• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

bartix

Active member
Jeśli robiłeś wymazy cbm to uciekaj. Zrób szpital Prokocim a jak masz czas to Badbag. Mi pomógła fosfomycyna niestety nie wyleczyła ( i nie wiem czy wyleczy bo progress tak jakby się zatrzymał?). Ale wale już 2 miesiące...
 
Ktoś miał/ma z Was głównie objawy takie jak częstomocz, ciągle parcie, czasem nawet po oddaniu moczu już. Czasem przychodzi duża poprawa, a czasem pogorszenie. Zero bólu prostaty, niebolesna w dotyku. Mam wrażenie, że po wytrysku przychodzi nasilenie objawów.
Ja mam chociaż jest to już trochę mniej uciążliwe niż było na samym poczatku. Nie wiem czy to kwestia tego ze nauczyłem się rozróżniać te fałszywe parcia albo kwestia przyzwyczajenia. U mnie spora poprawa nastąpiła po fizjoterapii, którą dalej kontynuuje. Zdarzają się też dni w których najlepiej byłoby strzelić sobie w łeb ale jest ich coraz mniej na szczęście.
 

koral

Member
Dziwi mnie tylko ze Szmer nic, a nic nie mówi o tym gdzie powinno się zrobić badania. Co więcej polecał Euromedica, czyli Alab. A odnośnie CBMu nic nie wspomniał negatywnie. Trochę dziwne...

Po fakcie wspomniał dopiero o badbak czy microgen. Ale to trochę za późno jak już kasa wydana. Szczerze to jestem mega zawiedziony jak na tak polecanego specjalistę.
 
Hmmm mi od razu polecał microgen. Ale wcale nie jest powiedziane, że w microgen coś wyjdzie. Widziałem ostatnio wynik od osoby z którą mam dobry kontakt i jałowe wyniki. W tym badaniu jest o tyle dobre, że po 24h od momentu jak otrzymują próbki masz wstępne wyniki na wypadek pilnej antybiotykoterapii.
 

koral

Member
O którym Wy mówicie szpitalu jako Prokocim? Dzwoniłem tam do szpitalu dzieciecego na Wielickiej gdzie mają badania prywatne i nie robią wymazów ani badania nasilenia.
 

Falcon

Member
Na północy Krakowa :) mam do niego 5 min autem. Tak czy inaczej teraz microgen. No ponoć nie ma dokładniejszego badania więc już czekam na przesyłkę i nic nie kombinuje.
Tylko ze microgen bada mocz i nasienie a nie wydzielinę z prostaty np., co może, choć nie musi być istotne ale ja nie jestem specjalistą. Mi bakterie wychodziły tylko przy badaniu wydzieliny GK po masażu. Ale są osoby, którym wynik microgen pokrył się z badbakiem np. Przykra choroba także próba diagnostyki zawsze warta zachodu choćby dla mentalu, że wiesz że robisz wszystko co możliwe, I później teżas porownanie ma kolejnych posiewach.
 

rawkus

New member
Witam.
Panowie szukam pomocy. Może mi coś więcej powiecie. Może też tak mieliście.
Zgodnie z zaleceniem urologa jadłem 1 x Monural przez 2 dni, doxycyklinę przez 10 dni 2x1 oraz na koniec Levoxę 500mg 2x1 przez 5 dni.
Kilka dni po zakończeniu Levoxy zaczęło mi niemiłosiernie piszczeć w uszach. Trwa to już 2 tydzień.
W ulotce Levoxy piszę jeden ze skutków ubocznych występujący rzadko SZUM USZNY.
Uszy oglądało już 2 laryngologów, wszystko w normie, nic nie uszkodzone, nie ma śladów stanu zapalnego.

Czy ktoś z Was doświadczył tego efektu ubocznego ?
Czy to mija ?
Jeżeli tak po jakim czasie odpuszcza ?

Dzieki.
 

koral

Member
Tylko ze microgen bada mocz i nasienie a nie wydzielinę z prostaty np., co może, choć nie musi być istotne ale ja nie jestem specjalistą. Mi bakterie wychodziły tylko przy badaniu wydzieliny GK po masażu. Ale są osoby, którym wynik microgen pokrył się z badbakiem np. Przykra choroba także próba diagnostyki zawsze warta zachodu choćby dla mentalu, że wiesz że robisz wszystko co możliwe, I później teżas porownanie ma kolejnych posiewach.
W nasieniu też masz wydzielinę z gruczołu krokowego. Więc jeżeli coś tam będzie to znajdą.
 

toastt

Well-known member
@chory2000 jest tylko jedne takie miejsce w Polsce i zwie się Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek imienia dr Jana Bobra w Krakowie na Sławkowskiej 17 (wejście z ul. Św. Jana 22).
 

toastt

Well-known member
Witam.
Panowie szukam pomocy. Może mi coś więcej powiecie. Może też tak mieliście.
Zgodnie z zaleceniem urologa jadłem 1 x Monural przez 2 dni, doxycyklinę przez 10 dni 2x1 oraz na koniec Levoxę 500mg 2x1 przez 5 dni.
Kilka dni po zakończeniu Levoxy zaczęło mi niemiłosiernie piszczeć w uszach. Trwa to już 2 tydzień.
W ulotce Levoxy piszę jeden ze skutków ubocznych występujący rzadko SZUM USZNY.
Uszy oglądało już 2 laryngologów, wszystko w normie, nic nie uszkodzone, nie ma śladów stanu zapalnego.

Czy ktoś z Was doświadczył tego efektu ubocznego ?
Czy to mija ?
Jeżeli tak po jakim czasie odpuszcza ?

Dzieki.
Levoxa jest ototoksyczna, ale o piszczenie w uszach to bym bardziej podejrzewał doksycyklinę, która jest dość mocno ototoksyczna. Myślę, że toksyczne działanie tych dwóch substancji spowodowało te dolegliwości. Czy to mija - to zależy od organizmu. Moim zdaniem nie minie, co najwyżej trochę się uspokoi. Pij dużo wody, wysypiaj się, bierz n acelytocysteinę i idź do laryngologa pilnie. Może da się to ogarnąć sterydami, lecz uwaga - po sterydach mogą ujawnić się paskudne i potencjalnie nieodwracalne skutki uboczne levoxy (nie jest to istotne, że już jej nie bierzesz). Pewną ulgę może przynieść stosowanie piracetamu lub ginko biloba (ekstraktu z miłorzębu japońskiego). Nie radzę w ciągu najbliższych miesięcy stosować jakichkolwiek NLPZ typu diklofenak, ibuprofen, aspiryna oraz leków takich jak urosal, bo szumy mogą się po nich tak pogorszyć, że sobie nie poradzisz z tym. Sam mam duże szumy uszne, które pojawiły się po levoxie i zaostrzyły się po urazie akustycznym.
 

toastt

Well-known member
Diesel, przepraszam za post pod postem. Jak możesz to scal moje wiadomości.
W nasieniu też masz wydzielinę z gruczołu krokowego. Więc jeżeli coś tam będzie to znajdą.
To, co piszesz jest prawdą, ale nie masz racji. Wydzielina gruczołu krokowego ma inne pH niż nasienie i zawiera mniej związków bakteriobójczych niż nasienie. Dodatkowo jeżeli u pacjenta występuje biofilm w prostacie, to bakterie w nasieniu mogą nie wyjść. Wydzielinę gruczołu krokowego pozyskuje się w drodze masażu stercza przez odbyt i wtedy jest szansa na naruszenie biofilmu, jest szansa na oderwanie się kolonii bakterii z tegoż biofilmu i wówczas można wyhodować, wyizolować bakterie. Podsumowując: mechaniczne uszkodzenie biofilmu w połączeniu z mniejszą ilością substancji p. bakteryjnych dają szansę na oznaczenie bakterii i sporządzenie antybiogramu.
 

koral

Member
Diesel, przepraszam za post pod postem. Jak możesz to scal moje wiadomości.

To, co piszesz jest prawdą, ale nie masz racji. Wydzielina gruczołu krokowego ma inne pH niż nasienie i zawiera mniej związków bakteriobójczych niż nasienie. Dodatkowo jeżeli u pacjenta występuje biofilm w prostacie, to bakterie w nasieniu mogą nie wyjść. Wydzielinę gruczołu krokowego pozyskuje się w drodze masażu stercza przez odbyt i wtedy jest szansa na naruszenie biofilmu, jest szansa na oderwanie się kolonii bakterii z tegoż biofilmu i wówczas można wyhodować, wyizolować bakterie. Podsumowując: mechaniczne uszkodzenie biofilmu w połączeniu z mniejszą ilością substancji p. bakteryjnych dają szansę na oznaczenie bakterii i sporządzenie antybiogramu.
Szmer mówił że ten lab bada DNA i jak coś jest to to wyjdzie.
 

toastt

Well-known member
@koral w przypadku microgenu to na pewno coś wyjdzie, jeżeli tam coś siedzi, ale w przypadku innego laboratorium nasienie to nie to samo co wydzielina gruczołu krokowego.
 

Maskonur

Active member
Byłem jakś miesiąc temu na kontroli i w usg zwapnienia które były spore i dobrze widoczne prawie znikły, to chyba dobry znak ale może raz są widoczne a raz nie, zobaczę na kolejnej kontroli. Częstomoczu nie mam noce przesypiam bez wstawania sikać. Jeszcze czuje lekki dyskomfort w cewce po wytrysku albo po "dwójce". Zastanawiam się czy moje obecne problemy mogą być spowodowane czymś nie związanym z układem moczowo płciowym. Czuje klucie w klatce, boli mnie lewa ręka, czuje arytmie serca, ale ekg wyszło ok, echo też ok, próba wysiłkowa ok, dawniej dwa razy miałem holtera ekg raz wyszło sporo srytmii a za drugim razem nie. Cholesterol miesiąc temu już miałem prawie w normie za tydzień sprawdzę znowu. Ale prostata wydaje mi się zdrowa i te wszystkie abxy które brałem mogły być w ogóle beż sensu.
 

Podobne tematy

Do góry