• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Kamil88

New member
Panowie o to z tym bieganiem to często tak miałem że jak pobiegałem to mniej mnie parlo i dlatego biegalem i moje pytanie jest takie czy to może być z tą miednica związane?
 

toastt

Well-known member
@Kamil88 mam tak samo po wysiłku fizycznym lub - jak ostatnio - po spacerze po nierównym terenie. To wynika z napięć w obrębie dna miednicy. Tam mięśnie są już chore, a to one nas utrzymują niczym zawieszenie w samochodzie.
 

Kamil88

New member
Czyli mój problem to nie tylko zapalenie prostaty a i pewnie problem z mięśniami,gdzie się z tym udać żeby zrobić jakieś badanie tych mięśni?
 

Arktik

Well-known member
@Kamil88 tak jak kolega wyżej napisał dodatkowo jeśli masz wizytę u Dr Szmera z tego co pisałeś też może je oceni i mówił że ma fizjoterapeute u siebie w klinice i w cenie wizyty może ocenić napięcie tylko musiałbyś dopytać i jest to chyba tylko na piastowskiej u niego
 

Kamil88

New member
Tak ,mam wizytę u dr Szmera 22 kwietnia , a tak w ogóle to przed wizytą trzeba robić jakieś badania czy dr. zleci po wizycie,bo z posiewów jest ten Enterococcus faecalis
 

Kubek007

New member
Witam mam 24 lata i podejrzewam u siebie zapalenie prostaty jednak chciałbym potwierdzić swoje obawy bo takiego zestawu objawow nie znalazłem w sumie. U mnie Częstomocz ( 2-3 razy w ciagu godziny ), parcie na pęcherz prawie nieustanne, lekkie bóle podbrzusza tylko rano, 5-10 minutowe szczypanie delikatne cewki po wytrysku, prady? w mosznie. Bez bolu gdziekolwiek. Zaczęło sie u mnie koło 1,5 msc temu dlatego mam nadzieje na szybka reakcje 😀 czy moze byc to prostata?
Narazie badanie ogólne moczu czyste
usg nerek i ukladu moczowego ok
prostata przy badaniu per rectum ok
Posiew moczu czysty 3x ( w tym jeden raz badbak )
I cxekam na badanie z nasienia i cewki ( tutaj mam nadzieje że wyjdzie miarodajne bo podobno nie mozna oddawać moczu przed badaniem z cewki - u mnie ze względu na częstotliwość raczej nierealne 😛)
proby stameya nie robilem jeszcze
 

Philip79

New member
@Kubek007 Jak u Ciebie z aktywnością ruchową? Biegasz jakiś sport w tygodniu? Dieta? Wcinasz cukry? Słodkie,fast foody? Ile pijesz wody dziennie?
Zapomniałem dodać czy jesteś aktywny sexualnie czy stała partnerka?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kubek007

New member
@Philip79 partnerka stała jest - btw wyszły jej grzyby w badaniu ale obstawiam, ze to niezwiązane z moimi dolegliwościami. Dieta myślę ze normalna ale śmieciowe jedzenie rzadko, cukry z wlasnej woli czy słodycze tez rzadko ( co w tych czasach nie ma cukru 😁), woda od 1,5 do 2,5 litra, nie pale a alkohol bardzo sporadycznie. Aktywnosc przez inne sytuacje życiowe zarzucona prawie 6 msc temu - oprócz pracy "'na nogach''' praktycznie żadnej teraz nie ma a przed tym okresem bylem aktywny fizycznie ( silka, boks ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemix

Active member
@Kubek007 Proponuję zacząć od badań. Wymaz z cewki, nasienie, posiew moczu / bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby w laboratorium badbak w Warszawie. Jak nic nie wyjdzie to można poszerzyć diagnostykę o próbę stameya oraz
dodatkowo w cewce i nasieniu:
Chlamydia, Mykoplazma, Ureaplazma, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalos, wirus hpv i hsv
 

Kamil88

New member
Panowie czy przy zapaleniu prostaty miał tak ktoś ze objawy nasilają się na noc bo w czwartek było dobrze cały dzień na wieczór pogorszenie i dzisiaj to samo już myślałem że będzie lepiej ale znowu wieczorem trudniej się wysikać,jest to możliwe czy przypadek
 

Philip79

New member
@Kubek007 Proponuję zacząć od badań. Wymaz z cewki, nasienie, posiew moczu / bakterie tlenowe, beztlenowe, grzyby w laboratorium badbak w Warszawie. Jak nic nie wyjdzie to można poszerzyć diagnostykę o próbę stameya oraz
dodatkowo w cewce i nasieniu:
Chlamydia, Mykoplazma, Ureaplazma, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalos, wirus hpv i hsv
Każdy ma bakterie tylko pytanie jakie są i ile ich jest w organizmie, a tu juz z wynikami laboratorynymi bedzie roznie w zaleznosci od miejsca, sposobu wykonania,osoby wykonujacej badanie czy prawidlowo wykona czy zanieczysci i wyjdzie cos czego tyle nie masz albo wogole nie masz a bedziesz miec na wyniku laboratyryjnym przyklad wyjda jakies bakterie kalowe a CRP nie bedzie podwyzszony lub z wynikow krwi nie będą podwyższone leukocyty, neutrofile a zanizone limfocyty. Nie sugerować się próba stameya bo tam chyba każdemu cos wyjdzie - szkoda kasy i nerwow.
Ja zrobiłem wszystkie badania co napisałeś, wziąłem masę antybiotyków żeby oczyscic sie z bakterii i rozwaliłem sobie nerki. Ja uważam że wystarczy zrobic badanie morfologia krwi z CRP, jak będzie stan zapalny prostaty to będzie podwyższone CRP i wyniki krwi pokażą infekcje bakteria lub wirus + badanie moczu,posiew, wymaz z cewki, badanie nasienia morfologia plemników, posiew nasienia, badania na choroby weneryczne,urogenitalny, Hsv1/2.
 

Damien777

Member
Panowie czy przy zapaleniu prostaty miał tak ktoś ze objawy nasilają się na noc bo w czwartek było dobrze cały dzień na wieczór pogorszenie i dzisiaj to samo już myślałem że będzie lepiej ale znowu wieczorem trudniej się wysikać,jest to możliwe czy przypadek
Może tak być ale co ci to da jak ktoś ci powie tak czy nie wiadomo że masz to od zapalenia od niczego innrgo
 

Kazik_czarny

New member
albo kwestia mięśni ... (po całym dniu masz bardziej napięte niż rano po śnie), albo to kwestia nasilenia zapalenia, np. bakteryjnego po całym dniu...tak czy inaczej potrzeba diagnostyki, żeby to ustalić
 

Podobne tematy

Do góry