• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Kazik_czarny

New member
Każdy ma bakterie tylko pytanie jakie są i ile ich jest w organizmie, a tu juz z wynikami laboratorynymi bedzie roznie w zaleznosci od miejsca, sposobu wykonania,osoby wykonujacej badanie czy prawidlowo wykona czy zanieczysci i wyjdzie cos czego tyle nie masz albo wogole nie masz a bedziesz miec na wyniku laboratyryjnym przyklad wyjda jakies bakterie kalowe a CRP nie bedzie podwyzszony lub z wynikow krwi nie będą podwyższone leukocyty, neutrofile a zanizone limfocyty. Nie sugerować się próba stameya bo tam chyba każdemu cos wyjdzie - szkoda kasy i nerwow.
Ja zrobiłem wszystkie badania co napisałeś, wziąłem masę antybiotyków żeby oczyscic sie z bakterii i rozwaliłem sobie nerki. Ja uważam że wystarczy zrobic badanie morfologia krwi z CRP, jak będzie stan zapalny prostaty to będzie podwyższone CRP i wyniki krwi pokażą infekcje bakteria lub wirus + badanie moczu,posiew, wymaz z cewki, badanie nasienia morfologia plemników, posiew nasienia, badania na choroby weneryczne,urogenitalny, Hsv1/2.
u ludzie zdrowych posiewy wychodzą jałowe...co do zasady. Znaczenie ma też rodzaj bakterii ... np. bakterie coli masz w jelitach, ale możesz mieć sepsę, jeżeli masz ich dużo w krwi - to nie jest kwestia zero-jedynkowa. CRP i badania z krwi raczej nic nie pokażą przy zapaleniu przewlekłym (tak jak np. przez wiele lat będziesz mieć dobre wyniku przy WZW typu C, a wyniki zaczną się pogarszać jak będzie już marskość wątroby).
 

adam201

Member
Panowie czy przy zapaleniu prostaty miał tak ktoś ze objawy nasilają się na noc bo w czwartek było dobrze cały dzień na wieczór pogorszenie i dzisiaj to samo już myślałem że będzie lepiej ale znowu wieczorem trudniej się wysikać,jest to możliwe czy przypadek
Mam tak ostatnimi czasy, wieczorem sie nasila o dziwo a było wręcz na odwrót
 

Kamil88

New member
Dzięki a z jak z terminami ,ile się czeka? Bo widzę że nie można umówić się online tylko trzeba telefoniczne
 
Ostatnia edycja:

pisiajek

New member
U mnie bieganie pomaga właśnie i rozciągam się dużo ale dziś wrocilo z podwójną siłą strasznie boli prostata całe łydki niemam pojęcia od czego .Crp robiłem parę dni temu wszytsjo w normie i morfologia tak samo..
 

Kazik_czarny

New member
morfologia i CRP nie sa wskaznikami, ktore beda Ci pomocne w przewleklym zapaleniu prostaty...a jezeli chodzi o bieganie ... moze sa czynniki w kolo biegania, ktore wplynely na Twoj obecnys stan, np. moze byles spocony i byl zimny wiatr (czyli np. element wychlodzenia prostaty)
 

Philip79

New member
morfologia i CRP nie sa wskaznikami, ktore beda Ci pomocne w przewleklym zapaleniu prostaty...a jezeli chodzi o bieganie ... moze sa czynniki w kolo biegania, ktore wplynely na Twoj obecnys stan, np. moze byles spocony i byl zimny wiatr (czyli np. element wychlodzenia prostaty)
Przy ostrym zakazeniu,zapaleniu CRP i morfologia krwi jest istotna wówczas przy powiekszonym CRP lub podwyższonych leukocytach i neutrofilach a zanizonych limfocytach wychodzi infekcja bakteryjna Nie wiem jak przy PZP.
 

Kazik_czarny

New member
CRP jest bialkiem ostrej fazy i dlatego jest pomocne w ostrych stanach bakteryjnych ... jak masz ostre zapalenie prostaty to jest to stan, ktory leczy sie nawet w szpitalu ... robienie sobie badan CRP w przypadku zapalenie przewleklego nie ma uzasadnienia ... jak chcesz skonsultuj to z kilkoma urologami
 

Philip79

New member
U mnie bieganie pomaga właśnie i rozciągam się dużo ale dziś wrocilo z podwójną siłą strasznie boli prostata całe łydki niemam pojęcia od czego .Crp robiłem parę dni temu wszytsjo w normie
CRP jest bialkiem ostrej fazy i dlatego jest pomocne w ostrych stanach bakteryjnych ... jak masz ostre zapalenie prostaty to jest to stan, ktory leczy sie nawet w szpitalu ... robienie sobie badan CRP w przypadku zapalenie przewleklego nie ma uzasadnienia ... jak chcesz skonsultuj to z kilkoma urologami
Kazik_czarny zgadzam się z Tobą.
 

Philip79

New member
Nie neguję zapalenia bakteryjnego. Będę miał więcej czasu to wrzucę tutaj wszystkie badania razem z lekami. PZP to ciężka choroba. Ja po prostu zrobiłem 3 razy próbę stameya i wyszły 3 różne wyniki nie mówiąc jeszcze ze zostały pomylone próbki przez pracownika kliniki. Słyszałem od urologow że to nabijanie kasy. Jak ma coś być to będzie w moczu bez wciskania palca w prostatę. Robiłem też wymaz z cewki po masażu u urologa i w lepszej probowce niz te pojemniki na mocz i nic nie wyszło a 1 próba stameya wyszły bakterie, załadowałem bombę antybiotyków i za 2 próbą też wyszły inne wziąłem 2 antybiotyki i przy 3 ujemny ale i tak nie wierzę że nie ma tam bakterii. Zauważyłem że ruch pomaga, picie dużo płynów, dobra dieta i minimalizowanie stresu.
 

marcelus

Active member
@Philip79 wyciaganie ogólnych wniosków na podstawie swojego (jedynego) przykladu do niczego nie prowadzi. Mi w moczu nigdy nic nie wyszlo, po masazu wymaz z cewki i faecalis i to w roznych labach, prostata rozpulchniona. Nawet w posiewach nasienia nigdy nic nie wychodziło. To nie jest tez tak ze w labie wyjda zawsze wszystkie bakterie, wychodzą te co najbardziej dominuja, a po abx zmienia sie mikrobiom wiec oczywiste jest ze wyjdzie cos nowego.
Co do crp mialem goraczke, ostry stan ze z lozka ciezko bylo wstac i crp w normie...
 

Philip79

New member
Czepiacie się tego CRP on pomocny a jak nie to morfologia krwi i byś miał odpowiedz na Twoj stan ciężki z gorączka bo nie wierzę że byś miał parametry ok w morfologii krwi przy ciężkim stanie jak piszesz. Jak robisz próbę stameya to wychodzi przewaznie jakas bakteria z moczu czy to poczatkowy strumien czy po masazu czy koncowy nawet jak oddasz później nasienie to przeważnie mało komu wychodzi z nasienia bakteria. Kiedyś oddałem 4 próbki moczu w 2 różnych labach w ciągu pół godziny i w 1 wyszło bakterie w 2 nic, ten sam mocz.
 

Kamil88

New member
Dzwoniłem do Sanomed i do P.Anny Zająć na czerwiec terminy ,więc odpada a potrzebuje w miarę szybko kogoś ze zbadał mi te mięśnie bo może tutaj jest trochę problem z tym że ciężko mi oddać mocz ,jestem z Krosna ,zna ktoś w miarę dobrego fachowca poza tą panią i nie tak bardzo daleko .Wczoraj myślałem że mnie puściło calutki dzień od samego rano do wieczora sikalem dobrze ,praktycznie bez problemowo i nawet często nie chodziłem a przyszedł wieczór po 21 idę się wysikać i nie mogę ,ledwo ledwo i dzisiaj dalej to samo ,za chwilę pójdę do psychiatry jak tak dalej będzie,poprzednie zapalenia jak mailem to dostałem
antybiotyk 3 tygodnie max i puszczało ,był dobrze a teraz po tym Bactrim Forte bez szału wręcz tylko delikatna poprawa ,możliwe że trzeba inny antybiotyk czy jak?
 

Podobne tematy

Do góry