• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

wpiot

Active member
Miałem przepisana kurację ampicylina plus 480mg gentamycyny. Dziś pielęgniarki odmówiły mi wstrzyknięcia takiej ilości genty domięśniowo.
Ja miałem tylko 2 zastrzyki genty (bo pojawiła się reakcja ototoksyczna) U mnie było 360mg, dawka lekko poniżej minimalnej na mogą wagę (93 albo 95kg było). Pielęgniarki pytały się lekarzy obok czy mogą tyle podać i dostawały zgodę.

Bezpieczniej jakbyś dostał to w postaci wlewu, czyli wenflon i worek z jakiś roztworem tego antybiotyku, ale jest to trochę upierdliwe i trwa dłużej.
 
Ja miałem gentę 40mg/2ml i wymagałoby to trzech zastrzyków na raz. Pielęgniarki straszyły że z moich pośladków pobojowisko by było.

Rozmawiałem już z dr szmerem po tej sytuacji, jest możliwość dożylnie właśnie z wenflonem. Wiesz jak to wtedy wygląda? Zakładamy wenflon mam i chodzę do kliniki na powolne wlewy?
 

wpiot

Active member
Ja miałem gentę 40mg/2ml i wymagałoby to trzech zastrzyków na raz. Pielęgniarki straszyły że z moich pośladków pobojowisko by było.

Rozmawiałem już z dr szmerem po tej sytuacji, jest możliwość dożylnie właśnie z wenflonem. Wiesz jak to wtedy wygląda? Zakładamy wenflon mam i chodzę do kliniki na powolne wlewy?
Z tego co koledzy wspominali to jest kilka opcji:
1. Przychodzisz do kliniki tylko na wlew
2. Ktoś po znajomości albo odpłatnie przyjmuje cię na oddział szpitalny
3. Znajdujesz pielęgniarkę która przychodzi ci do domu założyć wlew
 
  • Like
Reactions: Nik

przemix

Active member
Miałem przepisana kurację ampicylina plus 480mg gentamycyny. Dziś pielęgniarki odmówiły mi wstrzyknięcia takiej ilości genty domięśniowo.
Jak długo masz brać tą gente ?
Na jaka bakterie jest ten antybiotyk ?
Rozumiem że przepisanym jest z antybiogramu, nie można wsiąść jakiegoś innego antybiotyku w postaci wlewów ? Gentanycyna ma trochę skutków ubocznych może warto rozważyć coś innego.

Jak jesteś zdecydowany na gente to weź sobie poszukaj pigułe która przychodzi do domu założy Ci wenflon i niech cię przeszkoli jak się podaje i rób sobie sam wlewy.
 

robson999

Active member
jak kupujecie leki dożylne to najlepiej na kilka recept po kilka szt bo jak kupicie całość a lek nie wejdzie bo beda jakies reakcje nieporzadane to stracicie duzo kasy
 

Grom

Well-known member
Czyli wydajemy 40-60tys u Golabka i jestesmy zdrowi? Jest tutaj ktoś kto przeszedł te drogę? Bo czytając ponad 700stron tego forum ciężko znaleźć takie przypadki poza jakimś abstem który nawet nie wiem czy się u niego leczył.
W tym problem, że:
1) Ta choroba jest jak rak, co któryś przypadek zostaje zaleczony/wyleczony
2) @abst3 leczył się u Gołąbka i póki był chory pisaliśmy do siebie na PW, po wyleczeniu zaczął żyć swoim normalnym życiem (bez forum😁). Jego kuracja to potężne dawki fluorochinola, Ampicyliny, Gentamycyny, Wankomycyny i czegoś jeszcze. Oczywiście nie na raz. Jakby wam opowiedział co znaczy załadować 8 gram Wanko przez miesiąc to...😮
3) osoby leczone przez Gołąbka czując poprawę odpuszczają forum ze względów psychicznych. To tak jak byli więźniowie obozów koncentracyjnych nie chcieli opowiadać swoich przeżyć.
4) osoby niewyleczone u Gołąbka są bardzo aktywne na forum szukając złotego grala, który pozwoli wygrać z chorobą.
 
Jak długo masz brać tą gente ?
Na jaka bakterie jest ten antybiotyk ?
Rozumiem że przepisanym jest z antybiogramu, nie można wsiąść jakiegoś innego antybiotyku w postaci wlewów ? Gentanycyna ma trochę skutków ubocznych może warto rozważyć coś innego.

Jak jesteś zdecydowany na gente to weź sobie poszukaj pigułe która przychodzi do domu założy Ci wenflon i niech cię przeszkoli jak się podaje i rób sobie sam wlewy.

Na enterococcus faecalis, zakażenie członka cewki i już chyba prostaty bo mam objawy w jej rejonie. Doktor Szmer zaleca też amikacynę która jest bezpieczniejsza od gentamycyny. Inna opcja to linezolid w tabletkach ale to już bardzo duże koszty.


A nie ma w Krakowie piguły do której można przyjechać na wlewy a nie żeby ona do mnie? Nie mam warunków w akademiku robić takich rzeczy.
 
linezolid jest bakteriostatyczny........nie bakteriobójczy

Ale bakteriostatycznie chyba bakterie też umierają po 24h? Tak mi doktor tłumaczył. Zresztą jak linezolid to w kombinacji z ampicylina/amoksycylina.
linezolid w czechach w cieszynie 1600 zł 4 opakowania jutro kolega mi odbiera

Dobra cena. 4 opakowania po 10 tabletek? Znasz nazwę apteki i nie wiesz czy nie wysyłają do Polski?
 

robson999

Active member
to na gronkowca. wcześnie brałem biotum meropenem wankomycyna bactrim i jeszcze coś doustnego. teraz znowu mam biotum i jak skończę to linezolid na faeclisa też chyba działa bo we wcześniejszych antybiogramach się pojawiał. Teraz zanim kupie jakiś lek dzwonie najpierw do czech bo polska to dziki kraj :)
 
No to grubo jedziesz.

Mi się udało znaleźć pielęgniarkę w Krakowie która poda mi dożylnie gentamycyne we wlewie, 120 zł za jedną aplikacje to nie jakaś duża kwota.
 

robson999

Active member
No to grubo jedziesz.

Mi się udało znaleźć pielęgniarkę w Krakowie która poda mi dożylnie gentamycyne we wlewie, 120 zł za jedną aplikacje to nie jakaś duża kwota.
albo grubo albo wcale to jak dobrze @Grom zaznaczył jest jak rak i tanie półśrodki nie działają

a tego nie trzeba brać dwa tygodnie ? jesli masz alternatywe to uważaj na to gówno coraz mniej lekarzy to przepisuje
 
Ja gentę mam w dużej dawce na 5 dni. Amikacyna bezpieczniejsza ale jestem w stanie zaryzykować gentę, tym bardziej że dożylnie bezpieczniejsza niż domięśniowo. Na oddziałach dla noworodków czytałem że Gentamycyna plus ampicylina to podstawa leczenia tam, i jakoś te dzieci żyją bez ubytków słuchu czy innych skutków ubocznych.
 

Grom

Well-known member
@literally_sick ja na Twoim miejscu brałbym Gentamycynę dłużej. Ktoś mi na forum pisał, że wlew dużej dawki Genty trzeba robić bardzo wolno (kropelka na sekundę wlewu 500 ml). Ale ja tego zweryfikować nie mogę bo nie brałem takiego antybiotyku. Niemniej trzeba bardzo uważać na jakiekolwiek objawy ototoksyczne i przerwać podawanie gdyby się pojawiły.
 
Gentamycyna jest przeznaczona do krótkiej kuracji. To typ antybiotyku w którym liczy się dawka a nie długość leczenia i jej podtrzymywanie. Nie będę wchodził lekarzowi w kompetencje.
 

wpiot

Active member
Ja gentę mam w dużej dawce na 5 dni. Amikacyna bezpieczniejsza ale jestem w stanie zaryzykować gentę, tym bardziej że dożylnie bezpieczniejsza niż domięśniowo. Na oddziałach dla noworodków czytałem że Gentamycyna plus ampicylina to podstawa leczenia tam, i jakoś te dzieci żyją bez ubytków słuchu czy innych skutków ubocznych.
No jak ja szukałem informacji o szumach usznych to właśnie sporo osób jako dzieci dostawało gentę i mają szumy do dziś.
Jest hipoteza, że można mieć podatność genetyczną na ten lek i wtedy nawet powolny wlew nie pomoże, grunt to nie wpadać w panikę, obserwować czy w ciszy coś nie piszczy, zawsze można prywatnie od ręki zrobić audiogram.
Na szczęście dawka jest co 24h, więc jest na to czas.
 

Podobne tematy

Do góry