. Metoda bardzo skuteczna ale nie przyjemna. Najpierw lekarz robi krótki masaż prostaty ok 1 minuta. Potem wkłada do cewki sztyft z watą na końcu - długość ok 10-12 cm. I kręci jak jest już głęboko przy twojej prostacie głęboko. Wyjmuje i natychmiast podaje do cewki lek znieczulający. Sikanie boli do końca dnia.
Po wyjęciu już po kolorze widział, że to Enterococcus faecalis z jego doświadczenia. Miał rację. W dobrym laboratorium zrobiłem test i faktycznie ta bakteria bardzo liczna, wrażliwa na Augmentin. Jem od tygodnia Augmentin w zajebistej dawce 2x dziennie po 875 mg. Tak przez miesiąc. Widzę już stopniową poprawę.
Zobaczymy po miesiącu co będzie. Niestety chyba znowu to niefajne pobranie wydzieliny...

Test 6 uropatogenów PCR zrobiłem i nic. Tylko wydałem 400 zł.

Nie jestem w złej sytuacji, bo jak na razie przynajmniej diagnoza jest jasna i jednoznaczna, a niektórzy się bujają latami z diagnozą.
 

jarcy

Well-known member
Ja
Ja lecę teraz Nitroxolin w skojarzeniu z kotrimoksazolem to taka wersja XXL harddckor
Ja 7 dzień biorę na gronkowca zinnat ale to był chyba bład bo zamiast być lepjej jest gorzej, piecze mnie cekwa jak przy typowym zapaleniu pęcherza. Ile bedziesz brał czasu ? I jaka dawka ?
 

jarcy

Well-known member
Zrobiłem 2 tygodnie temu badanie wydzieliny z prostaty. Metoda bardzo skuteczna ale nie przyjemna. Najpierw lekarz robi krótki masaż prostaty ok 1 minuta. Potem wkłada do cewki sztyft z watą na końcu - długość ok 10-12 cm. I kręci jak jest już głęboko przy twojej prostacie głęboko. Wyjmuje i natychmiast podaje do cewki lek znieczulający. Sikanie boli do końca dnia.
Po wyjęciu już po kolorze widział, że to Enterococcus faecalis z jego doświadczenia. Miał rację. W dobrym laboratorium zrobiłem test i faktycznie ta bakteria bardzo liczna, wrażliwa na Augmentin. Jem od tygodnia Augmentin w zajebistej dawce 2x dziennie po 875 mg. Tak przez miesiąc. Widzę już stopniową poprawę.
Zobaczymy po miesiącu co będzie. Niestety chyba znowu to niefajne pobranie wydzieliny...

Test 6 uropatogenów PCR zrobiłem i nic. Tylko wydałem 400 zł.

Nie jestem w złej sytuacji, bo jak na razie przynajmniej diagnoza jest jasna i jednoznaczna, a niektórzy się bujają latami z diagnozą.
Ja pie......ja Ty to wytrzymałeś ? Ja jak sobie robiłem wymaz z cewki i na 1 cm wprowadziłem w głąb to tak szczypało że szok a on 10 cm w głab zaaplikował bez znieczulenia ? Jesteś kolego prawdzimym bohaterem tego zagadnienia Szacun. Ps. Jeśli to standardowe badanie wydzieliny to chyba jeszcze się jednak wstrzymam ja taki dzielny nie jestem
 

RTHadzaj

Active member
Ja pie......ja Ty to wytrzymałeś ? Ja jak sobie robiłem wymaz z cewki i na 1 cm wprowadziłem w głąb to tak szczypało że szok a on 10 cm w głab zaaplikował bez znieczulenia ? Jesteś kolego prawdzimym bohaterem tego zagadnienia Szacun. Ps. Jeśli to standardowe badanie wydzieliny to chyba jeszcze się jednak wstrzymam ja taki dzielny nie jestem

Ja pie......ja Ty to wytrzymałeś ? Ja jak sobie robiłem wymaz z cewki i na 1 cm wprowadziłem w głąb to tak szczypało że szok a on 10 cm w głab zaaplikował bez znieczulenia ? Jesteś kolego prawdzimym bohaterem tego zagadnienia Szacun. Ps. Jeśli to standardowe badanie wydzieliny to chyba jeszcze się jednak wstrzymam ja taki dzielny nie jestem
ciężko jest ale trzeba wytrzymać :D przy oddawaniu moczu szczypie potem 2 dni
 

RTHadzaj

Active member
Kurna ale czy to tak jest zawsze czy poprostu trafił się taki lekarz, który tak robi ? Może ktoś się jeszcze wypowiedzieć kto miał robiony taki wymaz ?
U mnie to było rok temu. Nie wykryto nic po tym wymazie, i ja nie miałem żadnego leku znieczulającego w cewce, masakra.. I pytanie czy jest sens robić normalny wymaz z cewki jeszcze raz skoro wtedy nic nie wyszło?
 

jarcy

Well-known member
zaczynam się gubić......czy mam rozumieć że próba stameya polega na tym, że pakują w cewkę bez znieczulenia na 10 cm patyczek aby pobrać wydzielinę po masażu ?
 

Beeqs

Active member
Ja

Ja 7 dzień biorę na gronkowca zinnat ale to był chyba bład bo zamiast być lepjej jest gorzej, piecze mnie cekwa jak przy typowym zapaleniu pęcherza. Ile bedziesz brał czasu ? I jaka dawka ?
Okres półtrwania Nitroksoliny to max 6godzin biorę 4x250mgna dobę w chararakterystyce leku jest 3x o ile lekarz nie zaleci inaczej, w Niemieckiej lekturze są wzmianki, że na prostatę podaje się do 1600mg biorę do tego kotrimoksazol 960mg 2x doba pomiędzy dawkami Nitroxolin efekt piorunujący już nie mam prawie żadnych objawów jedynie delikatne pieczenie skóry pod napletkiem, ale i to pięknie się goi. Nitroxolin niszczy biofilm dzięki czemu kotrimoksazol łatwo penetruje drobnoustroje. Będę brać pewnie ze 20 dni od ustąpienia jakichkolwiek objawów tak żeby wybić przetrwalniki i mieć spokój. Na koniec będę chciał poprawić fosfomycyna ze 3 saszetki po 1x codziennie, a najlepiej dożylne jak uda mi się załatwić.
 

jarcy

Well-known member
Okres półtrwania Nitroksoliny to max 6godzin biorę 4x250mgna dobę w chararakterystyce leku jest 3x o ile lekarz nie zaleci inaczej, w Niemieckiej lekturze są wzmianki, że na prostatę podaje się do 1600mg biorę do tego kotrimoksazol 960mg 2x doba pomiędzy dawkami Nitroxolin efekt piorunujący już nie mam prawie żadnych objawów jedynie delikatne pieczenie skóry pod napletkiem, ale i to pięknie się goi. Nitroxolin niszczy biofilm dzięki czemu kotrimoksazol łatwo penetruje drobnoustroje. Będę brać pewnie ze 20 dni od ustąpienia jakichkolwiek objawów tak żeby wybić przetrwalniki i mieć spokój. Na koniec będę chciał poprawić fosfomycyna ze 3 saszetki po 1x codziennie, a najlepiej dożylne jak uda mi się załatwić.
Konsultowałeś to z jakimś konowałem ? powiem Ci, że dawki końskie walisz nie ma co ja z tego co pamiętam to chyba brałem co 12 godzin tylko.
 

pikaczu1

New member
Próbowałeś brać żeń-szeń? Jeżeli już to koniecznie w ampułkach, ewentualnie antydepresanty bo bardzo możliwe że to przez stres nie ma samoistnych erekcji.
Brałem żeń-szeń, również ashwagande, tribulus. Jeszcze z rok temu po ashwagandzie albo tribulusie po kilku dniach brania był nocne erekcje ale po kilku kolejnych przestawało działać. Po zen szeniu nie bylo nigdy zmiany. Co do antydepresantów to nie brałem ale piłem dziurawiec i nic
 

Beeqs

Active member
Konsultowałeś to z jakimś konowałem ? powiem Ci, że dawki końskie walisz nie ma co ja z tego co pamiętam to chyba brałem co 12 godzin tylko.
Myśl, że to standardowa zdwojoną terapia 4x tabsy na dobę Nitroxolin i 2 Bactrim Forte Dobrze co tydzień badania wątróbki ALT i AST robić - jakoś to trzeba wytłuc żeby się nie bujać z tym syfem przez pół życia. Konsultowałem i od dłuższego czasu jestem pod opieką zakaźnika.
 

jarcy

Well-known member
Myśl, że to standardowa zdwojoną terapia 4x tabsy na dobę Nitroxolin i 2 Bactrim Forte Dobrze co tydzień badania wątróbki ALT i AST robić - jakoś to trzeba wytłuc żeby się nie bujać z tym syfem przez pół życia. Konsultowałem i od dłuższego czasu jestem pod opieką zakaźnika.
Dawaj znać jak postępy jeśli u Ciebie da to pozytywny efekt pójdę w tą samą stronę
 

Beeqs

Active member
Nie u każdego może dać taki efekt jest wiele różnych patogenów i różne przyczyny. Jeżeli z posiewów nic nie ma dobrze wrócić do podłoża choroby jak to się zaczęło po infekcji, samoistnie itp. są również różne patogeny aczkolwiek jak działa abx i jest po nim poprawa to przyczyna jest oczywista. U mnie prostata odpuściła z biegania do WC co 30min i 6x razy w nocy plus w czasie zaostrzenia potforne pieczenie cewki nawet skóry która zarażała się od wydzieliny gdzie na objawy zewnętrzne nie działały primafucort, cotrimoxazolum, a bactroban, betadine jedynie zmniejszały objawy teraz do WC idę dopiero jak mi się nazbiera pełen zbiornik 😁
 

Podobne tematy

Do góry