• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

RafalWr

Member
@Pawel21 we Wrocławiu nikogo sensownego nie znajdziesz, sam jestem z rejonów i przerabiałem urologów z Wrocławia z różnymi tytułami naukowymi i antybiotyki po 7-10 dni <----dobrze to się nie kończy . Ja jeździłem do Warszawy znanego na tym forum urologa . U mnie wybił bakterie, walczę z mięśniami po zapaleniu.
 

Pawel21

New member
@Pawel21 we Wrocławiu nikogo sensownego nie znajdziesz, sam jestem z rejonów i przerabiałem urologów z Wrocławia z różnymi tytułami naukowymi i antybiotyki po 7-10 dni <----dobrze to się nie kończy . Ja jeździłem do Warszawy znanego na tym forum urologa . U mnie wybił bakterie, walczę z mięśniami po zapaleniu.
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem ze terapia antybiotykowa trwała u ciebie dluzej, obecnie mam zapisaną penicyline (augmentin) na 4 tyg. czytałem ze słabo przenika tkanki, ale tylko ten antybiotyk oznaczono jako działajacy na antybiogramie. A kojarzycie moze jakies inne laboratorium procz alab czy diag we Wrocławiu, gdzie moga zrobic szerszy antybiogram lub z krażkòw antybiotykowych ktore względni penetrują prostatę ? Pozdrawiam
 

RafalWr

Member
We Wrocławiu trwała półtora miesiąca różnymi antybiotykami co 7-10 dni, a co ciekawe jeden z tych antybiotyków co brałem przez 7 dni dostałem u doktora G. na 28 w maks dawce i za pierwszym razem wybił główna bakterie, drugi antybiotyk na 20 dni na florę naturalna tak dla pewności. Jeden z internistów powiedział mi ostatnio że kiedyś było dobre lab we Wrocławiu teraz już nie ma , masówka . Prawie każdy z forumowiczów doradzi Ci Badbaku w Wawce.
Btw. Wrocław to tylko fagi i fizjo .
 

Pawel21

New member
Bardzo dziękuję za odpowiedź, chyba faktycznie musze spróbować dostać sie do Warszawy. Bardzo przykre ze taki temat jest tak ignorowany przez cały system opieki i jwst kilku secjalistow ktorzy faktycznie sie tym zajmują. Zdrowia życzę
 

RafalWr

Member
Może któryś z forumowiczów opisze Ci doświadczenia z doktorem Szmerem , jest dużo tańszy a podobno tak samo doświadczony jak doktor G. Ja z nim nie miałem do czynienia, dlatego się nie wypowiem. Jak się na Wawke nastawiasz to musisz mieć worek kasy. Teraz wizyta 1500 zl, Stamley 1800 zł . Noi Badbak osobno, ja za pierwszym razem płaciłem 2200 zł, ale to zależy od badań .
 

marcelus

Active member
Kluczem tutaj będzie Badbak, Szmer jest tańszy ale raczej pozornie, 380 zł za 20 min versus 1500 za 1h? Moim zdaniem cięższe przypadki tylko G.
 

Pawel21

New member
Czyli rozumiem, ze to wyglada następująco : wizyta u lekarza, ten wysyła do badbaka i potem z wynikami kolejna wizyta, czy tak?
 

przemix

Active member
@Pawel21
Generalnie u dr Golabka jest tak;


1 idziesz na wizytę - dr Golabek Ciebie bada i mówi Ci jakie badania masz zrobić

2 Robisz badania w badbaku do tego próba u Gołąbka

3 wizyta na której przepisuje Ci antybiotyki

Generalnie można spróbować pominąć pkt 1 i odrazu zrobić badania.

U Szmera nie wiem jak jest.
 

Kzwmx

Member
Punkt jeden moim zdaniem istotny to obszerny wywiad, badanie usg i wstępna diagnoza na podstawie tego, więc nie wiem czy można pominąć.
 

AntoAnto

New member
Panowie czy macie również jakieś towarzyszące objawy jelitowe np: wzdęcia, gazy, zaparcia, biegunki, bulgotanie, refluks, uczucie ciężkości ? Czy tylko prostata i nic więcej ?
Chciałbym poznać jak najwięcej opinii w tej kwestii.
 

Grom

Well-known member
Sprawa jest wieloaspektowa. U mnie był ból prostaty i odbytu a po kilku miesiącach pojawiły się problemy jelitowe (coś na kształt IBS mieszanego), które jeszcze nakręcały stan zapalny prostaty. Zaczęły się też spinać mięśnie dna miednicy i pojawiły się problemy psychiczne (strach przed bólem, przed możliwością życia na marginesie itp.).
Po wybiciu bakterii zaczęła się żmudna rehabilitacja. Ćwiczenia dna miednicy, odciecie się od polityki, sporów, kontrowersji tego świata itp., dieta lekkostrawna, ograniczenie do minimum alkoholu, relaksacja itd. itd.
Efekty przyszły powoli. Z czasem było coraz lepiej. Pewnego dnia poczułem się zdrowy 🙂
Dlatego wszystkim polecam wizytę u gastrologa, psychiatry, diabetologa, urofizjoterapeuty i... urologa.
 

Damien777

Member
Witajcie. Na zapalenie cierpię od roku. Zaczęło się od bólu jąder jakiegoś parcia na pęcherz, urolog i ciprionex na 28 dni przeszło lecz po 4 miesiącach nastapil nawrót objawów z tym że nie bolały już jądra i pęcherz a krocze i odbyt. Wykonałem posiew nasienia wyszedł staphylococus epidermis na którego dostałem od urologa biseptol 960 zgodnie z antybiogramem. Tutaj poprawa była ale nie było pełnego wyleczenia. Antybiotyk ten stosowałem miesiąc czasu. Od tamtej pory nie stosowałem antybiotyków ponieważ nie chciałem się już truć próbowałem tych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy ale bez skutku. Dodatkowo jałowe posiewy mimo odchyleń w badaniu ogólnym moczu. Piszecie tutaj o wymazie z wydzieliny gruczołu krokowego czy ktoś wie gdzie w okolicach Podkarpacia można je wykonać i być pewnym wyniku?
 

robson999

Active member
@Damien777 jedz do dr Szmera do Krakowa z tego co piszesz masz wczesne objawy powinien sobie z tym poradzić. Nie bój się antybiotyków im mocniej uderzysz na początku tym szybciej Twój koszmar się skończy. Jeśli chodzi o badania to ze swojej strony polecam Badbak w warszawie. Trzeba się najeździć ale przynajmniej wyniki dokładne. Cipronex to za słaby antybiotyk na bakterie w prostacie. Ogranicz cukier i stres poczytaj wcześniejsze posty o suplementach. Unikaj wychładzania organizmu szczególnie krocza. Obyś miał gruby portfel bo choroba dużo kosztuje ale da się ją wyleczyć.
 

Damien777

Member
@robson999 dziękuję za odpowiedź niestety urolog jak do niego wróciłem po 4 miesiącach powiedział mi że to przewlekle. Czytałem tutaj o tym dr. widzę że robi próbę stameya ale zauważyłem że nikomu nic z niej nie wyszło? Jak najbardziej mógłbym coś wziasc gdybym tylko wiedział na co. Staram się trzymać dietę ale różnie to wychodzi widocznie muszę się bardziej przyłożyć bo zaparcia potrafią zaostrzyć sprawę. Ciprionex był zastosowany w stanie ostrym może stąd była aż taka poprawa. Suplementów tutaj jest dużo polecane a który polecasz Ty najbardziej? Męczy mnie ropomocz ale nic mnie nie boli przy sikaniu stąd próbowałem tych ćwiczeń ale widzę że to zawracanie głowy w moim przypadku.
 

Podobne tematy

Do góry