• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Kzwmx

Member
Dzięki wielkie za odpowiedzi, chciałbym się dopytać jednak dokładniej, bo ja jestem całkowity amatorem jeśli chodzi o wiedzę medyczną. Jak długo brać te podane substancje, w jakich dawkach polecacie i kiedy powtórzyć ? Czy robić jakieś badania poziomu witamin i tych innych rzeczy ?
 

przemix

Active member
@Kzwmx

Ja bym zrobił tak, aczkolwiek dobrze by było to zweryfikować
probiotyk wieloszczepowy, dawkowanie według zaleceń producenta, jeden miesiąc i zmiana na kolejny przez minimum 6 miesięcy.
maslan dawkowanie według zaleceń producenta przez 6 miesięcy
laktoferyna albo colostrum Według zaleceń producenta przez 3 miesiące potem przerwa miesiąc i powtórka
cynk 30 - 50 mg przez 6 miesięcy ,
vit d - 4000-6000 jednostek - możesz zrobić badanie dobrze mieć powyżej 50, możesz brać cały czas
omega3, BComplex, vit c, według wskazań producenta - możesz brać cały czas
 

toastt

Well-known member
@Kzwmx badanie poziomu wit. D3 możesz zrobić przed rozpoczęciem jej suplementowania i następnie po miesiącu-dwóch by sprawdzić czy coś się zmieniło. Ogólnie witamina D3 odgrywa dużą rolę w chorobach przewlekłych takich jak astma oskrzelowa, więc w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego też może odrywać znaczącą rolę. Co do ziół to możesz je brać przez kilka tygodni i potem zrób sobie przerwę. Ja robię/robiłem tak: miesiąc brania, dwa tygodnie przerwy i znów miesiąc brania.
 

Grom

Well-known member
Już dorzucam 🙂
Jedzenie naturalne, swojskie, nie na ostro!, mniej smażonego, pieczonego więcej gotowanego, duszonego, probiotyków nie stosuje natomiast kiszonki (własne) jak najbardziej.
Seks bez szaleństw i w gumce, szczególnie gdy mamy osłabiony organizm. Flora bakteryjna partnerki u niej może nic nie wywoływać a u nas może zrobić spustoszenie,
zero seksu przygodnego!
Tryb życia: unikać niepotrzebnego stresu (wiadomości w tv, horrory, thrillery, wydarzenia sportowe, kłótnie domowe lub z klientami), wysypiać się, imprezy bez alkoholu i kończymy przed 24.00 (początkowo było mi ciężko ale jak rano wstawałem bez kaca mordercy to dziękowałem wszystkim świętym 🙂), sport wskazany ale też bez przemęczenia.
Podczas przeziębienia - zwolnienie lekarskie i do łóżka, niezastąpionymi zapchane są cmentarze i poczekalnie u Szmera i Gołąbka 😉
Uwaga na zimno! Kalesony z merynosów już poniżej 10 st.C., ciepłe grube skarpety, niestety zero basenów! Zero Bałtyku! Wskazane Malediwy lub Karaiby 🙂
 

chory2000

Member
@Grom to jest bardzo ciekawe co piszesz. Mnie wyleczyli lekarze z Izraela i od początku celowali w Pseudomasa choć nigdy mi nie wychodził nigdzie. To jest bakteria, która ma poziom znamiennosci o rząd niżej niż wszystkie inne, więc nawet jej bardzo male ilości są chorobotwórcze. Przy tym kompletnie ignorowali wszelkie inne bakterie np. slynnego enterococcusa twierdząc że z tym poradzą sobie nasze saprofity same a ten chwast zawsze rośnie pierwszy po antybiotykoterapii. No więc to co pomaga to Levoxa (na którą pseudomas jest zwykle wrazliwy) połączona ze szczepionka Pseudovac (dosyć bolesna swoja droga) i droga się ostatnio zrobiła... skoczyła z 2800 na 15tys. Ciekawe dlaczego.
 

chory2000

Member
Dodam jeszcze że zanim na cel został wzięty pseudomas, walczyłem z enterococcusem, klebsiella i ecoli, za pomoca: Cipronex 2x, Urotrim, Doxyclina, Macmiror, Wankomycyna 2x, Moloxin, Biseptol 960 2x, Biotum, Levoxa, Meropenem, Ampicylina 2x, Linezolid, Trimesan, Baktrim, Clindamycyna 2x, Tigecyklina... 3 lata walki i masa skutków ubocznych.... zero ulgi...
 

chory2000

Member

@robson999 tak tigecyklina była dozylnie... wizyta lekarska była telefoniczną i załatwił mi ją mój partner biznesowy, więc nie bardzo mogę pomóc to powtórzyć, ale kierunek macie. To była wizyta telefoniczną, wcześniej przesłałem historie choroby. Facet za głowę się złapał i powiedział że nie wolno łac tyle napalmu na dżungle (antybiotyków na nasz organizm, bo my jesteśmy pełni bakterii czy nam się to podoba czy nie) bo zawsze najpierw odrastają chwasty (enterococcus itd.) przedstawił teorie o Pseudomasie i kazał zrobić wymaz spod napletka bo ta bakteria nigdy mi nie wychodziła z próby Stameya nigdzie i jesli tam bedzie to kazal wziac szczepionke Pseudovac (o dziwo znal jej nazwe). I... faktycznie tam była, w labie kazałem zwrócić na te bakterie szczególną uwagę. Receptę na pseudovac wziąłem od lekarza 1go kontaktu, który wie dobrze z czym walczę a reszta jak wyżej.
 

Grom

Well-known member
@chory2000
No to mnie teraz zszokowałeś! 😮😮

Ja Pseudovac kupowałem chyba po 1800 zł ale 15 tysięcy 🤬 ktoś na łeb w firmie upadł!?
Zestaw antybiotyków, który podałeś nie mieści mi się w głowie 😮 przecież coś takiego musi zabić! W trzy lata wziąłeś 2x Wankomycynę, Tigecyklinę, Meropenem i Clindamycynę 2x i jeszcze całą resztę?! To przecież ty je brałeś bez przerwy. Jakim cudem nie eksplodowała Ci wątroba? Napisz proszę jakie brałeś dawki i jak długo Wankomycynę bo jak mi @abst3 opowiadał to on po jednej miesięcznej kuracji ledwo żył. Co to za lekarz tak w Ciebie ładował tyle tego i tak szybko?
 

chory2000

Member
@Grom wanko było 2x28dni a dawki zależały od wyników poziomu wanko we krwi i były robione co 3 dni. Tak, antybiotyki brałem non stop praktycznie i dlatego twierdzę, że to kie jest droga do zdrowia w tej chorobie. I tak jak pisałem znam conajmniej 20 osób z taką samą historia i bez efektów terapeutycznychl i dlatego kwestionuje historyjnki, ze to pomoglo 200 osobom, ktore sie wykeczyly ale postanowily nie udzielac sie na forum. I jest tylko jeden lekarz w tym kraju co robi takie rzeczy, chyba nie muszę pisać kto to...
 

robson999

Active member
@chory2000 tigecyklina 30 tyś zł sam antybiotyk jeśli dobrze kojarzę grubo :) ile ty wydałes na tą całą kurację ? mi wankomycyna pomogła ale delikatne dolegliwości jeszcze czasami mam więc spróbuje z tym wymazem z pod napletka da się to zrobić w Badbak ? Pseudovac można dostać dużo taniej chyba żę to stara oferta
 

Grom

Well-known member
Zatem w przypadku Twoim i tych 20 osób chodzi zupełnie o co innego. Tym, których ja poznałem wystarczały 3 góra 4 kuracje i było po wszystkim. Nie mówiąc już o sobie.
 

koral

Member
Z ziół i suplementów polecam: Jeżówka purpurowa, vilacora (koci pazur), himalaya septilin (stawia na nogi) i duże dawki witaminy D3 w obecnym okresie, kiedy słońca jest mało. 4-6 tysięcy jednostek międzynarodowych to rozsądna dawka
A te zioła brać wszystkie naraz czy jeden po drugim? Albo wybrać tylko jeden? Jak polecacie?
 

koral

Member
Moja przesyłka do Microgena już tydzień jest przetrzymywana na celnym i trzeba się tłumaczyc po co ten mocz i nasilenie... :( Ja to się śmieje, że jak coś się ma zjeb... To zawsze mi się przytrafi :)
 

chory2000

Member
@Grom mi lekarz z Izraela powiedział że celowany antybiotyk ma sens przez pierwsze 6tyg choroby, w USA dawali 12 ale się już z tego wycofali. Powoedzial tez ze lanie antybiotyków latami, to jak lanie napalmu na dżungle w nadziei że drzewa a nie chwasty odrosną pierwsze i że nie ma żadnych dowodów na to że taka terapia pomaga. Tak więc jeśli poszło u Ciebie od strzała to jest to zgodne z tą teoria.

Ile wydałem, nie wiem... Ale szacuje że około 300tys pln na wszystko póki co. Jak mi jest tłumaczone fiasko... że jestem wyjątkowym przypadkiem i że kiedyś musi puścić...

Pseudovac kupisz jeszcze za około 2800 ale jest to partia z terminem ważności do końca kwietnia 2023, kolejna partia kosztuje krocie... cena apteczna to 14-15tys pln.
 

toastt

Well-known member
@koral można je łączyć, ja łączyłem i nic złego mi się nie stało. Jeżówkę purpurową piłem w formie naparu 2x dziennie z 2-3 łyżeczek suszu (parzyć trzeba około 10 minut, polecam firmę Flos), a koci pazur zazywałem firmy Swanson w kapsułkach 2x dziennie po 2 kapsułki. Septilin brałem 3x dziennie do posiłku po tabletce. Po jakimś czasie uspokoiły mi się grzybice, które mnie męczyły po antybiotykach, lepiej się czułem.
 

Podobne tematy

Do góry