• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

przemix

Active member
@Paweł W Rób próbę nie masz się czego obawiać. Po próbie nie będziesz miał większych objawów. Wiadomo najprawdopodobniej nie będzie to przyjemne uczucie, ale dasz radę. Może się okazać, że nawet będziesz się czuł lepiej jak po masażu. Trafiłeś bardzo szybko do docenta więc jest szansa, że się szybko wyleczysz. Zależy to tylko od tego ile będziesz miał bakterii.

Odnośnie zagranicznego leczenia to poczytaj o klinice Harley Street (dziewczyny z tego forum się tam leczą, możesz popytać ) w Londynie oraz o dr Stewart Bundrick.

 

dychu_

New member
Czy ktoś z Was może uporał się z sukcesem ze zwapnieniami na prostacie? Nawet jakieś niekonwencjonalne metody? Fale uderzeniowe ESWT i inne nie pomogly. Mialem juz chyba z ~12.
Ja mam takie zwapnienia na prostacie przy ujściu cewki moczowej i cały czas urolodzy zaczepiaja sie, że być może to jest problem moich dwuletnich dolegliwości. Przy rozpoczęciu mikcji pieczenie koncówki cewki moczowej, później jak usiądę przy biurku ten ból który nieraz zanika w trakcie oddawania moczu poglebia sie i promieniuje na posladki, uda, okolicy zwieraczy. Jesli biegam/chodze/ duza altywnosc to ten problem szybciej ustepuje. A nawet jeśli po bieżni idę oddać mocz - bólu przy oddawaniu moczu nie ma, pojawia się później tak jakbym podrażnienie jakieś mial w końcówce cewki (uroflowmetria prawidłowa) i rozlewa się na uda/pośladki
 

wpiot

Active member
@Paweł W
Co do fizjo to musisz iść do konkretnego, specjalizacja uroginekologiczna.
Niestety jak nazwa wskazuje kojarzona jest z kobietami i trzeba dopytać czy specjalistka przyjmuje mężczyzn.
Myślę, że może Gołąbek ci kogoś poleci, ja mogę polecić z górnego śląska.

Co do sportu to jedynie przy siadaniu na rowerze czułem ucisk na prostatę i straciłem przez jakiś czas przyjemność z jazdy, wszystko inne OK, ale grunt to nie wyziębiać się

Jest szansa na wyleczenie, ale przyjmij, że to jest poważna choroba i trzeba jej poświęcić sporo energii/kasy i czasu.
Po całkowitym lub częściowym wybiciu bakterii to może długo potrwać, raczej stopniowa poprawa
 

robson999

Active member
@dychu_ zwapnienia ma pewnie większość z nas to pozostałość po stanie zapalnym nie wiem czy da się je usunąć pewnie nie ale według mnie to nie one dają objawy bo mi objawy zniknęły po wybiciu większości bakterii i zmianie stylu życia na bardziej spokojny. Jesli objawy znikają po chodzeniu i bieganiu to może wskazywać na dolegliwości od mięśni dna miednicy. Rób ćwiczenia rozciągające regularnie nie zniechęcaj się że na początku nic to nie daje i pomyśl o wizycie u dobrego urofizjoterapełty ja jestem po pierwszej wizycie i teraz widzę jak bardzo jestem spięty. Ogranicz stres zimno i napoje podnoszące ciśnienie (kawa alkohol)
 

Nik

Active member
Pytanie do osób, które brały amoksycylinę (samą lub z kwasem klawulanowym) lub nitroxolin. Po ilu dniach nastąpiła jakakolwiek poprawa (o ile oczywiście w ogóle nastąpiła)? Pytam, bo jeden z tych antybiotyków (z tego co zauważyłem to prawdopodobnie nitroxolin) powoduje u mnie zgagę. Zamykanie go w dodatkowej kapsułce niestety nie pomaga, więc zastanawiam się, jak długo dam radę go brać.
 
Ostatnia edycja:

chory2000

Member
Ciekawe rozmowy na ttm forum ostatnio. Ten drogi lekarz... Gołąbek... ktoś się u niego wyleczył? Nie pytam czy się leczył w ramach hobby chirobiwefo, tylko czy ktoś się wyleczył? Jakieś świadectwo skutecznej terapii? Powinno być lekko kilka, bo przecież docent deklaruje 70proc pełnych wyleczen i 95 praktycznie pełnych wygaszen objawów.
 

chory2000

Member
@Grom, sprawdziłem... ostatnio pytałem rok temu. No to ilu nowych ozdrowiencow od Gołąbka? Bo jak czytam forum z ostatniego roku to nikt się nie przyznaje jakoś... dlaczego się chowacie? 😉 a swoją drogą, słyszałem że ktoś robi wywiady z pacjentami Gołąbka i niedługo zaczną się na YT pojawiać... Ale ponoć ozdrowiencow tam brakuje.
 

Rafał.K

New member
Chyba generalnie ludzie którym się udało nie wchodzą za często później na forum. Może raz dwa sporadycznie żeby dać świadectwo. Dlatego myśle zd tak dużo ludzi tutaj jest niewyleczonych od różnych lekarzy. Trudna choroba niestety.
 

Arktik

Well-known member
Widzę że coraz częściej jest tu poruszany wątek z hemoroidami a zapaleniem prostaty. Sam zauważyłem że u mnie powiększenie jednego żylaka na przedniej ścianie odbytnicy nasila jakieś objawy od prostaty np. wyłapywanie moczu po mikcji czy ktoś leczył ostatnio hemoroidy i może mu się poprawiło? Jestem na etapie gumkowania ale proktolog do którego chodzę robi wszystko po kolei i nie zrobił mi jeszcze tego żylaka na kroku tak że nie mam jak potwierdzic stuprocentowo tej tezy na pewno swego czasu czopki potrafiły odpędzić objawy na kilka tygodni ale przestały działać. Zapytałem dr. Szmera o wpływ stwierdził że może to powodować zaburzenia w ukrwieniu miednicy a sam stan zapalny również. @Grom jak rozprawiłes się z hemoroidami bo pisałeś że też miałeś 2 stopień?
 

Grom

Well-known member
Tak. Wszystko co piszesz to prawda. U mnie hemoroidy musiały być chyba mniejsze niż 2 stopnia ponieważ pomogły na nie czopki proxelan a także poprawa diety (wyrzucony alkohol choć nie do końca, ostre przyprawy, śmieciowe żarcie). Stosowałem wiele rzeczy na raz więc teraz trudno teraz być czegoś pewnym ale wierzę w to, że dolegliwości od tej strony mogą (szczególnie wraz ze stresem) powodować wzmożenie zapalenia czy bólu prostaty.
 

Arktik

Well-known member
Najgorsze jest to że zaczynam dostrzegać że proktolodzy to większe nieuki niż urolodzy. Na początku słyszałem że mam dwa hemoroidy a został mi zagumkowany już piąty. Mnie też zmiana diety w lecie, dużo wody i czopki distreptaza/proktosedon/hemorol pomagały ale teraz nic. W każdym razie w dupce paluszkiem wyczuwalne jest dużo więcej miejsca i mniej obolałych miejsc. Mam takie uczucie gorąca jak wloze palucha to raczej nie od prostaty w dodatku od zaostrzenia ostatniego pojawiła się lekka smuga krwi i zaparcie. Warto dodać że mam też momentami spłaszczony stolec.
 

Grom

Well-known member
A robiłeś kolonoskopię? Co do lekarzy proktologów jest jeden wyjątkowy:
Nie byłem u niego ale znam kilka kobiet, które wychwalają go pod niebiosa a wcześniej zaliczyły kilku konowałów. Miałem do niego jechać ale problem zniknął więc odpuściłem. Ktoś z forum też go polecał.
 

Arktik

Well-known member
Nie robiłem bo ja nie mam krwawień raz czy dwa razy maks mi się przydarzyło i nie był to słoik a po prostu smużka jak się przyjrzeć kupie. Czy u Ciebie ból odbytu po wypróżnieniu nasilał się? Mi na ten objaw nie pomagał żaden antybiotyk tylko dietą jakoś się to udawało dopiero wyciszać
 

Grom

Well-known member
Tak, nasilał się choć nazwałbym to raczej pieczeniem. Ból był kilka godzin później gdy włączała się prostata. Teraz już jest super choć dalej trzymam lekkostrawną dietę. Najśmieszniejsze, że wszelkie tego typu bóle nasilały się wraz ze stresem. A ból w tym miejscu napędzał stres. Masakra. Na szczęście nad tym zapanowałem i wytłukłem bakterię. Ale nie było łatwo.
 

Japko

New member
Panowie,gdzie można znaleźć informacje, że ból, uczucie ciągnięcia do nogi i stopy to objaw zapalenia bakteryjnego prostaty.
Materiały naukowe, prasowe, świadectwa chorych. Dziękuję
 

Podobne tematy

Do góry