• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Maskonur

Active member
Jak sądzicie czy stosowanie berberyny może mieć wpływ na wynik posiewu nasienia? Pani z recepcji sądzi że raczej nie powinno ale powiedziała żebym jeszcze zapytał w dniu badania laborantki.
Zapisałem się na posiew nasienia w laboratorium w którym oddaje się nasienie na miejscu może wynik będzie bardziej wiarygodny.
 

Maskonur

Active member
W sierpniu będę miał możliwość zrobienia w szpitalu na NFZ u tego samego urologa który mi robił poprzedni zabieg, ale on uważa że to nic nie zmieni i żebym się poważnie nad tym zastanowił.
 

Maskonur

Active member
Ja bym tez nie pozwolił raz sie doigrałem właśnie na nfz
Wcześniejszy zabieg był robiony prywatnie przez tego samego urologa który teraz może mi to zrobić na NFZ.

Zmień tego konowała który zamiast zrobić Ci od razu obrzezanie zrobił Ci plastykę której już się nie robi!!!
Teraz tylko w grę wchodzi obrzezanie, chciałbym zaoszczędzić jednak trochę napletka wewnętrznego, teraz mam tak z 2.5cm a zwężony jest napletek zewnętrzny.
 

toastt

Well-known member
Dr Kuźniar z Rzeszowa robi na NFZ i jakoś ładnie mu wychodzi (przynajmniej z tego co widziałem na forum). Nie ma co generalizować, bo to też nie jest tak, że jak się zapłaci to będzie się miało prawidłowo zrobiony zabieg. Większość ludzi z tego forum (w tym ja) chodziło lub nadal chodzi do lekarzy prywatnie, a z jakością usług bywa różnie - w większości przypadków nie dostaje się prawidłowego leczenia. Zapłacenie za zabieg nie daje gwarancji powodzenia zabiegu.
 

kaolik98

Well-known member
Jak się nie boisz chinolonów, to moim zdaniem warto by było uderzyć moksyfloksacyną.
też tak myślę, bo ma najmniejszy mic. Ale jeszcze muszę zrobić kolonoskopię (mam w poniedziałek), musze skompletować badania i udać się do Szmera. Coś obawiam się, że czeka mnie próba Stameya :/
 

toastt

Well-known member
Zgadza się - ma najmniejszy MIC, guru Gołąbek też daje ten chemioterapeutyk na faecalisa, ale warto poważnie się zastanowić czy jesteś w stanie ryzykować uszkodzenia w układzie nerwowym, mięśniowo-szkieletowym i ewentualnie jelitowym na rzecz leczenia prostaty. Lepiej w tej sprawie doradź się dra Szmera, czy nie lepiej będzie zastosować bardziej bezpieczne leczenie. Jeżeli już byś musiał brać ten antybiotyk, to koniecznie do tego trzeba zastosować konkretną suplementację, żebyś nie został kaleką jak ja.
 

kaolik98

Well-known member
Zgadza się - ma najmniejszy MIC, guru Gołąbek też daje ten chemioterapeutyk na faecalisa, ale warto poważnie się zastanowić czy jesteś w stanie ryzykować uszkodzenia w układzie nerwowym, mięśniowo-szkieletowym i ewentualnie jelitowym na rzecz leczenia prostaty. Lepiej w tej sprawie doradź się dra Szmera, czy nie lepiej będzie zastosować bardziej bezpieczne leczenie. Jeżeli już byś musiał brać ten antybiotyk, to koniecznie do tego trzeba zastosować konkretną suplementację, żebyś nie został kaleką jak ja.
Brałem już kiedys cipro - nic mi nie było, myślę, że to kwestia indywidualna, ale sam na własną rekę nic nie będę brał. Wszystko skonsultuję.
 

toastt

Well-known member
Mi też nie było nic po jednym kursie 14 dni, drugim jakieś 20 dni, a za trzecim razem mnie jedna dawka lewoksy o mały włos nie zmiotła z planszy na dobre. Uszkodzenia po tym syfie kumulują się w organizmie i to tylko kwestia indywidualna jak wiele uszkodzeń mitochondriów (DNA mitochondrialnego) jest w stanie przyjąć Twój organizm nim się rozpadnie na kawałki.
 

przemix

Active member
Przyszły wyniki z BadBak. W nasieniu czysto. (oddane po 10 dniach abstynencji). W cewce: faecalis - wzrost średni. Do tego rozszerzony antybiogram:

Co o tym sądzić?
U mnie tez w nasieniu było czysto, a w cewce oraz w wydzielinie po próbie faecalis. Wiec najprawdopodobniej też Ci wyjdzie. Warto sprawdzić żeby mieć pewność.
 

Kazek30

Member
Kojarzycie kogoś, komu Stamey (w Badbak) nie wykazał żadnych bakterii, przy bakteryjnym ZGK? Miałem cały komplet badań w Badbak i wszystko wyszło idealnie jałowe. Na początku się cieszyłem, ale dziś znowu miałem cięższą noc. Prawie nie spałem do 5 rano...
 

przemix

Active member
Kojarzycie kogoś, komu Stamey (w Badbak) nie wykazał żadnych bakterii, przy bakteryjnym ZGK? Miałem cały komplet badań w Badbak i wszystko wyszło idealnie jałowe. Na początku się cieszyłem, ale dziś znowu miałem cięższą noc. Prawie nie spałem do 5 rano...
Może warto powtórzyć próbę, wymaz z cewki i próbę tak dla pewności.
 

Podobne tematy

Do góry