• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Czesc wszystkim, dawno nikt tu nic nie piał, wiec moze i ja opisze swoją chorobe€. Mam 31 lat, jakieś 10 lat temu zaczęło sie od pobolewania w kroczu i czestego oddawania moczu, w nasieniu znajdowaly sie żółte grudki,, objawy zawsze nasilały sie jesienią a wiosną ustępowały, 2007 roku jakoś samo przeszło i przez prawie 3 lata było ok, koszmar zaczął sie od nowa na wiosne 2011, po wizycie u urologa zdiagnozowano u mnie zapalenie prostaty, lekarz w krakowie przepisał mi antybiotyki i grudki w nasieniu znikneły, ale nadal mam objawy takie jak bóle w podrzbuszu i czestomocz, dodam jeszcze że od tego dziadostwa mam też objawy zespołu jelita wrażliwego. Zrobiłem sobie poświew nasienia który nic nie wykazał. Zauważyłem że po spożyciu mocniejszych alkoholi objawy ustępują na kilka dni po czym wracają ze zdwojoną siłą. Doradzcie mi gdzie w Krakowie jest najlepszy urolog, leczylem sie już u dr.
Pawlickiego, w grudniu mam zaplanowaną wizyte u dr. Maciukiewicza, on podobno robi wymaz z prostaty, ale troche sie tego boje, bo podobno robiąc wymaz można wcisnąc do prostaty inne bakterie.
Zastanawiam sie też nad ziołami od Bonifratów. Sam już nie wiem co robić żeby pozbyć sie tej choroby. Z góry dzieki za jakieś rady. Pozdrawiam .
 

Arczi

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Niestety, nie jestem z Krakowa i nie znam urologów z tego miasta. Zastanaiwa mnie jedno w Twoim poście. Czy zapalenie prostaty może powodować objawy zespołu jelita wrażliwego?
 

AntyProstata

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Arczi napisał:
Niestety, nie jestem z Krakowa i nie znam urologów z tego miasta.
Prosze bardzo:
http://www.iscador.pl/ To najlepszy, niekonwencjonalny fachowiec jakiego znam. To również chyba jedyny osoba w Polsce, która jest ci w stanie pomóc. Mi skutecznie pomaga juz od ponad 9 lat, za każdym razem kiedy mam nawrót skutecznie go "gasi". Wyleczył wiele osób z różnych trudnych chorób, ktore "nie leżą" tradycyjnym lekarzom. Kilka osob wyslałem do niego i tez zostali jego pacjentami.
 

gms

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Jeżeli w końcu znalazłem to czego szukałem to jestem w 7 niebie, nie ze względu na chorobę ale na diagnozę. Otóż w końcu czerwca tego roku poczułem, że muszę iść oddać mocz... raz drugi trzeci i się zaczęło... do 30 razy na dzień bez żadnych innych dolegliwości. Parcie na mocz i częstomocz - to zrujnowało mi pół roku. Pojechałem na opiekę całodobową - Proxacin na 5 dni. Wybrałem nic...lekarz domowy stwierdził - wariat. Poradnia psychologiczna - bo mocz ok. Sam zrobiłem posiew - wyszedł ok. Zapisałem się do urologa z Krakowa którego nie polecam nikomu i omijam szerokim łukiem. W jego gabinecie nic się nie znajduje a leczy chyba tylko przerost prostaty receptami za 100 zł. Stwierdził ze prostata ok ze nic nie widzi żebym sobie zrobił USG. Zrobiłem, wszystko ok. Jedno zdziwienie nerka podkowiasta. Więc szuram do niego z powrotem a on że taki mój urok, że będę chodził częściej niż wszyscy tylko dlaczego 21 lat było ok? Sam robiłem posiewy moczu kilkakrotnie nic nie wykazały. Udało się załatwić skierowanie na NFZ. Lekarz wydawał się być spoko :) dał skierowanie na posiew i chlamydie - wszystko ujemnie. Mijają 3 tygodnie idę do niego z wynikami, a on nie wie co jest grane. Moje objawy się nasiliły wędrujący ból w okolicy krocza raz prawe raz lewe jadro. Przez per - rectum stwierdził zapalenie prostaty - stan ostry. I kazał wypróbować biseptol na 10 dni. Niestety...w 2 dzień spuchło mi lewe jądro i doszedł ogromy ból... pojechałem do szpitala gdzie stwierdzono zapalenie najądrza i zmieniono lek na cipronex. Jutro kończę brać antybiotyk a nic się nie zmieniło. Jutro idę też do innego urologa prywatnie a w piątek do tamtego na NFZ. Mam nadzieje, że w końcu uda się trafić z diagnozą i zrobić badania a nie łykać antybiotyków w ciemno. Dlaczego tacy lekarze chodzą po świecie !!!! Pół roku życia spieprzone bo jeden z drugim są panami naszego losu? Pierwszy chyba w ogóle nie podjął tematu - a drugi stwierdzeniem spróbuj pan jeść biseptol może pomoże woła o pomstę do nieba...Moje jelita są wykończone po 6 antybiotykach w tym roku... tylko co ja mogę. Żyć z bólem albo łykać dalej....będę pisał co i jak. Chyba, że możecie mi polecić najlepszego urologa w Krakowie który podejmie temat...
 

BENEOFIS40

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

gms - wszystko wskazuje że to infekcja. Dobry lekarz jest zawsze ważny, jednakże lepiej się obejrzeć za dobrym laboratorium. To oni szukają infekcji. Jednakże niektóre bakterie można wykryć tylko w badaniu specjalistycznym (tak jak to było z chlamydią). Ja bym jeszcze poszukał mycpolazmy - ureoplazmy, ewentualnie boreliozy, no i grzybów (Candida sp.). W tego typu chorobach urolodzy zalecają badanie metodą ,,trzech szklanek''. Ja to na swój sposób robiłem tak. Zachowujesz kilka dni wcześniej wstrzemięźliwość od seksu. Robisz palcem masaż prostaty. Wypływa płyn z gruczołu krokowego. Zbierasz go do pojemnika. Następnie oddajesz mocz, który resztę płynu wypycha do pojemnika. Można jeszcze przy tym dodać nasienie. Jest wszystko w jednym. Mieszasz to wszystko razem i szybciutko niesiesz do dobrego laboratorium. Czas jest tu bardzo ważny. Mocz ma odczyn kwaśnawy, więc będzie zabijać z lekka bakterie. Można to też trochę schłodzić, aby opóźnić ten proces. Można też wcześniej regulować ph moczu, kilka dni przed oddaniem. Woda kokosowa, wapń - podwyższają ph, a witamina C obniża (zakwasza). Warto też wiedzieć że grzybom zakwaszone środowisko nie przeszkadza i same je zakwaszają, aby pozbyć się konkurujących bakterii.
 

tomas 1

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Witam do gms musisz pamiętać iż aby wyszły dobrze badania musisz zrobić przynajmniej 10 dni przerwy pomiędzy braniem antybiotyków a robieniem badań.
 

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Najlepszy urolog jakiego mogę Ci polecić to Dr. Pawlicki, Słyszałem też że Dr. Maciukiewicz jest też bardzo dobry ale do niego są dlugie terminy. Ja od dziś zaczynam kuracje po wizycie u Dr. Skawińskiego, którego polecił mi "Antyprostata" (jeszcze raz dzięki) ;) napisze w krótce czy są jakieś efekty.
 

gms

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Dzisiaj trafiłem do dobrego urologa widać, że zna się na rzeczy a wizyta trwała 45 minut. Mam zrobić wszystkie możliwe badania. Do tego zgłosić się do niego na wymaz z prostaty. Tutaj będę potrzebował waszej pomocy. Wiem, że trochę tych badań zrobię w Krakowie na ul. czystej. Jeżeli znacie jakieś dobre adresy do odpowiednich badań to bardzo bym prosił. Bolerioze bym wykluczył bo robiłem test pcr który był ujemny. Co do grzybów to tutaj muszę się zastanowić ponieważ już 6 antybiotyk w tym roku i stwierdzono u mnie wyjałowienie flory jelitowej jestem na diecie obecnie wcinam probiotyki z apteki i naturalne. Możliwe jest, że grzyb byłby w nasieniu a w moczu nie? Robiłem posiewy moczu w kilku laboratoriach - prosiłem o oznaczenie od 10^2. Nic nie wykazywały... teraz sprawa zapalenia najądrza jest małe i jutro kończę brać cipronex. Odczekam 10 dni i zaczynam diagnozowanie się. Mam tylko uważać, żeby zapalenie najądrza nie wróciło tylko jak się zabezpieczyć macie jakiś pomysł? Lekarz zasugerował też zwężenie cewki moczowej które przebadamy, ale najpierw diagnostyka laboratoryjna.
 

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Ja robiłem posiew nasienia na ul. Sławkowskiej, ale nic nie wyszlo, napisz jak nazywa sie ten urolog do którego trafileś
 

gms

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Maciej Rzepecki, pracuje w szpitalu na Rydygiera, doktora Maciukiewicza znam ale do niego trzeba zapisywać się z dużym wyprzedzeniem.
 

AntyProstata

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Maratończyk napisał:
AntyProstata napisał:
Arczi napisał:
Niestety, nie jestem z Krakowa i nie znam urologów z tego miasta.
Prosze bardzo:
http://www.iscador.pl/ To najlepszy, niekonwencjonalny fachowiec jakiego znam. To również chyba jedyny osoba w Polsce, która jest ci w stanie pomóc. Mi skutecznie pomaga juz od ponad 9 lat, za każdym razem kiedy mam nawrót skutecznie go "gasi". Wyleczył wiele osób z różnych trudnych chorób, ktore "nie leżą" tradycyjnym lekarzom. Kilka osob wyslałem do niego i tez zostali jego pacjentami.

Ten niekonwencjonalny "fachowiec" leczyl mnie przez rok, ale z gotówki. Jego leki - założe sie ze bierzesz "berberis prostata" - homeopatyczny niby lek na przerost gruczolu a nie na jego zapalenie. Pozatym moglby wyleczyc sie sam z wrzodow zoladka - jego oddech o tym swiadczy, ja nie polecam a wrecz odradzam
Berberis to tylko jeden z z leków, który dostalem po ustapieniu objawów. Zazwyczaj mam wiązankę leków przeciwzapalnych i zawsze mi pomagają. NIe wiem jak ty ale ja sie czuje wiele lepiej. Także duzo osob, które poznałem u niego w poczekalni (mających rozne trudne dolegliwości) czuje się bardzo dobrze po kuracjach Wala. Co do oddechu, to nie nasza sprawa. Kuracja u niego jest skuteczna jak jest pielegnowana i jak systematycznie powtarzana.
 

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Ja Berberis dostałem odrazu, po 2 zastrzyki dziennie, po miesiącu objawy miały ustąpić a nie czuje absolutnie rzadnej poprawy :/ czuje sie troche zawiedziony , bo na wizyte i leki wydałem prawie 700pln, po świetach mam kolejną wizyte i nie wiem czy jest sens wogóle isć i placic kolejne pieniądze :roll:
 

ghahgasg

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Załączam link do anglojęzycznego forum na którym dowiecie się więcej o praktycznym leczeniu zapalenia prostaty niż od wielu urologów. Zdecydowana większość wymienionych na tym forum leków i suplementów ma również polskie odpowiedniki. Wystarczy poszukać.

http://www.natmedtalk.com/f33/21005-my- ... story.html

Najwięcej sensownych rzeczy do powiedzenia ma użytkownik o nick'u: iwillbecured więc możecie wyfiltrować tylko jego posty, które już same w sobie pozwolą zmienić podejście do wielu niewiadomych w temacie choroby.

Pozdrawiam i powodzenia.
 

novik

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Kochani, czytam posty niektorych z Was sięgające 2007 roku. Ja miałem problem ok rok, z duzym nasileniem kilkumiesiecznym. Wybralem standardowy zestaw, kazdy antybiotyk minimum 3 tygodnie: amoksiklav, cipro, metronidazol, krocej Sumamed. Mieszkam w Czechach, ale bylem też w Wawie (szpital mazovia) i w Krakowie (prywatny urolog), oprócz tych w Czechach. Jestem obecnie w 95% wyleczony, tzn. nie mam objawów tych najgorszych (palenie cewki, pieczenie, ból jaj, itd.), został mi lekko zwiększony węzeł chłonny w lewej pachwinie i spuchnieta koncówka cewki szczególnie rano.

Po 8 miesiącach antybiotyków z krótkimi przerwami, wynalazłem człowieka na stronie prostatitis foundation - faceta, ktory robi autoszczepionki w Odessie, na Ukrainie ("Androgen"). Skontaktowalem sie z nim i bylem tam, 2 dni pobierano mi próbki, a po ok 6 tygodniach zrobili autoszczepionke (10 zastrzyków podskórnych). Juz po 3 poczułem mega ulge, moglem siedzieć na tyłku bez ograniczeń, a życiodajne płyny nabrały większej płynności. Głównym winowajcą był Enterococcus faecalis wyizolowany z nasienia i z masazu (EPS). Dodatkowo w kale stwierdził przerost Candida albicans i zalecił brać nystatynę 3 tygodnie + ketokonazol tydzień i dieta antygrzybowa.

Dziwnym trafem w laboratorium PAN na Sławkowskiej w Krakowie nigdy nie wyizolowano w moich próbkach patogenów, podczas gdy w tym samym czasie były wyraźne wyniki (duży wzrost) w labie w Czechach i innym labie w Polsce (diag.pl) - pełna zgodność.

Moja rada jest następująca: wykonajcie badania w 2 laboratoriach (jak nie ma wydzieliny EPS - po masazu prostaty, to tylko nasienie), dodatkowo kał w kierunku mykologicznym (jesli braliscie antybiotyki) - jak wyjdzie Candida Albicans, bezwzglednie dieta, Nystatyna, Flumycon lub Ketokonazol - lekarz na podstawie wyniku wypisze. Dodatkowo gdy patogeny w nasieniu sie potwierdzą w 2 badaniach - autoszczepionka (robia w Krakowie, PAN na Slawkowskiej, ale u nich ciezko cos wyizolowac - u mnie 2 razy jalowe wyniki), robia tez w Wawie no i jesli ktos ma czas, troche kasy, to Odessa. Należy też zrobic kompleksowe badanie krwi z rozmazem, badanie Chlamydia trachomatis, Ureaplasma, Mycoplasma, HPV, HSV 1,2 - PCR DNA.

Specyfiki wspomagające - lekka ulga: Quercitine (np. Swanson), Cynk forte 25 mg, Selen (od czasu do czasu), Echinacea, ew. Vilcacora, Sangre de drago.
 

novik

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

dolaczam adres (do poczytania) tego doktora z odessy: androgen kropka eu - sporo tekstu, ale warto poczytac o autoszczepionkach
 

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Dzis rano miałem robiony wymaz z prostaty u Dr. Maciukiewicza. Teraz cholernie piecze mnie przy sikaniu, orientujecie sie jak dlugo taki stan sie może utrzymać? Z góry dzięki za odp.
 

dandelion85

New member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Powinno za parę dni przejść to pieczenie. A ktoś może mi wytlumaczyc dlaczego po masazu prostaty w celu pobierania wydzieliny do badan pozniej cewka piecze? Wiem ze prostata otacza cewke, ale dlaczego piecze cewka pozniej? Pozdrazniona zostala przez uciskana prostate ?
 

mike 31

Member
Re: ZAPALENIE PROSTATY

Mnie piecze dlatego że po masażu prostaty lekarz włożył mi do cewki taki cienki patyczek (nie wiem jak sie to fachowo nazywa) na głębokosc około 1cm i właśnie na tej dlugości mnie piecze podczas oddawania moczu
 

Podobne tematy

Do góry