• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Kzwmx

Member
@Kzwmx
Maślan sodu jest na jelita. Gdy masz stresującą pracę lub ogólnie życie to warto stosować. Co do jakości maślanu to chyba nie jest on zbyt skomplikowany w produkcji 🙂
Niemniej warto zwrócić uwagę czy suplement zawiera dwutlenek tytanu. Te z dwutlenkiem lepiej omijać (zawiera go np. Debutir).
Gastrolog zalecił mi dziś Intesta max, ma dwutlenek tytanu, więc pytanie dlaczego te z dwutlenkiem lepiej omijać ?
 

adam201

Member
Czołem panowie, piszę tu malą aktualizację do do mojej choroby i proszę was o porady. Jakiś czas temu założyłem osobny wątek "Wyleczyłem bakterię w prostacie", bo ucieszyło mnie to że objawy zmniejszyły się o jakieś 70% i wynik wyszedł ujemny. Już myślałem że wracam do zdrowia i teraz reszta objawów musi się wyciszyć po prostu.
Dziś wiem że to była zbyt wczesna radość i euforia, bo objawy się nieco nasiliły jednak nie aż tak znacznie a wczoraj otrzymałem wynik ostatniego posiewu i był dodatni. Czekam jeszcze na wynik beztlenowych z Badbaku. Z tego posiewu co wczoraj dostałem wynik wyszedł enteroccocus faecalis, wzrost bardzo liczny (w pierwszym posiewie robionym w styczniu wyszedł wzrost liczny). Antybiogram wczorajszego posiewu: ampicylina, trimetoprim i sulfametoksazol. W styczniowym była tylko Ampicylina. Stąd trochę nadziei, bo może warto leczyć to tymi antybiotykami? Ktoś z was leczył nimi, jak mu wyszły w antybiogramie? Widziałem że istnieje lek w połaczeniu obydwu antybiotyków (kotrimoksazol). Jeśli te antybiotyki to w jaką dawkę celować i na ile? (Jeśli to się ma do wagi to przy wzroście 1,70 ważę 72kg) Czy może połączyć jeden z nich dodatkowo z jakimś antybiotykiem bakteriobójczym, bo trimetoprim i sulfametoksazol to bakteriostatyczne? A może nie trzeba, może połączyć z tą ampicyliną? Ostatnio mój lekarz, dr Łogin stwierdził że nie ma podstaw do leczenia zgk ampicyliną. Proszę o poradę.
 

przemix

Active member
@adam201 ja bym zrobił porządną diagnostykę w badbaku. Zrób wymaz z cewki, nasienie i wydzielinę z prostaty. Najprawdopodobniej wyjdzie Ci coś jeszcze oprócz facalisa.
Tam dostaniesz tez porządny antybiogram.
Dopiero na tej podstawie coś kombinuj.
Dwa antybiotyki w antybiogramie to jakieś nieporozumienie.

Może oczywiście wyjść Ci tylko faecalis, wtedy warto oczywiście na podstawie antybiogramu łyknąć cos doustnego. Spróbować go zabić albo osłabić i powtórzyć badania. U mnie bakterie zaczęły się pojawiać właśnie jak osłabiłem faecalisa.
 
3 bakterie i to w niskich mianach , hmmmm czy nie doszło do zabrudzenia próbki? Na dwa pierwsze powinna być dobra ampicylina, a na trzeci cefotaksym. Może gdzieś jest błąd w pobieraniu, transporcie do lab ? Taki wynik powinno się powtórzyć . A najlepiej pobrać z prostaty , moczu i nasienia. Przyjedź do Bydgoszczy zrobimy badania
Takie też Antybiotyki otrzymałem od swojego urologa. udało się ubić jedną bakterię, a dwie pozostałe osłabić. Udaję się do niego jeszcze raz. Zobaczymy co mi odpowie. Zacząłem brać na własną odpowiedzialność Selen. W dalszym ciągu objawów brak.
 

Grom

Well-known member
No cóż @adam201 można powiedzieć.
Faecalis to najgorsze dziadostwo i niestety trzeba podejść do niego z opcją atomową. Na razie antybiotyki i antybiogram, który przedstawiłeś to ponury żart. Z doświadczenia naszych forumowiczów można wywnioskować, że jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie antybiotyków dożylnych typu Gentamycyna, Wankomycyna czy Meropenem. Kuracja miesięczna i to pewnie kilkukrotna. Gwarancji na wyzdrowienie nie ma i po czterech próbach ja bym sobie odpuścił i uczył się z tym żyć (jak z rakiem, z wózkiem inwalidzkim czy stomią).
 

adam201

Member
@Grom dzięki za odpowiedź, co prawda nie pocieszającą ale jednak jakąś. Niestety na Gołąbka i drogie antybiotyki mnie nie stać póki co. Generalnie mój lekarz (Łogin) twierdzi że też miał zapalenie spowodowane faecalisem i je wyleczył ostatecznie Strovacem.
 

robson999

Active member
@adam201 Urivac to rozumiem szczepionka? ja biore urovaxom w dawce 10 tab dziennie przez 3 miesiące i to sa martwe bakterie wiec posiew bede robił w trakcie ich brania.
@dychu_ jelita to podstawa jeśli masz robaki to warto je wybić jesli nie to kwestia czy leki wzięte tak na wszelki wypadek nie osłabią jelit.
 

kaolik98

Well-known member
@Grom dzięki za odpowiedź, co prawda nie pocieszającą ale jednak jakąś. Niestety na Gołąbka i drogie antybiotyki mnie nie stać póki co. Generalnie mój lekarz (Łogin) twierdzi że też miał zapalenie spowodowane faecalisem i je wyleczył ostatecznie Strovacem.
Wiele osób poddało się kuracji u Gołąbka, straciło majątki, a nie należą do grona wyleczonych.
 

dychu_

New member
@robson999 nie wiem czym mam, ale tutaj też chodzi o wszelkie bakterie które może oczyszczając swój organizm od wewnatrz bedzie dało się wyplewić problem z prostatą. Głośno „piszę”, bo myślę, że przed ewentualnym uderzeniem do Gołąbka z tym spróbuję.
 

robson999

Active member
Muszą się eksperci wypowiedzieć :) ja biore olejek z oregano podobno zwalcza pasożyty i dodatkowo rozbija biofil faecalisa podobno, są też inne środki naturalne można znaleźć w internecie
 

robson999

Active member
@kaolik98 nie żebym go bronił ale na razie jest jedna taka osoba @chory2000. @Janek64 nie licze bo wziął dwa dożylne a na trzecim wanko pojawiły się efekty uboczne i zrezygnował więć się nie liczy a też pisał na początku ile to nie nabrał i nie pomogło więc różnie to z tym co ludzie piszą bywa. Ale tak jest drogo i brak gwarancji. :(
 

Grom

Well-known member
Panowie, nie ma co przywoływać przykładów wyleczonych lub niewyleczonych. Któryś już raz piszę, że ta choroba jest jak rak. Jest super ordynator oddziału onkologii, ludzie z rakiem przychodzą do niego, walą chemię, są operowani zgodnie z najlepszymi standardami tego lekarza-uzdrowiciela a mimo to połowa wyjeżdża nogami do przodu. Tu tak samo 😑
 

wpiot

Active member
Faecalisa @toastt pozbył się autoszczepionką z CBM, mój urolog i jeszcze jeden internista też mieli przypadki wyleczenia po tym preparacie.
Poza tym ciężko określić czy jesteśmy w pełni wyleczeni z tej bakterii, bo z tego co słyszałem nawet całkowicie zdrowy facet też może mieć pojedyńcze kolonie tej bakterii.
 

Podobne tematy

Do góry