Z kolei moja historia jest zupełnie inna. Oddawałem tam materiał dwa razy i dokładnie dwa razy wyszedł Enterococcus Faecalis. Szczepionka w formie doustnej została przygotowana na podstawie tych dwóch prób. Przyjmowanie skończyłem pod koniec Stycznia.
@toastt po jakim czasie od odstawienia szczepionki zaobserwowałeś jałowe wyniki?
Szczepionkę brałem marzec-maj 2022, pod koniec dołączyłem przez mniej więcej 4,5 tygodnia fosfomycynę doustnie. Jałowych wyników nigdy nie miałem, bo w miejsce tych bakterii wskoczyły inne, ale istotną poprawę czułem już pod koniec kuracji, a ostatni raz faecalisa zaobserwowano w lipcu. Wraz ze zniknięciem (mam nadzieję na zawsze) faecalisa i coli zniknęły wycieki z cewki moczowej i to cholerne pieczenie po wytrysku, które trwało kilka dni. Poprawiły się też erekcje i pojawiły się z powrotem poranne wzwody - choć to wszystko nie przypomina stanu sprzed choroby.
We wrześniu pojawiła się m. morganii z k. pneumoniae i obecnie próbuję wykonać szczepionkę na k. pneumoniae, bo tylko ona wychodzi w posiewach z okresowym towarzystwem w postaci gronkowca skórnego, który teoretycznie nie jest sprawcą dolegliwości, ale jest oporny na wiele, naprawdę wiele antybiotyków. Jego też dołączą do szczepionki, jeśli im się uda wyhodować... Była też p. bivia (beztlenowiec), który najpewniej tam dalej jest, ale ja żadnych antybiotyków działających na beztlenowce nie mogę brać z racji neuropatii. Jej wzrost był w ilości pojedynczych kolonii i oznaczony tak został w trzech laboratoriach, więc to może była jakaś okresowa kolonizacja prostaty. Zagraniczna literatura podaje, że zarówno u zdrowych jak i u chorych mężczyzn występuje kolonizacja prostaty drobnoustrojami pochodzącymi z jelita, które leży w bezpośrednim sąsiedztwie gruczołu krokowego. Po prostu przy nieszczelnej barierze jelitowej bakterie migrują do gruczołu krokowego...