• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

toastt

Well-known member
@Asdfasdf to zależy od lekarza. PCR to bardzo czułe badanie, więc powinno coś wyjść, jeżeli w Tobie siedzi. Próbka mogła zostać dostarczona zbyt późno i mogła być nieprawidłowo przechowywana - stąd mogło nic nie wyjść. PCR zwykle robi się na atypowe bakterie, ponieważ ich hodowla jest bardzo trudna i niekiedy niemożliwa.
 

Asdfasdf

New member
Stwierdzil stan zapalny, poniewaz CPR mialem troszke powyzej normy. No i na usg cos tam wyszlo.

Ale ostatnie tygodnie byly dla mnie mega stresujace i zastanawiam sie czy tutaj nie poszukac tez przyczyny.
 
Witajcie bracia w niedoli po 3,5 tyg brania neuroliponu arketis i gabapetnyny zniknął ból w pośladku, erekcja jest silna i strumien moczu też sikam 3-4 razy dziennie. Niestety ból zaczerwienienienie cewki nie ustępują. Zauważyłem że cewka i czasami żołądź jest jakby suchy. Napewno wrócę do urologa i będę musiał zrobić to badanie amerykanskie. Chyba że poordru mam wysuszona cewke i żołądź i stąd te objawy. Przy wytrysku już mnie nie boli prostata ani lewe udo. Aczkolwiek 4-5 h po wytrysku zaczyna się lekkie pieczenie w cewce
 

toastt

Well-known member
@Konrad Hydraulik wygląda na to, że masz infekcję prostaty i te leki neurologiczne wyleczyły neuropatię, która też może wynikać z infekcji prostaty i trochę zamaskowały objawy. Jak będziesz już miał ustaloną bakterię i będziesz omawiał z lekarzem plan działania, to koniecznie zaznacz, by nie wypisywał Ci antybiotyków, które mogą wywołać neuropatię (fluorochinolony, metronidazol, aminoglikozydy itp.).
 
@Konrad Hydraulik wygląda na to, że masz infekcję prostaty i te leki neurologiczne wyleczyły neuropatię, która też może wynikać z infekcji prostaty i trochę zamaskowały objawy. Jak będziesz już miał ustaloną bakterię i będziesz omawiał z lekarzem plan działania, to koniecznie zaznacz, by nie wypisywał Ci antybiotyków, które mogą wywołać neuropatię (fluorochinolony, metronidazol, aminoglikozydy itp.).
Powiem Ci ze miałem gardnerela vaginalis i leczyłem się właśnie metronidazolem. Niby później w próbie stameya już nic nie wyszło a objawy dalej zostały chcoiaz prostata przy badaniu per rectum nie jest wogole bolesna ani nie powiększona w badaniu mr
 

taki_tam

Active member
Powiem Ci ze miałem gardnerela vaginalis i leczyłem się właśnie metronidazolem. Niby później w próbie stameya już nic nie wyszło a objawy dalej zostały chcoiaz prostata przy badaniu per rectum nie jest wogole bolesna ani nie powiększona w badaniu mr
Problem z prostatą jest taki, że jej zapalenie może powodować objawy około neurologiczne, ale nie być stricte źródłem problemów. Nie zmienia to faktu, że jeśli leki działają to nie przerywaj leczenia, bo kolejne podejście do leków z gbrupy analogów GABA może nie być tak skuteczne. Warto w tym czasie popracować nad psychiką i małą ilością stresu w życiu. No i do fizjo warto się wybrać jeśli mięśnie trochę odpuściły, bo dzięki temu jest szansa na wyjście z tego problemu. Prawda jest taka, że najważniejsze jest interdyscyplinarne podejście do tematu, czyli z każdej strony z jakiej można trzeba uderzyć w chorobę. Zdrowia życzę
 

sonja12

Active member
Czy ampicylina to występuje pod taką nazwą handlową czy inna i czy unasyn to to samo ?
unasyn to ampicylina. Ale od marca ubiegłego roku jest niedostęna. Dzwoniłam kilka razy do Pfizera, ale bajki opowiadają. Ja kupowałam w Niemczech , ale 50 euro za 1 opakowanie. Pfizer obiecuje ,że będzie za miesiąc , dwa , ale tak nie jest. Nie liczyłabym na to. Możesz zadzwonić , ale nie bierz dosłownie tego co ci powie.
 

LXIV

Member
unasyn to ampicylina. Ale od marca ubiegłego roku jest niedostęna. Dzwoniłam kilka razy do Pfizera, ale bajki opowiadają. Ja kupowałam w Niemczech , ale 50 euro za 1 opakowanie. Pfizer obiecuje ,że będzie za miesiąc , dwa , ale tak nie jest. Nie liczyłabym na to. Możesz zadzwonić , ale nie bierz dosłownie tego co ci powie.
Dzięki za reakcję i przede wszystkim czy ci to pomogło. Orientujesz się może czy jest różnica w cenie leku dla Niemca i obywatela państw członkowskich UE, czy bez różnicy. Ja myślałem, że skoro produkuje to amerykańska firma to to w USA i Kanadzie nie powinno być problemu z dostępnością, o dziwo też tam brakuje ! Ile jest tabletek w w opakowaniu i o jakiej zawartości substancji aktywnej w miligramach oraz czy można kupić to zdalnie ?
 

sonja12

Active member
Dzięki za reakcję i przede wszystkim czy ci to pomogło. Orientujesz się może czy jest różnica w cenie leku dla Niemca i obywatela państw członkowskich UE, czy bez różnicy. Ja myślałem, że skoro produkuje to amerykańska firma to to w USA i Kanadzie nie powinno być problemu z dostępnością, o dziwo też tam brakuje ! Ile jest tabletek w w opakowaniu i o jakiej zawartości substancji aktywnej w miligramach oraz czy można kupić to zdalnie ?
nie pomogło, bo brałąm tylko 6 tygodniu w dużej dawce , a potem przez kilka miesięcy w małej i to klapa była, ale cóż lekarz miał inne wizje, które się całkowicie nie sprawdziły.Dla Niemca 5 euro , a dla innych bez ubezpieczenia 49 euro. Brakuje ampicyliny , bo jest problem chyba z substancją czynną, potrzebną do wytworzenia leku. Zdalnie możesz kupić, ale na papierową receptę , ważna jest w DE 3 miesiące. Ja kupowałam Sultamicilin ratiopharm,a le już wtedy też były problemy w DE. Nie wiem jak teraz. Chyba ,że masz znajomego Niemca , co mu przepiszą . Ale w aptece mówiła mi ,że nie jest tak łatwo przepisać w DE większą ilość. , bo lekarze Niemcy przepisują na 5 dni jak w PL- niedouczeni lekarze .
 

LXIV

Member
nie pomogło, bo brałąm tylko 6 tygodniu w dużej dawce , a potem przez kilka miesięcy w małej i to klapa była, ale cóż lekarz miał inne wizje, które się całkowicie nie sprawdziły.Dla Niemca 5 euro , a dla innych bez ubezpieczenia 49 euro. Brakuje ampicyliny , bo jest problem chyba z substancją czynną, potrzebną do wytworzenia leku. Zdalnie możesz kupić, ale na papierową receptę , ważna jest w DE 3 miesiące. Ja kupowałam Sultamicilin ratiopharm,a le już wtedy też były problemy w DE. Nie wiem jak teraz. Chyba ,że masz znajomego Niemca , co mu przepiszą . Ale w aptece mówiła mi ,że nie jest tak łatwo przepisać w DE większą ilość. , bo lekarze Niemcy przepisują na 5 dni jak w PL- niedouczeni lekarze .
Dzięki za wyczerpującą info. Czy może pamiętasz ile tabletek zawierało opakowania i ile miligramów substancji czynnej.
 

sonja12

Active member
Apteka Schwedt- Pluspunkt Apotheke im Oder Center
Jest tam 20 sztuk po 375 mg . Do apteki pisz po polsku, możesz na podany nr dzwonić. Tam się po polsku dogadasz. Koszt prawie 50 euro
Jest też Sonnen - Apotheke- Emmerich. Tam też Polka sprzedaje. Też tam kupowałam , ale nie ampicylinę . bo niedostępna była.
 

LXIV

Member
Witam
Kto z Was brał Levokę na faecalisa i jak długo.
Mam terpie z levoxy (42 dni) i amoksiklav (30) jednocześnie Amoksiklav już wybrałem i pozostało mi jeszcze 5 tabletek levoksy i dopiero teraz pod koniec poczułem jakby coś drgnęło w kierunku zmniejszenia objawów, ale już to kończymy. Czy zaobserwowaliście coś podobnego, czy może ktoś brał dłużej niż 6 tygodni i z jakim skutkiem.
 

LXIV

Member
Apteka Schwedt- Pluspunkt Apotheke im Oder Center
Jest tam 20 sztuk po 375 mg . Do apteki pisz po polsku, możesz na podany nr dzwonić. Tam się po polsku dogadasz. Koszt prawie 50 euro
Dzięki za namiar. Byłeś tam osobiście czy może zdalnie udało Ci się Kupić. Z oficjalnej informacji na stronie wynika po po leki na receptę osobiście, a ja mam 800 km w jedna stronę.
 

wpiot

Active member
Witam
Kto z Was brał Levokę na faecalisa i jak długo.
Mam terpie z levoxy (42 dni) i amoksiklav (30) jednocześnie Amoksiklav już wybrałem i pozostało mi jeszcze 5 tabletek levoksy i dopiero teraz pod koniec poczułem jakby coś drgnęło w kierunku zmniejszenia objawów, ale już to kończymy. Czy zaobserwowaliście coś podobnego, czy może ktoś brał dłużej niż 6 tygodni i z jakim skutkiem.
42 dni levoxy? o mamo, po 30 dniach ledwo żyłem i część lekarzy łapie się za głowę jak słyszy ile dni to trwało.
U mnie antybiogram na facealisa nie pokazał levoxy, tylko amoksiklav i brałem tylko 30 dni.
Nie miałem silnych objawów wtedy i nie czułem żadnej różnicy.
 

LXIV

Member
42 dni levoxy? o mamo, po 30 dniach ledwo żyłem i część lekarzy łapie się za głowę jak słyszy ile dni to trwało.
U mnie antybiogram na facealisa nie pokazał levoxy, tylko amoksiklav i brałem tylko 30 dni.
Nie miałem silnych objawów wtedy i nie czułem żadnej różnicy.
Zgoda, większość łapie się za głowę bo chyba nie znają specyfiki choroby. Ja te prochy toleruje bardzo dobrze, tak jakbym brał witaminki.
 

Podobne tematy

Do góry