• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

LXIV

Member
Koledzy niedoli jak sobie radzicie w pracy z PZGK, przecież ja nawet biurowej nie mogę wykonywać, a już sobie nie wyobrażam w warunkach atmosferycznych zimą.
Czy ktoś wie czy to g ... kwalifikuję się do jakiegoś świadczenia ?
 

Maskonur

Active member
Ja nie jestem pewny czy mam zapalenie prostaty od dawna nie czuje tam bólu. A gdy najgorsze objawy się pokazały to akurat byłem zwolniony z pracy rzekomo przez covida, było to w 2020 roku, i wtedy ciężko było by mi normalnie pracować, co pół godziny musiałem iść się wylać, zero snu w nocy, dziwny ból podbrzusza, jakby pole siłowe. Na początku 2021 pandemia już nie była straszna i szukali do mojej starej pracy ludzi więc wróciłem, wtedy ból był mocny ale do zniesienia a wc miałem na miejscu więc nawet nikt nie zauważył że coś mi dolega. Obecnie na tyle się uspokoiło że funkcjonuje prawie normalnie. @LXIV, Tobie od jak dawna utrzymują sie dolegliwości?

Powiedzcie mi, bo dużo osób ma wiedzę o różnych dolegliwościach co mi może być i gdzie szukać pomocy. Od dziecka pamiętam że dokuczały mi częste bóle głowy, w wieku około 15 lat zacząłem się mocno pocić zwłaszcza w kroczu, na tyłku. Teraz mam 31 lat i doszły mi kołatania serca, zawroty głowy, mrowienie na twarzy, problemy ze wzwodem, czasem częściej chodzę sikać, mam problem z wypróżnieniem się do końca.

Robiłem kolonoskopie-ok gastroskopie-ok, poza przepuklina i niewielkim przewleklym naciekiem zapalnym polaczenia przelykowo zoladkowego, rezonans brzucha-ok rezonans glowy(czekam na opis), echo serca-ok, próbę wysiłkową-ok, cholesterol trochę podniesiony, czasem cukier lekko poniesiony, ale ostatnie badanie 4.98 gdzie max to 5.5.
 

Maskonur

Active member
Tylko dolegliwości nasilają się po wysilku, nawet delikatnym, dzisiaj w pracy miałem lekko fizyczna robotę, dla normalnego człowieka to nic a mi pojawiły się mrowienie twarzy klucie w klatce, z lewej strony I lekkie zawroty głowy, teraz też czuje lekkie kłucie z lewej strony klatki i promieniuje do lewego łokcia. Nie wiem czy to może być nerwica.
 

taki_tam

Active member
Tylko dolegliwości nasilają się po wysilku, nawet delikatnym, dzisiaj w pracy miałem lekko fizyczna robotę, dla normalnego człowieka to nic a mi pojawiły się mrowienie twarzy klucie w klatce, z lewej strony I lekkie zawroty głowy, teraz też czuje lekkie kłucie z lewej strony klatki i promieniuje do lewego łokcia. Nie wiem czy to może być nerwica.
może być, a problemy po wysiłku fizycznym świadczą zazwyczaj o za słabych mięśniach, które po zbytnim napięciu są przemęczone. Warto iść odwiedzić fizjo
 

kuba111

New member
Chłopaki może ktoś z Was napisać czy skierowanie na autoszczepionkę z Krakowa może wystawić lekarz np rodzinny czy musi być urolog i czy lepiej szczepionka w kapsułkach czy w zastrzykach.
 

wpiot

Active member
Chłopaki może ktoś z Was napisać czy skierowanie na autoszczepionkę z Krakowa może wystawić lekarz np rodzinny czy musi być urolog i czy lepiej szczepionka w kapsułkach czy w zastrzykach.
1. Nie wiem, najlepiej zapytaj w CBM. Do mnie oddzwoniła Pani z labu i wszystko wyjaśniła
2. Na prostatę są tylko tabletki
 

kuba111

New member
1. Nie wiem, najlepiej zapytaj w CBM. Do mnie oddzwoniła Pani z labu i wszystko wyjaśniła
2. Na prostatę są tylko tabletki
Dzwoniłem dzisiaj ale nie zapytałem właśnie o lekarza. Ale generalnie tak to rozumiem, że jak będę miał nawrót choroby
(a widzę po wynikach że już mam) to sikam do kubka na posiew moczu, wsiadam w pociąg i jadę do Krakowa. Oczywiście ze skierowaniem i poprzednimi wynikami posiewów? Tak to ma być?
 

toastt

Well-known member
Do autoszczepionki najlepszy jest wymaz z prostaty (wydzielina prostaty na wymazówce z podłożem transportowym). Skierowanie na leczenie może podpisać każdy lekarz, nawet rodzinny. Do leczenia prostaty najlepsze są kapsułki (i tak też laboratorium poleca). Z moczu nie sądzę by cokolwiek wyhodowano, skoro mają problem z wyizolowaniem bakterii z wymazu z prostaty. Wyniki posiewów musisz zabrać ze sobą, by je sobie przejrzeli i oczywiście potrzebujesz skierowania. Zamiast wymazu z prostaty może być wymaz z cewki moczowej, który pobierają na miejscu, ale metoda jego pobrania jest w moim odczuciu błędna i wracasz do punktu wyjścia jakim jest kolejna podróż do Krakowa i tak aż do usr... śmierci. Zdecydowanie polecam dostarczyć im wymaz z prostaty. Nie wierz także w ich zapewnienia, że możesz go wysłać do nich kurierem, skoro po 20 minutach od pobrania wymazu nie dają rady wyhodować bakterii, a co dopiero po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach od pobrania.
 

kuba111

New member
U mnie w posiewach z moczu i z gruczołu krokowego wychodzi klebsiella pneumoniae. W moczu ogólnym są bakterie, erytrocyty, nabłonki płaskie i oczywiście czuję dolegliwości od prostaty. Coraz częściej mam infekcje układu moczowego a lekarstwa przestają działać. Jeszcze mam nadzieję w tej autoszczepionce.
 

wpiot

Active member
U mnie w posiewach z moczu i z gruczołu krokowego wychodzi klebsiella pneumoniae. W moczu ogólnym są bakterie, erytrocyty, nabłonki płaskie i oczywiście czuję dolegliwości od prostaty. Coraz częściej mam infekcje układu moczowego a lekarstwa przestają działać. Jeszcze mam nadzieję w tej autoszczepionce.
To może faktycznie mocz wystarczy, ale nie wiem jaka jest przeżywalnosć tej bakterii, dla przykładu ja miałem pałeczkę ropy błękitnej która wyszła w każdej części badania stamleya, a materiał podróżował kilka godzin między punktem a labolatorium.
Same szczepionki z CBM są skuteczne, poleciło mi je kilku lekarzy, ale tak jak @toastt napisał nie ma gwarancji, ze coś wychodują, więc lepiej dopytać i zostawić coś więcej tak na wszelki wypadek, szczególnie jak teraz masz zaostrzenie i powinno wyjść.
 

Ben80

New member
Chłopaki może ktoś z Was napisać czy skierowanie na autoszczepionkę z Krakowa może wystawić lekarz np rodzinny czy musi być urolog i czy lepiej szczepionka w kapsułkach czy w zastrzykach.


Zdecydowanie w tabletkach. Ktoś z mojego otoczenia walczył z tą samą bakterią co Ty. Autoszczepionka w tabletkach pomogła bez żadnego antybiotyku (wspomniana wyleczona osoba nie może ich brać). Natomiast musisz być cierpliwy, bierze się ją w trzech seriach z odstępami. Osoba o której pisze miała objawy infekcji do ostatnich dni trzeciej serii przyjmowania tabletek. Po skończeniu kuracji zero objawów, posiewy czyste, wyniki badania moczu ogólnego książkowe.
 

sonja12

Active member
U mnie w posiewach z moczu i z gruczołu krokowego wychodzi klebsiella pneumoniae. W moczu ogólnym są bakterie, erytrocyty, nabłonki płaskie i oczywiście czuję dolegliwości od prostaty. Coraz częściej mam infekcje układu moczowego a lekarstwa przestają działać. Jeszcze mam nadzieję w tej autoszczepionce.
w Krk nie wyhodujesz nic. Tam są zawsze posiewy jałowe......
 

Podobne tematy

Do góry