• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Illmatik

Well-known member
Prywatnie robisz MR prostaty ale musisz zrobić wskazanie urologa czy poprostu sam chcesz przekonać się co jest na rzeczy

Wiesz co, od urologa dostałem na samym początku zalecienie rm idcinka lędźwiowego kręgosłupa, z tytułu wykonywanego zawodu i wtedy jeszcze braku bakterii, chciałem skierowanie od rodzinnego na te rm ale tylko specjalista może wydać, więc rodzinny dal skierowanie do neurologa, w międzyczasie znalazłem bakterie w nasieniu, ale mając skierowanie myślę sobie pójdę do tego neurologa , nic nie tracę, tam mnie zbadała, opowiedziałem jej ta cała smutna historie i oni neurolog dała mi skierowanie na rm prostaty, myślę że warto zrobić jeżeli ma die za free, prywatnie do drogie badanie
 

Jerzy W

Well-known member
Jerzy a jak tam u Ciebie sytuacja ?
Ja np popilem w sobotę, w niedzielę lekko poprawiłem i oczywiście całkowicie zdrowy, przez czas picia, kaca, wczoraj i dziś;) jeżeli ja się nie wyleczę to poprostu zostanę alkoholikiem
U mnie bardzo dobrze ale muszę wyleczyć faecalis aby nie przejmować się alkoholem i ilością ejakulacji.
 

Jerzy W

Well-known member
Oczywiście ciągły stan zapalny nie będzie poprawiał sytuacji, ale jedynie jednocześnie leczenie na wielu frontach (tj terapia p/zapalna, fizjoterapia, ew antybiotykoterapia) jest w stanie realnie zmniejszyć dolegliwości i poprawić stan miejscowy. Pomijając fizjoterapię, często likwidujemy farmakologicznie pierwotna przyczynę dolegliwości, ale pozostawiamy bezpośrednią przyczynę dolegliwości - napięte miesnie - tym samym objawy pozostają i poprawy klinicznej brak

To jest opinia mojego lekarza, czy tak jest u mnie - nie wiem ale muszę spróbować. Prostata niebolesna brak objawów infekcyjnych.
Zwykle przyczyną dolegliwość pomimo antybiotyków jest złe leczenie bałwanów a nie napięcia mięśni. Konowaly zasłaniają się napięciem mięśni - ukrywają swoją indolencję. A przecież taki debil mógłby powiedzieć „ nie umiem leczyć tej choroby, niech Pan poszuka kogoś innego. Dzisiaj Pan nie płaci.”. Ale nie - gowno umieją a kasę biorą jak 2 imbecyle w Gdańsku co wzięli po 250 zł i kazali czekać albo się przyzwyczaić. Żenada!
 

Arktik

Well-known member
Zwykle przyczyną dolegliwość pomimo antybiotyków jest złe leczenie bałwanów a nie napięcia mięśni. Konowaly zasłaniają się napięciem mięśni - ukrywają swoją indolencję. A przecież taki debil mógłby powiedzieć „ nie umiem leczyć tej choroby, niech Pan poszuka kogoś innego. Dzisiaj Pan nie płaci.”. Ale nie - gowno umieją a kasę biorą jak 2 imbecyle w Gdańsku co wzięli po 250 zł i kazali czekać albo się przyzwyczaić. Żenada!
Też tego nie wykluczam ale myślę że do byle kogo nie chodzę w końcu sami polecaliscie
 

Arktik

Well-known member
Możliwe że na to wychodzi, bo może tak być że klebsielli już też nie będzie, a będzie co innego
Był też cipronex ale 2 tyg tylko
Czasami może nic nie wyjść jak bakterii będzie mało wtedy wymaz z gk. Ja oddawałem nasienie było niby fatalne z wyglądu wysiane do 40 minut od pobrania ale nic nie wyszło. Jak mi objawy po fizjo nie zejdą postaram się ogarnąć znowu wymaz z gk ale w marcu też mi z niego nic nie wyhodowali albo słaby lab albo faktycznie ciężko to wykryć czasami. Mi doktor mówił że u niego w stameyu u połowy nic nie wychodzi.
 

Illmatik

Well-known member
Czasami może nic nie wyjść jak bakterii będzie mało wtedy wymaz z gk. Ja oddawałem nasienie było niby fatalne z wyglądu wysiane do 40 minut od pobrania ale nic nie wyszło. Jak mi objawy po fizjo nie zejdą postaram się ogarnąć znowu wymaz z gk ale w marcu też mi z niego nic nie wyhodowali albo słaby lab albo faktycznie ciężko to wykryć czasami. Mi doktor mówił że u niego w stameyu u połowy nic nie wychodzi.
A widzisz ogólnie jakąś różnice w spermie kiedyś a teraz ? U mnie nie ma żadnej
Ile trwa taka proba stameya ? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
 

Arktik

Well-known member
A widzisz ogólnie jakąś różnice w spermie kiedyś a teraz ? U mnie nie ma żadnej
Ile trwa taka proba stameya ? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić
No teraz na pewno jest białe i gęste. Ja jestem po 6 tygodniach unasynu 2x2 i teraz mam na 4 tygodnie małą dawkę 1x1. Ale mój główny objaw ból w kroczu nie ustąpił. Mi zeszło chyba z 15 minut kwestia wysikania się cztery razy. Posiewy jałowe, bakterie nieliczne, leukocyty 5-10 tylko w frakcji cewki z każdą probka coraz więcej erytrocytów. Ale równie dobrze te erytrocyty mogłem mieć przez wymaz z cewki takie wysokie bo jest to jednak uszkodzenie do tej pory nie zauważyłem krwii w moczu.
 

toastt

Well-known member
Co do spustu to nie wiem, ja bym się wstrzymał, a lewatywy nie było w zaleceniach?
Miałem robiony. Lewatywy itp. nie trzeba było robić, jedynie polecano mi, aby pęcherz moczowy był wypełniony, no i poziom kreatyniny trzeba było oznaczyć do podania kontrastu. U mnie nic, absolutnie nic nie wyszło w MRI i wydaje mi się, że podobna sprawa będzie u Ciebie, ale zawsze warto mieć takie badanie chociaż raz zrobione przy chorej prostacie, aby wykluczyć inne, poważniejsze schorzenia w tym rejonie.
 

Illmatik

Well-known member
Miałem robiony. Lewatywy itp. nie trzeba było robić, jedynie polecano mi, aby pęcherz moczowy był wypełniony, no i poziom kreatyniny trzeba było oznaczyć do podania kontrastu. U mnie nic, absolutnie nic nie wyszło w MRI i wydaje mi się, że podobna sprawa będzie u Ciebie, ale zawsze warto mieć takie badanie chociaż raz zrobione przy chorej prostacie, aby wykluczyć inne, poważniejsze schorzenia w tym rejonie.
A długo to trwa ? Bo czytałem dziś że i godzinę trza leżeć w bezruchu
 

toastt

Well-known member
U mnie trwało około pół godziny. Najlepiej robić tam, gdzie mają nowoczesny aparat z dużą mocą - czym mocniejszy, tym obraz jest bardziej wyraźny i badanie trwa krócej. Ogółem miałem już kilka takich badań i nigdy nie trwały one godziny. To już raczej relikt przeszłości, bo ostatni raz tyle leżałem w 2010 roku podczas MRI kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego w Asklepiosie w Sanoku. Teraz zwykle robię w Rzeszowie na Kolejowej, bo tam mają nowoczesny aparat i krótkie terminy oczekiwania.
 

Maskonur

Active member
Po pierwszym badaniu miałem levoxe 750 na 28 dni I monural 20 saszetek, po tym leczeniu nie było poprawy ale w drugim rezonansie wyszło że obraz prostaty prawidłowy. W usg mi wyszło zwapnienia na prostacie ale każdy urolog u którego byłem mówił że zwapnienia nie powinno dawać takich dolegliwości, a Gołąbek powiedział że rezonans przy zapaleniu nic nie wnosi bo i bez tego da się postawić diagnozę. Ale ja i tak wolałem zrobić.
 

Podobne tematy

Do góry