• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

adam201

Member
Odnośnie masażu prostaty przy antybiotykoterapii, bo to wspomaga leczenie podobno wtedy. Kiedy ją masować? Tuż po zażyciu, przed zażyciem leku czy niezaleznie od tego o dowolnej porze dnia?
 

Damien777

Member
Ja jak próbowałem zrobić ten masaż to chyba nie dostałem prostaty podotykalem trochę krocza wewnętrznie to przez następne 24h nie wiedziałem jak się nazywam tak mnie bolalo nie polecam tych masaży ze swojej strony ale ktoś może mnie oświeci czemu niektórym to pomaga a mi nie ? Czy to przez zbyt uciśnięte struktury wokół prostaty?
 

Damien777

Member
Panowie jeszcze pytanie czy stosując czopki propolisowe mogę zaklamac wynik wymazu z gruczołu ktory zamierzam powtórzyć czy raczej mało prawdopodobne
 

Kazik_czarny

New member
masaze pomagaja niektorym chorym, np. gdy zatykaja sie przy zapaleniu kanaliki w prostaci, to taki masaz moze je udroznic i przeciwdziala stanom zapalnym, pomaga w ukrwieniu gruczołu (a jak ukrwienie jest lepsze, to znaczy, ze wiecej antybiotyku tam dochodzi, bo antybiotyk podrózuje z krwia), a po trzecie, jezeli masz stany spazmatyczne mięsni w koło prostaty (czyli problem z miesniami) to po masazu masz ulge...z czopkami dobre pytanie, jezeli bym ci napisal, ze nie ma szansy na zaklamanie wyniku, to podwazylbym skutecznosc tych czopkow, wiec chyba bym odstawil na 2 dni przed badaniem
 

Kazik_czarny

New member
możesz kupic masazer prostaty (tu chyba cena ma znaczenie i im droższy produkt tym lepszy skutek) ... niech sie wiecej osob wypowie lub sprobowac opcji "magic wand" - to chyba rozwiazanie pierwotnie wymyslone dla kobiet ale powinno sie sprawdzic. W internecie znajdziesz tutoriale jak samemu zrobic masaz (od zewnetrznej strony prostaty do srodka)
 

Kazik_czarny

New member
po pierwsz masazera powinienes myc przed i po uzyciu ... a dodatkowo miedzy masazerem a prostata masz sciane jelita grubego...jezeli mialbys miec taka sytuacje, ze bakterie z jelita grubego by ci przechodzily do prostaty, to znaczy, ze nigdy sie nie wyleczysz, bo masz chore jelita :)
 

Damien777

Member
Dzięki po prostu się tak zastanawiałem właśnie. Czyli myślisz że masując same mięśnie robię sobie krzywdę a masując tym masazerem prostate miałbym dużą poprawę?
 

Kazik_czarny

New member
wydaje mi sie, ze masujac miesnie nie ryzykujesz niczym ... jezeli chodzi o masaz samej prostaty, to zalezy od tego jakie masz zapalenie. Jezeli masz ostre zapalnie i boli Cie prostata, to bym Ci odradzial (przy ostrym pewnie nie dałbyś rady z bólu), przy przewlekłym zapaleniu - masz do czynienia z korzysciami o ktorych Ci wyzej pisalem. Btw. skoro masz tak, ze jak probowales sam masowac i mega czules bol, to moze oznaczac, ze masz mega pospinane miesnie dna miednicy i taki masaz moze byc nawet wskazany. Jezeli chodzi o przeciwwskazania, to pewnie bym wzial pod uwage hemoroidy (jezeli posiadasz) ... wtedy pewnie lepiej zaczac od wizyty u proktologa, ktory ocenilby ich stan.
 

Kamil88

New member
Panowie czy to możliwe że po bieganiu około 7 km przez dwa dni (sobota ,niedziela) pogorszyło mi się bo teraz ciężko oddać mocz i ciągle się chce a biorę cały czas Bactrim Forte od 2 tygodni
 

przemix

Active member
@Kamil88 ja tak miałem, może nie w takim dużym stopniu jak u Ciebie, ale jak biegałem pare dni z rzędu to objawy wzrastały. Zrób przerwę niech objawy zmaleją i spróbuj pobiegać jeszcze raz - będziesz wiedział czy to od tego.

Bactrim jak długo będziesz brał i w jakiej dawcę ?
 

Kamil88

New member
Mam iść jutro do lekarza i zobaczymy co dalej ale do poprawy daleko ,dawka 800+160 ale kiepsko działa,skoro jest mi gorzej ,jak brałem poprzednim razem Levoxe to pomogła ,po 2 tygodniach było ok tylko że zamiast dać dalej jeszcze chwilę to furagina i wróciła po 3 tygodniach,a odnośnie biegania właśnie chciałem wiedzieć czy ktoś nie miał podobnie ,bo czułem się lepiej biegalem dwa dni i nagle nie mogę się wysikać a się ciągle chce mimo że biorę ten Bactrim
 

Eriv

New member
Miałem kiedyś podobną sytuację. Bieganie zwłaszcza z energicznym wyrzutem nóg do przodu może powodować obkurczenie niektórych mięśni dna miednicy. Taka była opinia jednego z dobrych rehabilitantów do którego trafiłem. Dokładnie tej rozmowy nie pamiętam, ale sens był jej właśnie taki. Sugerowałbym Ci rozluźnić mięśnie dna miednicy, w mojej ocenie ćwiczenia te które przedstawił Grom na tym forum są super, dzięki mu za to.
 

Podobne tematy

Do góry