• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

kaolik98

Well-known member
W tym badbaku zrobią wymaz czy to i tak u lekarza trzeba zrobić a tam dostarczyć
Pierwszy raz tam jadę, ale jak dzwoniłem do nich to odebrała położna, która ten wymaz wykonuje. Za usługę dodatkowe 25 zł trzeba sobie policzyć. Tak samo z oddaniem nasienia, udostępniają Ci specjalne pomieszczenie do oddania nasienia, ale koszt też 25 zł. Możesz prosić o szeroki antybiogram - to już w cenie badania. Takich informacji się dowiedziałem. A słuchajcie, można płacić kartą w BadBaku?
 

przemix

Active member
Pierwszy raz tam jadę, ale jak dzwoniłem do nich to odebrała położna, która ten wymaz wykonuje. Za usługę dodatkowe 25 zł trzeba sobie policzyć. Tak samo z oddaniem nasienia, udostępniają Ci specjalne pomieszczenie do oddania nasienia, ale koszt też 25 zł. Możesz prosić o szeroki antybiogram - to już w cenie badania. Takich informacji się dowiedziałem. A słuchajcie, można płacić kartą w BadBaku?
Tak
 

Illmatik

Well-known member
Faecalis wyszedł mi dopiero po badaniu patykiem z prostaty. Jak kilka razy robiłem posiew nasienia w Tarnowie oraz kilka razy w Gdańsku NIGDY nie wyszedł. Ciekawy jestem co wyjdzie początkiem czerwca w Badbak z wydzieliny i z nasienia. W Gdańsku natomiast wyszła mi Klebsiella z nasienia, która była odpowiedzialna za moje najgorsze objawy.
Opierając się więc na wynikach badania nasienia, które błędnie nie pokazywały Faecalis słyszałem:
- Pan jest zdrowy
- Panu się wydaje
- Pan jest przewrażliwiony - to sprawa nerwów
- pewnie się Pan przechłodził, proszę nosić kalesony, a najlepiej neoprenowe
- za mało ruchu Pan ma
- to alkohol podrażnia Pana i je Pan za ostro

GÓWNO PRAWDA!

To paradoksalnie życzyć Ci żeby Ci ten feacalis wyszedł? Bo skoro klebsiella juz nie wyszła, a całkiem zdrowy nie jesteś to lepiej żeby Ci wyszło niż usłyszeć że jesteś przewrażliwiony

W ogóle to Jerzy ostatnio skojarzyłeś mi się gdy jechalem autem i w radio leciało "otwieram wino że swoją dziewczyna" Sidneya Polaka, tylko wersja dla Ciebie szła by tak ( czytać w rytmie piosenki )

Otwieram wino że swoją dziewczyną
Jutro levoxa z gentamycyną

:)))))
 

Jerzy W

Well-known member
To paradoksalnie życzyć Ci żeby Ci ten feacalis wyszedł? Bo skoro klebsiella juz nie wyszła, a całkiem zdrowy nie jesteś to lepiej żeby Ci wyszło niż usłyszeć że jesteś przewrażliwiony

W ogóle to Jerzy ostatnio skojarzyłeś mi się gdy jechalem autem i w radio leciało "otwieram wino że swoją dziewczyna" Sidneya Polaka, tylko wersja dla Ciebie szła by tak ( czytać w rytmie piosenki )

Otwieram wino że swoją dziewczyną
Jutro levoxa z gentamycyną

:)))))
Dzisiaj otwieram faktycznie.
Ja wiem, że mam ten faecalis. Teraz zobaczymy czy wyjdzie w Badbak. Jak nie to będziemy leczyć na podstawie moich starszych wyników, a szukać będziemy dalej.

Otwieram wino ze swoją dziewczyną,
Bo jutro Levoxa z Gentamycyną,
Popatrz jak wszystko szybko się zmienia,
Coś jest, a później tego nie ma.
Dwa lata choroby, dwa lata udręki,
Ale już widzę koniec mojej męki.
Wiem tylko, że wszystko się zmienia,
Coś jest, a później tego nie ma.
Chwile radości nie trwają wiecznie,
Ale te z dziewczyną to takie bajeczne,
Otoczeni sprzętem, upaleni skrętem,
Nagrywamy tę piosenkę.
Otwieram wino ze swoją dziewczyną,
Bo jutro Levoxa z Gentamycyną,

Miłego weekendu!
JW
 

Illmatik

Well-known member
Panowie mam pytanie, mam jutro rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem, mam kilka porad jak się przygotowa do badania, między innymi żeby być naczczo, wypić litr wody godzine przed, ale nie sikac też przed samym badaniem żeby pęcherz był pełny itp. Nie ma jednak żadnego info na temat czy prostata ma być też pełna, czy to może mieć znaczenie ? Skoro tego nie ujęto to jest bez znaczenia, czy np lepiej dziś nie spuszczać z krzyża?
 

Krzysiokrzys

New member
Panowie , w wymazie z cewki moczowej w warunkach tlenowych wyszło mi Enterococcus fecalis .z nasienia nic nie wyszło. Mam problemy ze wzwodem od ponad dwóch lat. Od prawie roku czuje dyskomfort w kroku , czasem ból prostaty jak się nie wypróżnie to już w ogóle tragedia. Myślicie że ta bakteria jest powodem tego wszystkiego . Do którego lekarza warto z tym iść w Warszawie. Niedługo wybieram się na próbę stameya. Pozdrawiam
 

Illmatik

Well-known member
Panowie , w wymazie z cewki moczowej w warunkach tlenowych wyszło mi Enterococcus fecalis .z nasienia nic nie wyszło. Mam problemy ze wzwodem od ponad dwóch lat. Od prawie roku czuje dyskomfort w kroku , czasem ból prostaty jak się nie wypróżnie to już w ogóle tragedia. Myślicie że ta bakteria jest powodem tego wszystkiego . Do którego lekarza warto z tym iść w Warszawie. Niedługo wybieram się na próbę stameya. Pozdrawiam
Tak to ta bakteria, możesz się cieszyć że ja wykryłeś, każdy Ci powie żebyś poszedł do Gołąbka;)
 

wpiot

Active member
Panowie mam pytanie, mam jutro rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem, mam kilka porad jak się przygotowa do badania, między innymi żeby być naczczo, wypić litr wody godzine przed, ale nie sikac też przed samym badaniem żeby pęcherz był pełny itp. Nie ma jednak żadnego info na temat czy prostata ma być też pełna, czy to może mieć znaczenie ? Skoro tego nie ujęto to jest bez znaczenia, czy np lepiej dziś nie spuszczać z krzyża?
Co do spustu to nie wiem, ja bym się wstrzymał, a lewatywy nie było w zaleceniach?
 

Jerzy W

Well-known member
Panowie , w wymazie z cewki moczowej w warunkach tlenowych wyszło mi Enterococcus fecalis .z nasienia nic nie wyszło. Mam problemy ze wzwodem od ponad dwóch lat. Od prawie roku czuje dyskomfort w kroku , czasem ból prostaty jak się nie wypróżnie to już w ogóle tragedia. Myślicie że ta bakteria jest powodem tego wszystkiego . Do którego lekarza warto z tym iść w Warszawie. Niedługo wybieram się na próbę stameya. Pozdrawiam
Nie, to zły urok, albo NIE... - to są napięcia w punktach spustowych i potrzeba 50 zabiegów u urofizjoterapeuty. Jednak NIE - zmarzłeś. No NIEeee... - zażyj sobie coś na nerwy - jesteś przewrażliwiony!

TO JEST KUR..A BAKTERIA PRZYCZYNĄ PO PROSTU!!!
 

Illmatik

Well-known member
Nie, to zły urok, albo NIE... - to są napięcia w punktach spustowych i potrzeba 50 zabiegów u urofizjoterapeuty. Jednak NIE - zmarzłeś. No NIEeee... - zażyj sobie coś na nerwy - jesteś przewrażliwiony!

TO JEST KUR..A BAKTERIA PRZYCZYNĄ PO PROSTU!!!


Jerzy a jak tam u Ciebie sytuacja ?
Ja np popilem w sobotę, w niedzielę lekko poprawiłem i oczywiście całkowicie zdrowy, przez czas picia, kaca, wczoraj i dziś;) jeżeli ja się nie wyleczę to poprostu zostanę alkoholikiem
 

Arktik

Well-known member
Jerzy a jak tam u Ciebie sytuacja ?
Ja np popilem w sobotę, w niedzielę lekko poprawiłem i oczywiście całkowicie zdrowy, przez czas picia, kaca, wczoraj i dziś;) jeżeli ja się nie wyleczę to poprostu zostanę alkoholikiem
Może to jednak ta cudowna miednica skoro po alko jesteś zdrowy. Wiele osób z napięciami ma właśnie brak objawów jak popije
 

Arktik

Well-known member
Oczywiście ciągły stan zapalny nie będzie poprawiał sytuacji, ale jedynie jednocześnie leczenie na wielu frontach (tj terapia p/zapalna, fizjoterapia, ew antybiotykoterapia) jest w stanie realnie zmniejszyć dolegliwości i poprawić stan miejscowy. Pomijając fizjoterapię, często likwidujemy farmakologicznie pierwotna przyczynę dolegliwości, ale pozostawiamy bezpośrednią przyczynę dolegliwości - napięte miesnie - tym samym objawy pozostają i poprawy klinicznej brak

To jest opinia mojego lekarza, czy tak jest u mnie - nie wiem ale muszę spróbować. Prostata niebolesna brak objawów infekcyjnych.
 

Illmatik

Well-known member
Panowie mam pytanie, mam jutro rezonans magnetyczny prostaty z kontrastem, mam kilka porad jak się przygotowa do badania, między innymi żeby być naczczo, wypić litr wody godzine przed, ale nie sikac też przed samym badaniem żeby pęcherz był pełny itp. Nie ma jednak żadnego info na temat czy prostata ma być też pełna, czy to może mieć znaczenie ? Skoro tego nie ujęto to jest bez znaczenia, czy np lepiej dziś nie spuszczać z krzyża?

Sam odpowiem sobie na to pytanie bo już się dowiedziałem bezpośrednio tam gdzie będę robić, może komuś się przyda.
Dostałem odpowiedź że nie potrzebna jest wstrzemięźliwości przed badaniem RM, czyli mozna spuszczać. Nie chodzi o to że nie wytrzymam do jutra xd tylko i tak muszę tam dojechać i rano zrobić kreatyninę z krwi przed RM, dlatego pomyślałem że jak już będę w labie to zrobię posiew nasienia jeżeli nie ma to wpływu na badanie RM prostaty
 

Podobne tematy

Do góry